افغانستانی ها علیه ایران در اروپا و آمریکا و انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۱    ۱۳۹۹/۳/۲۷ کد خبر: 163829 منبع: پرینت

صدها پناهجوی افغانستانی در انگلیس و آلمان و آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی دست به تظاهرات زده و علیه سیاست های نژادپرستانه ایران شعار دادند.

تظاهر کنندگان اعتراض‌شان را علیه خشونت‌های پولیس ایران در برابر مهاجرین ابراز داشته با شعارهای، "ما عدالت می‌خواهیم، قتل افغان‌ها را بس کنید" اقدامات اخیر مسوولان اجرایی دولت ایران علیه مهاجرین را محکوم کردند.

در چند روز گذشته در شماری از ولایت‌های افغانستان نیز تظاهراتی علیه ایران به راه افتاده که در آن حادثه‌ی سوختاندن مهاجران افغان محکوم شده‌است.
شورای امنیت ملی افغانستان تصمیم گرفته، به زودی هیات بلند رتبه‌ای را برای بحث در مورد این حادثه به ایران بفرستد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تظاهرات
اروپا
انگلیس
آمریکا
پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   ملت که همه فاقد عقل وشعور ودرک ودانش واحساس اندهمه قابل سوختاندن است.متاسفانه.
ازایران وایرانی بخاطر تحمل چهل ساله سه ملیون اوباش وولگردباید اظهارسپاس وامتنان کرد.
نوروز

>>>   نژاد پرست شما هستید بدهکار هم شدیم حالا؟!

>>>   تظاهرات کنید تا جانتان دربیاید. جرم متخلف مرزی و فراری در کشور شما چیست؟ حتما بی گناهه! فکر کنم مامورین ایرانی باید آن هایی که بعد توقف ماشین تسلیم شده بودند رو خفه میکردند یا به قتل میرساندند تا حداقل شباهت اندکی به جورج فلوید آمریکایی (که بعداً مشخص شد هیچ جرمی مرتکب نشده) پیدا می‌کردند. نزدیک به نیم قرن به جان هم افتادید و هر کس از خلافکار هم قوم خودش دفاع کرد و این شد وضع امنیت افغانستان. از رئیس جمهور نامحترمتان که هم رده یک گروهبان آمریکایی بیشتر نیست بپرسید اگر در وطن اصلی شان یعنی ایالات متحده کسی غیر قانونی از مرز مکزیک بگذرد مجازاتش چیست؟ آمریکایی که بنیانش بر اساس مهاجرت است و نه مثل ایران بر بنیان مردم بومی.

>>>   مهاجرت و ورود به هر کشوری قانون دارد و باید قانون آن کشور رعایت شود. لطفا این قدر ایران هراسی نکنید. راننده خودرو به دستور پلیس عمل نکرده و فرار کرده است. در همه کشور ها و حتی در کشور افغانستان اگر کسی به فرمان پلیس توجه نکند حتما برخورد می کنند. پلیس که خبر ندارد در داخل خودرو افغان های مهاجر غیر قانونی سوار شده اند که مثلا شلیک نکند. کسی که به دستور پلیس توجه نکن، پلیس با هر وسیله ای متوقف می کند.
شما فغان ها خیلی خود خواه هستید. فرضا یک عده ای از ایران به کشور شما به صورت قاچاق بروند و در آنجا به دستور پلیس هم توجه نکنند، به نظر شما پلیس افغانستان چگونه عمل می کند؟ برای ورود به کشور ناامن افغانستان در میدان هوایی و سرحد های مرزی انگشت نگاری و اسکنن چشم از اتباع ایرانی با سخت ترین شرایط انجام می دهندآنوقت شما انتظار دارید که همین طوری سرتان را پایین بندازید و بدون اجازه وارد یک کشور دیگر بشوید و به شما هم چیزی نگویند. آمریکای تروریست از نظر نظامی جرئت مقابله با ایران را ندارد و حالا به دریوزگی افتاده است و ایران هراسی را در افغانستان با کمک وهابیهای آل یهود(سعود) شروع کرده است.
من یک پیشنهاد دارم و آنهم اینکه به جای ایران به همان کشور تروریستی آمریکا و کشور وهابی های وحشی بروید چون پلیس آنها خیلی مهربان هستند. البته این پیشنهاد ما برای غرب زده ها و نوکران آمریکا و وهابی های افغانستان است. ما مردم فهیم افغانستان را دوست داریم و سالهای سال است که میزبان خیل عظیمی از مهاجران هستیم که با وجود مشکلات ایجاد شده از طرف آمریکای جنایتکار برای مردم ایران آنها هم در کنار ما زندگی می کنند.

>>>   مگر در افغانستان عدالت و امنیت حاکم است که این مردم ما از ایران عدالت می خواهند.اول بروید کشور خود مان را اصلاح کنیم و عدالت را در آنجا اجرایی نموده تا هیچ کسی مجبور نشود به کشورهای بیگانه برود. حالا یک موتر به صورت قاچاق وارد خاک ایران شده و از دست پولیس ایران فرار نموده و مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در نتیجه افغانهای بی چاره که در کشور خود کار و یا امنیت نداشته در آتش می سوزند، هرچند اصل حادثه دلخراش است و نباید چنین حادثه ای اتفاق می افتاد، اما با جنایاتی که در کشور خود ما از سوی طالبان و دولت اشرف غنی اتفاق می افتد اصلً قابل مقایسه نیست و به یک هزارم فجایعی که در کشور مااتفاق می افتد، نمی رسد. اگر واقعا عدالت خواه هستید بیایید کشور تان و آن را از شر ظالمان نجات دهید و عدالت را در این کشور برپا نمایید. اما هدف خواستن عدالت نیست بلکه با تحریک دشمنان ایران و اسلام می خواهند علیه ایران یک حرکت سیاسی داشته باشند و وانمود کنند که در ایران ظلمبه حد اعلای خود رسیده است.

>>>   سلام . حال درست است که چندتا از هم وطنانم در ایران دچار حادثه شده است خوب این در نوع خود بسیار غم انگیز هست کسی منکری این قضیه نیست ولی در خودی افغانسان که هر روز دها انسان به دست خود ما افغانها قتل عام می شود که باید جواب بدهد چرا کسی تظاهراتی نمی کند آیا تا به حال با خود فکر کرده اید
که به طوری کلی خود مان مقصری اصلی هستیم اگر ما در افغانستان هم دیگر را قبول داشته باشیم و همدیگر را نکشیم کسی هم مجبود نمی شود از خانه و کاشانه اش فرار کند و به طوری قاچاق وارد کشوی دیگری شود آن کشور هم بار ها و بارها اعلان کرده است کی ای مردم به کشوری ما دیگر نیایید ما دیگر توان پذیرش نداریم خود مان هم کم بود داریم چه رسد که به شما و بار ها هم گفته است که اگر هم آمدید قانونی بیایید در غیر این صورت ما افراد غیر مجاز به کشورمان راه نمیدیم اگر غیر مجاز بیایید از آمدن تان جلوی گیری می کنیم اگر هم نشدید با زور متوسیل می شویم ولی هم وطنان خوبم شاید خیلی از شماها فکر کنید کنید که من وکیل مدافع ایرانی ها شدم ولی باور کنید که چنین نیست ولی حد اقل از کق که نگذریم مگر همیشه اعلان نکرده است .
طاهر

>>>   صدها پناهجوی افغانستانی در انگلیس و آلمان و آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی دست به تظاهرات زده و علیه سیاست های نژادپرستانه ایران شعار دادند. وتبر بر ريشه خود زدند و نفرت ديرنيه اى پشتونان يا افغانها را در ترويج تبليغات ضد اقوام ايران آشکار نشان دادند که انگار سه ميليون پشتونان يا افغانها مقيم ايران انگار فرشتگان طبقه هفتم معراج عارى از خطا ٬ عارى از جنايت٬ عارى از قاچاق برى ٬ عارى از قانون شکنى٬ عارى از جرم و خلاف رفتارى مانند بوداييان بى ضرر اند
"نژادپرستانه" ? عليه کدام نژاد ها ?
تعقيب و مبارزه عليه جنايت کاران٬ قاچاق بران٬ قانون شکنان و مجرمان و مردم ربايان در کشورهاى قانونى و مشروع يکى از وظايف نيروهاى امنيتى در کل جهان است. اين صدهاپناهجويان افغانستانی در انگلیس و آلمان و آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی که ضد ايران و عدالت براى جنايت کاران٬ قاچاق بران٬ قانون شکنان و مجرمان و مردم ربايان ميخواهند به بالاترین درجه خود را مسخره و مضحک ا ند.
زيرا اين جنايتکاران مهرونشان افغان تاپه خورده خود يک عمل نژاد پرستانه و يک گستاخى و پرروى٬ بى ادبى و بى اخلاقى و نمک حرامى در برابر ايران مى کنند . اين تظاهرات بى اساس در هنگامى از سوى جاسوسان افغانى بابا امريکا و چهل دزدان برگذار مى شوندد که در سراسر جهان تظاهرات علیه سیاست های برده داری عريان تاريخى ایالات متحده آمریکا و ادامه آن سیاست نژادپرستانه تبعیض نژادی - تفکیک نژادی- ایالات متحده آمریکا و رييس جمهور دلقک مسخره در جريان است. کشتن سياه پوستان باوجود دستگيرى شان ضرب و شتم و لت و کوب مى شوند. بعوض که توده افغانيه عليه دولت ایالات متحده آمریکاو سیاست نژادپرستانه تبعیض نژادی - تفکیک نژادی- تظاهرات همبستگى خود را با شهروندان سياهپوستان نشان دهند اين بيگانه پرستان استعمار واستثمار عليه ايران بزرگ و ايران شجاع ايران که عليه امريکا با قد رسا استاده است. دهشتافغان با اين کار دل بادران امپراليستهاى غربى و تقريبا درپيشاپيش آن دولت ایالات متحده آمریکا را خوش سازند. اين جاسوان چاپلوسى امريکا را مى کنند. لطيف پدرام بيست سال پيش عليه آمدن آمريکا بود
اگر همان شهروندان کشور بانام منحوس افغان در ايران جنايتکار و قاچاقبر نبوند د چرا فرار کردند؟
اکنون مجسمه هاى استعمارگران وبرده فروشان در انگلستان و بلجيم و آلمان و ديگر کشورهای اروپایی از ميدان هاى اروپا برداشته و به موزيم ها به نمايش قرار داده مى شود.
تظاهرات افغانها علیه ایران بویژه در کشورهای تحریم کننده ايران برپامى شود. اين نگرش
خود بیانگر تفکر و انديشه نژادپرستانه افغانها یا پشتون ها است ، زیرا این کشورها ۴۰ سال تمام ایران را از نظر سیاسی ، اقتصادی و بازرگانگی مورد تحریم های مختلف و محاصره ديڀلوماتى و نظامی کرده اند.
فرق ايکه بين ايران و افغانستان است: افغان فریاد می زند و تاسف می خورد غالمغال و ناله و شيون و گريه و داد وافغان مى کنند. و درجهان افغانستان بدنام٬ "تروريست پرست" و "لانه تروريستهاى جهان " ناميده مى شود. چون نژاد دهشتافغانان طالبان و سازمان حقانى پشتون و افغان اند٬ عليه آدمکشى و قتل عام شهروندان غيرپشتونى از سوى همين تظاهرکنندگان تحمل مى شوند .
قصد و هدف تظاهرات کنندگان افغانى چه است ؟ آياجنایتکاران ، قاچاقچیان و جنایتکاران تحت پیگرد پوليس قانون قرار نگيرند چون که افغان است يعنى بدون قانون .
در حالی که هزاران نفر غیر پشتونی در اثر عملياتهاى تروریست های راکت افگن پشتون قتل عام مى شوند. گروگانهاى غير پشتونى مورد آزار و اذیت قرار و اعدام صحرائى شان مى شوند وحتی در مساجد و کلینیک های زنان کشته شدند. فرياد زنان و افغانکنان مانند بره ها سکوت می کنند. از ۲۹ فوریه امسال از زمان پیمان صلح امريکا- دهشتافغانان طالبان ، ۵ هزار تروریست طالبان آزاد مى شوند، در حالی که همين مدت تنها ۵۰۰۰ انسان غير پشتون در حملات تروریستی تروریست های پشتون مانند گروه های طالبان و حقانی قتل عام شده اندتعداد زخميان زيادتر! این تظاهرکنندگان با نژادپرستی علیه خود عمل می کنند.
افغان ها کشور همسایه را در معرض دید خود قرار می دهند ، اگرچه 3 میلیون شهروند افغان در ایران زندگی و کار می کنند.
انگلیس ، آلمان ، فرانسه و سایر کشورها اروپا ایی هستند که 40 سال است که کيسه دولت افغان = پشتونرا با میلیارد ها پول و مواد پر می کنند. و با وجود بیست سال اشغال و استفاده نظامی و تلف تریلیون ها دلار نتوانستند میلیون ها ترتیب بازگشت پناهنده گان خود را از پاکستان و ایران را تدارک کنند تابه کشورخود مجددا بپیوندند و دوباره شهروندان خود را به افغانستان بياورند. این نژاد پرستی علیه شهروندان خود است. این ناتوانی است ، این عبارت از یک حالت ورشکسته ای از یک کشور بد نام .است
جنایت اصلی این است که در یونان به سوى پناهندگان (از افغانستان) گاز اشک آور پاش و تيراندازى مى شود . صدها افغان در آبهای مدیترانه غرق شده و مى شوند. و افغان عليه ايران مظاهره مى کنند و خدمت بزرگ به تحريم کنندگان ايران!

>>>   وقتی پلیس ایران گفته بایستید و فرار کرده اند شاید قاچاقچی متجاوز یا دزد یا قاتل یا تروریست باشند پس کاملا طبیعی است پلیس هر جای جهان بود شلیک می کرد . مگر فکر می کنید همه جا این خراب شده اوغان ستان است؟

>>>   بد کردند که اعتراض کردند، خودشان در اروپا نشسته اند و با این کار شان شرایط را برای مهاجرین در ایران دیگر هم خراب می‌کنند.
ما خیلی نا سپاس هستیم ، از ایران در محاصره ظالمانه امریکا و اوروپا چه می خواهیم.؟
ما یک روز هم‌ حق همسایگی را بجا نیاوردیم، باید اعتراض به این می‌کردند که چرا ایران در محاصره بی رحمانه ای اقتصادی است.

>>>   جاهل های اقوام ( تاجیک ، هزاره ، ازبیک ) ! شما دیگه چرا ؟ چرا یک موضوع را بدون ریشه یابی و شناخت عوامل آن ، فوری قبول کرده و بی خریطه فیر نموده و آله دست این و آن قرار میگیرید؟
مگر نمیدانید که مرز های ایران توسط نظامیان اش حفاظت میشود؟ و مانند مرز های کشور ما به امید خدا رها نشده است.
مگر خود شما بار ها از نیرو های امنیتی کشور ما به خاطر غفلت شان شکایت نکرده اید و نخواسته اید که چرا متوجه و مراقب مرز های کشور نیستید و تروریست ها به آسانی از پاکستان وارد کشور شده اعمال انتحاری و انفجاری را انجام میدهند؟
خوب، مگر نظامی های ایران به غیر از حفاظت مرز های شان چه کاری دیگر انجام داده؟ باز چرا درد تان را به اصطلاح به قراری نمیخورید؟ و چرا منتظر نتایج تحقیق نمی مانید؟
از همه مهمتر چرا خلاف قوانین کشور ها و پیمان های منطقوی و بین المللی، قاچاقی به کشور بیگانه میروید که نظامیانش بالای پرنده ایکه از جانب افغانستان وارد ایران شود مشکوک است و فکر میکنند که یا عامل امریکا است و یا داعشی میباشد؟
چرا متوجه نیستید که از ایجاد تفرقه بین افغانستان و ایران فقط و فقط در درجه اول امریکا و در قدم بعدی فاشیستهای قبیله نفع میبرند؟
چرا نمیدانید که نابودی فرهنگ و پیشنه ای تاریخی تان هدف اصلی امریکا و عوامل داخلی شان است ؟
چرا متوجه نمیشوید که فاشیست های قبیله با کلمات فارسی که 50 سال قبل در وطن ما استفاده میشد اما به اثر مهاجرت ها مورد استفاده قرار نگرفتند امروز که میخواهی آنرا به کار ببری فورا تاپه جاسوس ایران به پیشانی ات میزنند ؟ چرا مانند خود آنها نیستید که رنگارنگ کلمات انگلیسی و پشتوی پاکستانی و کلمات عربی را استفاده میکنند و جمپ هم سر تان نمیگیرند؟
باید بدانیم که اول تاجیک و هزاره و فارسی زبان هستیم بعدا شیعه یا سنی هستیم . نشود که به خاطر اختلافات خورد و ریزه مذهبی ، ریشه و پیشنه ای تاریخی خود را برباد بدهیم . کسانیکه تاریخ و گذشته خود را نداند اتومات غلام دیگران محسوب میشوند.
اما یک توصیه خاص به هزاره های شیعه.
شما که خود را لای اوراق قرآن شریف هم بپیچیید و به .... و روحانی یا هر ایرانی دیگر هم اهانت کنید، فاشیست های طایفه ای افغان برای تان کدام حق و حقوقی قایل نمیشوند و اگر بر علیه شان اعتراض نمائید فورا تاپه جاسوسی ایران به پیشانی تان میخورد پس خود را در رنج بیجا نیاندازید.
عثمان

>>>   داد خواهی از طریق تظاهرات لازمی است و خدا کند این "صدها پناهجوی افغانستانی در انگلیس و آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی" تظاهرات خود را علیه جنایات و سیاست های نژادپرستانه آمریکای شریف هم ادامه بدهند.
آزاده

>>>   با عرض سلام خدمت همه برادران و خواهران افغانی عزیزم.
ما تو ایران واقعا از صمیم قلب از مهاجرت شما به افغانستان ناراحتیم. بنده دوستان افغانی بسیاری دارم که از نبودنشان دلتنگم. اما یقین داریم که جوانان شما قطعا با برگشتنشان افغانستان را توسعه داده و این کشور را روز به روز زیباتر خواهند کرد.متاسفانه شرایط معیشتی در ایران به گونه ای شد که از لحاظ مادی برای شما اقتصادی نبود برای کار و به ناچار به کشور خود برگشتید.برادران افعانی ما زحمات زیادی برای ایران کشیدن و ما تقدیر و قدردانی می کنبم.ما شرمنده شما شدیم.انشالله همه برادران و خواهران ما در کشور زیبای افغانستان در پناه و لطف خدای بزرگ و مهربان باشند. دست همه شما رو می بوسیم و به امید دیدار مجدد هستیم.جوانان افعانیتمام تلاش خودشان را برای افعانستانی امن و پیشرفته و زیباتر و بهتر داشته باشند.
التماس دعا. برادر کوچک شما از ایران شهر کرج

>>>   در حقیقت چیزی به اسم قتل افغان ها وجود ندارد. قتل فقط به موجب قانونی که مجلس تصویب کرده و قاضی پس از محاکمات عادلانه حکم می دهد صورت می گیرد و هر نوع تلافی انتقام جویی اقدام علیه هر فرد یا شخص از جمله جانی ممنوع و خود یک جرم دیگر هست. شایعات را لطفا متوقف کنید

>>>   سوختاندن یعنی چی؟ مگه پلیس بنزین ریخت رو خودروی حامل مهاجران قاچاق افغان ؟ پلیس ایست داد خودرو نایستاد شلیک کرد بر اثر سرعت زیاد و شلیک پلیس خودرو به منحرف شد و سوخت ضمنا این اتفاق در جاده افتاد نه در داخل شهر که نیروی آتشنشانی سریع برسد
چرا پاکستانیها اعتراض ندارند مثل شما ؟ چون ورود غیرقانونی به خاک یک کشور و عدم توجه به اخطار پلیس آن کشور جرم است

>>>   پارسال چند بار خودروی حامل مهاجران غیرقانونی افغان به دلیل سرعت زیاد در ایران تصادف کردند و چند کشته هم داشت اما افغانها تظاهرات نکردند رسانه های افغانستان هم اصلا پوشش ندادند حتی تلویزیون ایران هم با بازماندگان تصادف مصاحبه کرد که گفته بودند برای کار به ایران آمدند اما امسال که بعد از آنهمه تصادف یکبار آن هم بعد از اخطار پلیس ایران به خودروی حامل اتباع قاچاق شلیک کرد حتی خواننده رقاصه های افغان (غزل سادات و مژده جمالزاده و ...) هم اعتراض کردند در حالیکه تعداد کشته شدگان تصادف پارسال مخصوصا در یک مورد تصادف که بیشتر از ۲۰ نفر کشته شده بودند هم بیشتر از این تصادف بود
گویا مشکل افغانها با ایرانیهاست و دشمنی با ایرانیهاست وگرنه مشکلی با کشته شدن اتباع قاچاقشان در تصادفات قبلی نداشتند و گویا جان مهاجران غیرقانونی که پارسال در تصادفات جاده ای کشته شدند که تعدادشان هم بیشتر بود برای افغانها مهم نبود ولی اینبار مهم بود چون پلیس ایست و اخطار داد و شلیک کرد من قلبا از مرگ هم این مهاجران و هم مهاجران پارسال ناراحتم با اینکه با مهاجرت قاچاق مخالفم اما انگار برای خود افغانها فقط این تصادف مهم بود نه تصادفات پارسال ، حتی برای خبرنگاران افغان هم تصادفات پارسال مهم نبود!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است