مناطق فروخته شده به پاکستان را بشناسید (1)
هرزمانی که پاکستانی ها تصمیم می گرفتند حامد کرزی را احضار می کردند و وی بر اساس تعهدی که سال ها قبل به پاکستانی ها داده بود مجبور به اطاعت می شد 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۱    ۱۳۹۹/۳/۲۷ کد خبر: 163835 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)از آنجایی که خانواده کرزی در پاکستان زندگی می کردند و حامد کرزی نیز در آنجا تحصیلات ابتدایی و متوسطه را گذرانده است، تحت تاثیر فرهنگ و سیاست پاکستان به زبانهای اردو و انگلیسی و پشتو مسلط گشته و فارسی را نیز در میان خانواده خود بصورت بومی فرا گرفته است. (بسیاری از پشتو زبانهای متمدن و تحصیل کرده در میان خودشان فارسی صحبت می کردند از جمله خاندان شاهی و...) حامد کرزی هرچند تحصیلات دانشگاهی اش را در رشته روابط بین الملل در هند سپری کرده اما دوباره به پاکستان بازگشته و با جبهه نجات ملی حضرت مجددی فعالیت داشته است. از حامد کرزی به عنوان رابط این حزب با سازمان استخبارات پاکستان نیز نام برده شده است. شنیده می شود که در آن زمان حامد کرزی به سازمان استخبارات پاکستان تعهد سپرده است که از منافع پاکستان در افغانستان حفاظت نماید.

کرزی با حمایت پاکستان به اجلاس بن راه یافت و با تاکید سازمان استخبارات پاکستان مورد تایید آمریکایی ها قرار گرفت و در ماه جدی سال 1380 به عنوان رییس اداره موقت افغانستان منصوب شد. مدت کار آقای کرزی در این مقام شش ماه تعیین شده و مجلس بزرگان (لوی جرگه) جوزای ۱۳۸۱ او را برای دو سال دیگر در مقام ریاست دولت انتقالی ابقا کرد. حامد کرزی در نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۳ که بر اساس موافقتنامه بن برگزار شد، شرکت کرد و با بیش از چهار میلیون و چهارصد هزار رای (۵۵/۴ درصد) به عنوان نخستین رییس جمهوری منتخب افغانستان آغاز به کار کرد.

وقتی حامد کرزی رییس جمهور بار اول به عنوان فرد اول افغانستان به دعوت پرویز مشرف رییس جمهوری وقت پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرد، ریاست دولت موقت را برعهده داشت. در این سفر پرویز مشرف نسخه ای از تعهدات کتبی حامد کرزی به پاکستان را جهت یادآوری به مشاهده او رسانید و وی مجبور گردید بار دیگر به پاکستان تجدید بیعت کند. اما قرار بر این شد که جهت جلوگیری از افشای تعهدات کرزی به پاکستان، وی موضع ضد پاکستانی بخود بگیرد تا کسی به سرسپردگی وی شک نکند.

وی تا پایان ریاست جمهوری اش بیست و پنج بار به پاکستان سفر کرد که فقط بیست و یکبار آن رسما رسانه ای گردید و چهار بار دیگر آن هرگز به اطلاع عموم نرسید. در حقیقت هرزمانی که پاکستانی ها تصمیم می گرفتند حامد کرزی را احضار می کردند و وی بر اساس تعهدی که سال ها قبل به پاکستانی ها داده بود مجبور به اطاعت می شد.
هرچند سفرهای رسمی کرزی به پاکستان با شعارهای همکاری صادقانه پاکستان برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان همراه بود اما این موارد هیچ زمانی هدف اصلی کرزی برای سفر به پاکستان نبود.

در طول سفرهای متعدد و بیش از اندازه حامد کرزی به پاکستان، به او تفهیم گردید تا علاوه براینکه از احیای خط دیورند به نفع افغانستان حرفی نزند که قسمت هایی از خاک افغانستان را نیز به پاکستانی ها واگذار نماید. گفته می شود که در یکی از این جلسات، عمر داوودزی نیز حضور داشته و بعدا به عنوان هماهنگ کننده این هدف پاکستان مورد تایید سازمان استخبارات آمریکا نیز قرار گرفته است.

کرزی همواره تحت پوشش اینکه میخواهد پاکستان را وادار بسازد تا طالبان را به پای میز مذاکره بکشانند، تحرکات اصلی پاکستانی ها از جمله تخلیه مناطق خواسته شده توسط آنها را مخفی نگداشته و بجز موارد رسانه ای، هرگز با پاکستانی ها در روند سیاست تخلیه و اشغال مناطقی از خاک افغانستان مخالفت نکرده است.
پاکستانی ها برای اینکه کسی به سرسپرده بودن حامد کرزی شک نکند، برخی از خواسته های بی فایده او از جمله رهایی ملابرادر را با وساطت خلیلزاد پذیرفتند که هرگز به نفع افغانستان نبود.

ادامه دارد....
کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
پاکستان
افغانستان
دیورند
نظرات بینندگان:

>>>   ملا برادر هم یکتن از جاسوسان پاکستان خاین وطنفروش بیغیرت است حاد کرزی با فرمان ها و دستورات زمان ریاست جمهوری اش جلو نابودی کامل طالبان را توسط نظامیان امریکا و کشور خود ما گرفت و روز تا روز ترورستان طالبان را جان بخشید که امروز بگمک و حمایت استخبارات پاکستان نزدیک است که نعوذن بالله دعوی خدایی کند طالبان حرف خود شانرا بالاتر از همه چیز میدانند و انرا بالای حکومت افغانستان به دکتی پاکستان و فشار امریکا بالای غنی میقبولاند این همه خیانت ها و جنایت های را که طالبان انجام داده مسولیت ان بر علاوه از ترورستان طالبان حامد کرزی همه درین مسولیت مانند طالبان شریک و سهیم است .

>>>   پاکستان از زمان تأسیس اش در سال ۱۹۴۷،افغانستان را زیر تسلط خود دارد.
اگر دلش شد،سرحد را برای ورود مواد تجارتی افغانستان باز میکند و اگر دلش شد ،بسته میکند.
اما افغانستان این صلاحیت را ندارد که سرحد بین پاکستان و افغانستان را بسته نگه دارد.
یک نمونه:
وقتی که فصل برداشت تربوز و خربوزه و انار افغانستان میرسد،پاکستان سرحد را بسته میکند و تمام میوه های افغانستان گنده میشود.
اما در طول تاریخ هفتاد و سه سال گذشته بعد از تشکیل دولت پاکستان،کدام وقت دیده اید که سال پر چه در بهار و یا تابستان و یا خزان و زمستان،شهر کابل به کمبود کیله مواجه شده باشد؟
معلومدار نه.
هر طرف را ببینی هزاره ها هستند و تبنگ کیله و شهر کابل.
همین قسم مواد دیگر صادراتی پاکستان.
چند وقت پیش یک ژورنالست از وزیر خارجه پاکستان پرسید که اقتصاد پاکستان به مراتب بزرگتر از افغانستان است،چرا نرخ کلدار در مقابل افغانی پایین است؟
او در جواب گفت:ما بخاطر صادرات خود به افغانستان،قصداً نرخ کلدار را پایین نگه میداریم.
افغانها خوش هستند که ارزش پول ما از پاکستان کرده بلند تر است.
در حالی که این کار به نقص اقتصاد کشور شان است.
امریکا و اروپا از سالها بدینطرف به چین اعتراض دارند که نرخ یوان واحد پول شان را قصداً پایین نگه میدارند و این کار به صادرات ما به چین لطمه وارد میکند.اما چین هیچ اقدامی درین زمینه نمی کند.
بنأ پاکستان نه تنها بعضی مناطق از افغانستان را،بلکه تمام بازار شما و خاک شما را در اختیار دارد.

>>>   جاسوس بود.

>>>   این ... فاشیست های دیسانتی تمام بد بختی ها را آورند و بهترین چانس آبادی و آرامی کشور را برباد دادند۰
بطور مثال کرزی و خلیلزی دو عامل منطق قبیلوی بودند که بهترین فرصتی را که کشور برای آباد شدن و مردم سالار شدن بدست آورده بود، فدای اهداف قومی و قبیلوی، و فدای برادران ناراضی خود نمودند، و این خر کوچی غنی هم از آنها بهتر نیست۰ این گروه سالها منافع علیای کشور را فدای منافع قوم و قبیله خود کرده اند۰
هر تجاوز گر که بوده یک اوغان حتمن پیدا شده تا نوکری او را کند۰ از انگلیس گرفته تا روس تا پاکستان تا امریکا هر کدام در بین این مادرفروش ها صد ها شاه شجاع و عبدالرحمن و کرزی و احمدزی و بقیه دارند۰

>>>   مستند بگوئید که کدام مناطق زیر کنترل پاکستان قرار گرفته.
آیا انگور هده زیر کنترل افغانستان است؟
مرز غلام خان کجاست؟
تهانه داود کجاست؟
آیا دیوار آهنی پاکستان دقیقا" بر سر خط دیوانه است؟
کی و چه وقت تحقیق کرده تا بگوید های یا نه خیر.

>>>   مسائل و مشکلات خارج همواره از داخل تاًثیر می پذیرد. وقتی دولت و ملت افغانستان نمی توانند حول محور آرمان و اهداف مشترک خود متحد شده و به صلح و ثبات برسد از خارج و یا بیگانه چه توقع و انتظاری دارید؟ اینکه نمی شود همه تقصرات و نتایج عجز و ناتوانی و بی لیاقتی و بی مدیرتی خودمان در داخل را به گردن دیگران بیاندازیم. اوضاع کشور ما مصداق این بیت شعر است که می گوید.
چو تو خود کنی اختر خویش را بد--- مدار از فلک چشم نیک اختری را.

>>>   ملا برادررا هرگز پاکستان به پیشنهاد کرزی رها نگردید بلکه پیشنهاد زلمی خلیلزاد رهاگردیده است

>>>   هموطن گرانقدر به نام کود۴ درود بر شما!
اشتباه نشود که ملا برادر به امر سازمان سیا با ماموریت خلیل‌زاد از زندان رها شده بود.
این آدمک توافقنامه را با جانب آمریکا به امضا رسانید، الان پاکستان تصمیم دارد تا هیات مذاکره کننده را تعویض و هیات تازه که بتواند منافع پاکستان را در مذاکرات با جانب گوسپندان افغانستانی به رهبری دبل عبدالله تضمین بکند.
اما جانفدایی های کرزی؛؛؛ چنین محتمل به نظر می‌رسد که آی ایس آی، اسناد بدنام کننده‌ای از او دارد که کرزی را و دادودزی را بالای انگشتان دست خود می‌چرخاند.
بخاطر بیاورید! زمانی که اسامه در هیبت آباد پاکستان گویا کشته شد، دادودزی به حیث سفیر افغانستان در اسلام آباد اعلام کرد که سازمان آب ایس آی هیچ‌گونه رابطه ای با اسامه نداشته است. دران زمین من یک تبصره ای در رسانه ها نگاشته بودم.
شاد باشید
گلا جان از لغمان شریف

>>>   حامد کرزی و برادرانش جاسوس بودند
برادران کرزی جاسوسان سی آی ای بوده اند.
فاکس نیوز که ایمل های شخصی هیلاری کلینتون را فاش کرده است، در این ایمل ها از روابط احمد ولی کرزی برادر حامد کرزی و ضیا صالحی یکی از کارمندان پیشین شورای امنیت ملی با C.I.A پرده برداشته شده است.
احمد ولی کرزی و ضیا صالحی از C.I.A پول دریافت می کردند.
احمد ولی کرزی سال ها پیش توسط مسوول امنیتی اش به قتل رسیده بود و طالبان مسوولیت قتل او را بر دوش گرفته بودند.

>>>   منافقت امپریالزم امریکا هر روز بیشتر روشن میشود ، یکی از امریکائی ها گفته است: ملابرادر یکی از سردستک های طالبان توسط آی اس آی و سی آی ای دستگیر وزندانی شد ، از همینجا معلوم است که بگفته خلقی ها پرچمی ها : امپریالزم جهانخوار امریکا عمدا ادامه جنگ را می خواسته وبهمین دلیل مانع ارتباط طالبان با حکومت افغانستان میشدند

>>>   ون میر سعیدی
کنایه ریس جمهور به کرزی
من با تانک های امریکایی نیامده ام و بادیگارد امریکایی نیز نداشته ام.

>>>   مردم افغانستان همه میدانند کرزی و برادرانش پدرش و در اینده نزدیک میروس جان هم جاسوس بودند خواهند بود چون از همین حرفه به مقام و منزلت رسیده اند

>>>   جاسوسی خو پیشه پدری شان است.پشت درپشت قوم شان جاسوس بود وهست.

>>>   کرزی شیطان را درس داده است
حامد کرزی را همه دوست دارند به شمول بیشتر مردم افغانستان، سران احزاب، سران جریان های سیاسی و اجتماعی و مدنی، بزرگان قومی، تاجران، فاسدان، عالمان دینی، جوانان، ایران، پاکستان، ترکیه، آلمان، تمامی اتحادیه اروپا، آسیای میانه، روسیه و بالاخره انگلیس و آمریکا و حتی اسراییل!
اما چپن و چشمک زدن هایش را بیشتر دختران آمریکایی و اروپایی می پسندند.

کرزی ظاهر فریبنده ای دارد با نگاه هایی نافذ و اکت و اداهای بزرگ منشی که همه را مقهور خود می سازد. برخلاف درونش، اصلا ترسناک نیست. کاملا هم دوست داشتنی است. آدمی که به راحتی زیرک ترین سیاستمداران هم به او اعتماد می کنند.

کرزی تنها فردی است در افغانستان و شاید در جهان که درس های دیکته شده خود را بخوبی پس می دهد و در هر آزمون سختی کامیاب و سربلند بیرون می آید. به همین خاطر است که غرب و به خصوص آمریکا کاملا از رفتار و گفتار و حرکات و حتی تصامیم کرزی خاطرجمع هستند.

سنای آمریکا روی کرزی حساب دیگری جدای از سیاستمداران افغانستان و حتی کارشناسان کار کشته آمریکایی در قسمت افغانستان باز کرده است. اعضای سنای آمریکا به این نتیجه رسیده اند که حامد کرزی در هرصورت یک آمریکایی اصیل است حتی آمریکایی تر از ترامپ! زیرا خدمات وی به آمریکا بسیار مهمتر از تلاش های هر آمریکایی برای آمریکا بوده است حتی ترامپ!

آنقدر که کرزی به آمریکا استفاده رسانده، هیچ آمریکایی اصیلی قادر به انجام آن نبوده است. ظاهر آرام و فریبنده کرزی حتی رقبا و دشمنان آمریکا را به کمک و همراهی با سیاست های آمریکایی به میدان عمل کشانیده است.
کرزی آدم عادی نیست، یک اعجوبه عجیب الخلقه است که قدر خلاقیت اش در سیاست را فقط سران آمریکایی درک کرده اند.

کرزی دشنمانش را با پنبه سر می برد و آنان را زجر کش می کند بدون اینکه متوجه باشند! کرزی همه رقبا و حتی دوستان نزدیکش را مسموم می کند اما نه با سم کشنده فوری!

بعضی وقت ها آرزو می کنم که ای کاش حامد کرزی از افغانستان بود و دلش برای این کشور می تپید و از خلاقیت اش در سیاست به نفع سازندگی و امنیت مردم ما استفاده می شد! اما زهی خیال باطل!

به کسانیکه یکبار دیگر اطراف کرزی گرد آمده اند نباید خرده گرفت، زیرا او قادر است پشت مترسک هایی سنگین تر از اینها را هم بر زمین بکوبد و بر بالای شان سوار شود. این از ضعف رقبا و دشمنان کرزی نیست بل از سیاست متبحرانه و غالب کرزی است که دیگران نزدش موم می شوند و تابع! حتی سیاستمداران قاهر آمریکایی!

کرزی افراد را به سه دست تقسیم می کند: یا باید بی سر وصدا کشته شوند، یا باید فاسد شوند، یا باید عضو اصلی تیم اش باشند. غیر از این سه دسته، دیگر در قاموس حامد نمی گنجد.
کرزی هرچند آدم شوقی است اما شوقش هم سیاست زده است و دقیق همه حرکات و سکنات و رفتارهای کنترل شده دارد.
تنها راه نجات، دوری از این آدم است، زیرا هرچند هم زیرک و دانا باشید بازهم در مقابل حیله ها و مکاری های وی بازنده اید. کرزی شیطان را درس داده است.

>>>   ازکرزی باید مردم پشتون بترسد ونگزارند دوباره به قدرت بیاید زیرابه خاطرمنافع شخص خودش منافع تمامی قوم پشتون را قربانی میکند وبه اقوام غیرپشتون مفید است صرف بنام ریس جمهور وتمامی قدرت وامکانات بدست اقوام غیرپشتونها میباشد

>>>   همگیش مال بیت المال را به جیب زده و غارت کرده خ... حامدکرزی را کسی نمیشناخت یکباره از کجا آمد وریس جمهورافغانستان شد دالرهای را که حامدکرزی دزدی کرده امریکا وغربیها ازمردم افغانستان پس میخواهدیکسره داد وفریاد کرده رایی هستند که ما میلیونهادالر به افغانستان
کمک کردیم کجاشده معلوم نیست معلوم است دیگر همین حامدکرزی ... واشرف غنی...ن دزدی وغارت کرده باید
از حلقوم این ...اینها بکشند پول بیت المال را وخرچ خود مردم غریب وکشورافغانستان کنند باید حامدکرزی این ... ملی باید محاکمه شود وبه جزای عمالش برسد.پ.س

>>>   در زمان حکومت استاد برهان الدین ربانی حامد کرزی ریس جمهور اسبق افغانستان دو مرتبه مورد سوظن ریاست امنیت ملی قرار گرفته و زندانی شد ولی حامد کرزی در هردو مرتبه موفق به فرار شد.
در مرتبه ی دوم حامد کرزی توسط گلبدین حکمتیار به پاکستان انتقال داده شد

>>>   هر زمانیکه از کرزی در مورد سرمایه اش پرسان میگردد همان مبلغ ده هزار دالر این بیچاره گک یازده هزار گفته نشده در حالیکه اکنون سرمایه ان۲۴۵ ملیون دالر تخمین زده شده است ورتبه پر درامد ترین سیاستمدار جان را بخود اختصاص داده است اگر سرمایه برادران کرزی قبل از سال ۲۰۰۰ با مقایسه سال ۲۰۱۵ محاسبه گردد ممکن هزار چند بالا رفته باشد واگر در اخرین حکومت اشرف غنی سرمایه ان دقیق محاسبه گردد شاید کمتر از کرزی نباشد علت اینکه چرا تا کنون مفسدین اداری ومختلسین دارایی های عامه که به تحقیق ومحکمه کشانده نشده وبنام محکمه اختصاصی این روز بروز دیگر واین ماه به ماه دیگر واین سال بسال دیگر بمردموعده داده شده علت وانگیزی ان این است که پای خودشان در اکثر قضایای اختلاس مالی دخیل است .

>>>   در ظرف چهارده سال گذشته که حامد کرزی در راس قدرت بود،آیا تخمین زده اید که هر مرتبه که رهبران خارجی به این کشور می آمدند، صد ها میلیون و ملیارد ها دالر بنام پروژه های مختلف اقتصادی و امنیتی کمک میکردند، این همه پول ها چه شد؟ معلومدار در حساب های بانکی کرزی در سراسر جهان.
در ظرف چهارده سال گذشته و همین حالا سالانه به ارزش صد ملیارد دالر هیرویین در افغانستان تولید میشود .کرزی کشت کوکنار را در سمت شمال صفر کرد و تمام تولید آن را زیر دست خود در قندهار و هلمند گرفت و حتی بخاطر رقابت تجارت مواد مخدره برادر ناتنی خود را کشت. سالانه این صد ملیارد دالر پول قاچاق هیرویین کجا میرود؟ معلومدار در حساب های کرزی.
تنها جورج بوش را گفته نمیتوانم، شاید هم از جورج بوش کرده سرمایه کرزی زیادتر باشد و به صد ها ملیارد دالر میرسد که در سراسر دنیا توسط تجارت در دوران است و اسناد پانامه یک قطره یی بیش از کل سرمایه کرزی و دیگر رهبران جهان نیست.
مثل پانامه صد ها شهر و جزایر دیگر در روی دنیا هستند که رهبران کشور ها تحت نام های مستعار پول های خود را در شرکت های مستعار پوشانیده اند و با آن در سراسر دنیا تجارت میکنند.

>>>   در تمام این کره یی خاکی حکومت قومگرا تر از حکومت غنی وکرزی وجود دارد؟... کرزی با وجود هیچ منصب رسمی وقانونی ما هانه از طرف ریس جمهور متقلب که با انجام تقلبات مهندسی شده یی کرزی و حامیان خارجی اش به قدرت رسانده شد ماهانه از بودجه یی دولتی چهارصدو پنجاه هزار دالر امریکایی معادل پنچاه هزار دالر بیشتر از حقوق ماهانه یی باراک اوبا ما ریس جمهور برحال وقدرتمند جان ایلات متحده یی امریکا بنام خرج دفتر دریافت میکند ایا این یک رابطه یی قومی وقبیله یی است یا حکومت قانون در هیچ جایی ازین کره یی خاکی خیانت به این بزرگی وجنایت اشکار دیده نشده ونمیشود که دولت غنی احمد زی انرا انجام میدهد.

>>>   اسناد به‌دست آمده نشان می‌دهد که ۸ عراده موتر زرهی و غیر‌زرهی دولتی در اختیار دفتر و منزل حامدکرزی، رییس‌جمهور پیشین کشور است. این موترها که شامل یک عراده جیپ زره، یک عراده نیسان زره، دو عراده پرادو، دو عراده صرف و یک عراده کرولا می‌باشد از دوران ریاست‌جمهوری تاکنون در خدمت حامد کرزی است. در این میان شخصی به نام قاسم که کارمند خانه حامد کرزی معرفی شده است، یک عراده نیسان زره را که در زمان ریاست‌جمهوری آقای کرزی در اختیار داشت تاکنون به دولت مسترد نکرده و از آن استفاده می‌کند.

>>>   به نظر حقیر وفقیر خاک پای عالم امار رفوگر قرین واقعیت است چند صد ملیون تنها محمود کرزی وحسین فهیم دارند که در گوشه های دور از ارگ بسر میبردند اما اقای {کاف } که مرد هوشیار وزرنگ وکار کشته وبسایر ماهر است حتما چند ملیارد داذر دارند نه چند صد ملیون دالر هیچ کسی به امار که رفوگر تقدیم نموده شک وشبه ندارد واین بیان کاملا صحت دارد چون ایشان منتخب ومنتصب دور بعدی ریاست ارگ هستند باید هم از ملیاردر هاباشند درکشور مربوط انها نیز ملیاردر ها تعیین کننده ای سرنوشت ملت اند نه ارای مردم
یتیم بچه ای کوهستانی

>>>   كرزي طالبان تروريست را برادر خواند و به عوض آدمكش و مزدور دشمن نام هراس افگن را گذاشت. تروريستان را از زندان رها كرد. نيروهاي اعتلاف را هم مانع شد در برابر پاكستان اقدامي عملي نمايند.طالبان فراري را كه تا پشاور راه فرار را گم كرده بودند پس قدرت داد آنهم از نوع سياسي اش.
حالا هم افسارش را بدست روسها داده تا آنچه انجام نشده بشود.
براي اين كشورفقط بايد فاتحه خواند.
با احترام
ج

>>>   حامدکرزی حمایت از طالبان را شروع کرد و غنی آنرا به اوج رساند.

>>>   خاک بر سر خائنینی که کرزی به ریاست جمهوری رسانند. کرزی هیچگاه خواهان آن نبود که طالبان شکست بخورند و یا از صحنه گیتی محو شوند, بلکه با پولهایی باد آورده و با تشکیلات پوچ و بی معنی کمیسیون صلح ، پول هنگفتی را به طالبان سپرد تا آنها را در برابر نیرو های مردمی دگیر اقوام تحریک و تسلیح نماید تا از طریق طالبان وحشت و بربریت فاشیستی سران بی مغز پشتون ادامه یابد

>>>   کرزی جنایت کاران متکرر را اززندانها رها وبه جبهات جنگ فرستاد وسبب قتل های زیادی ازافسران اردو وپلیس گردید

>>>   خیانت های حامد کرزی
1. پیش از به قدرت رسیدن، از همکاران نزدیک گروه طالبان بود.
2. در زمان فرمان روایی اش، شماری از چهره های خطرناک گروه طالبان را از زندان رها کرد، که برخی شان اکنون جنگ را در شمال پیش می‌برند.
3. چند بار درخواست دوستم را برای سرکوب طالبان رد کرد. این مساله باعث شد که طالبان هزاران شهروند بی گناه را آزادانه بکشند.
4. فساد اداری را در افغانستان در بالاترین سطح آن نهادینه ساخت و مشروعیت بخشید.
5. گروه طالبان را - که در چهارده سال از هیچ جنایتی دریغ نکرد - برادر خواند.
6. در برابر کشته شدن شماری از فرماندهان جنگی و ضد طالب کاملا سکوت اختیار کرد.
7. قاچاقچیان مواد مخدر را کاملا آزاد گذاشت که به کشت، تولید، قاچاق و توزیع مواد مخدر در داخل و خارج کشور کار کنند.
8. هزاران جریب زمین دولتی در دوران کرزی غصب شد.
9. از پول و قدرت آمریکا به قدرت رسید اما در آخر روز روابط افغانستان را با این کشور سخت تیره ساخت.
10. در چهارده سال حکومت اش، هیچ موقف روشنی در برابر پاکستان نگرفت و مردم را در سردرگمی کامل قرار داد.
11. کابل بانک در زمان کرزی و با همکاری بستگان کرزی به زمین نشست و بنیاد فروپاشی اقتصادی کشور را فراهم شد.
12. در کمیسیون های انتخاباتی چهره های ضعیف و فاسد را گماشت تا انتخابات را به چالش بکشد و بر سر قدرت باقی بماند.
13. کرزی، مسوول درجه یک وضعیت خراب اقتصادی، سیاسی و امنیتی کنونی افغانستان است.
امید نوری

>>>   من همه ای این سیزده موارد را قبول داریم و اضافه میکنم که خیانت های ذیل را نیز مرتکب شده است
۱: باید تمام... خاینین ملی را اعدام میکرد که این کار را انجام نداد
2: باید تمام جاسوسان را اعدام میکرد که این کار را انجام نداد
3: باید تمام مفسدین را اعدام میکرد که این کار را انجام نداد
4: دوستی با پاکستان ... را قطع میکرد که این کار را انجام نداد.
خراسانی

>>>   کرزی با مکر و حیله مردم غیر پشتون را نا بود می کند. او بسیار شیطان صفت است که توانسته در میان غیر پشتونها خود را جاسازی کند. تمام این فجایعی که در کشور به وجود آمده نتیجه تلاش و حکومت دوازده ساله اوست. او در ظاهر دوست و در باطن دشمن است.

>>>   کرزی صاحب در این 13 سال برای مردم چه کردی؟
ما از جناب حامد کرزی توقع نداشتیم که همه مشکلات موجود را یک شبه حل نماید اما این حق ملت ما است که از رییس جمهور منتخب خود سوال نمایند بعد از گذشت چهارهزار و ششصد روز ریاست جمهوری، چه اقداماتی را برای آنها انجام داده است. چقدر خوب می شود که محترم کرزی قبل از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید (البته اگر عبدالله و اشرف غنی با یکدیگر به تفاهم برسند و روند شمارش مجدد ارا نتیجه دهد) در رسانه ملی یا تلویزیون های خصوصی حاضر شود و مردم را در جریان برنامه های کاری دولت خویش قرار دهد و بگوید در این سالها چه کرده است؟

>>>   من کرزی: درین مدت برایتان انتحاری اوردم .موانع را از راه عملیات های طالبان برداشتم. برای خوب گرم کردن جنگ همه طالبان را ازاد کردم . تجاوزات جنسی را ازاد کردم . گست حوص را تشویق کردم . فحاشی را رواج ساختم . جاده ها را خورد کردم . دولت را از طالبان ترساندم.کمک های خصوصی ازکشورها بنام تحفه گرفتم. حساب خود را چاق کردم اینده خود را در پاکستان... تضمین کردم غاصبین را افرین و شهرک سازان را شاباش گفتم در هر کوچه با ساختن بلند منزل ها مالکان شان را وکیل کوچه ساختم خان را خانتر و غریب را غریب تر ساختم دارایی ملت را هفتاد فیصد پاینتر به مافیا فروختم . معادن را به چور گذاشتم . ملیت ها را بحان هم انداختم به دل هر شهروند وحشت ایجاد کردم و خواب ارام از چشمان شان گرفتم طالبان را بار تاپشت دروازه های کابل اوردم جهان را فریب دادم... پاکستان را خوش ساختم دیگر حوصله ندارم برو او بچه.
م.ا.کابل

>>>  
کرزی صاحب در 13 سال قدرت خود بجز از گدائی چور و چپاول انتحار آزادی برادران نام بد جهانی قوم گرائی خرابی دزدی و مثل خرم واره اشخاص را مقرر کرد و موصوف آنقدر بیچاره است که هرگز به فکر آزادی پیشرفت برادری برابری و همدلی هموطنان ما نبود .
از روزیکه من مصاحبه یکی از جاپانی ها در بگرام را که در بگرام با تلویزیون آریانا نیوز نموده بود ما کاملآ با خبر از جامعه خود شدیم :
مشاور بخش باز سازی جاپان در امور افغانستان چنین اظهار نمود:
گفت که افغانستان به مکاتیب و انستیتوت های حرفوی تخنیکی و صنعتی ضرورت دارد نه به دانشگاهای حق و نا حق افغانستان باید در بخش صنعت استخراج معادن کسبه کاری زراعت و مالداری انستیتوت های کوتاه مدت حرفه عبارت از نجاری خیاطی موتر سازی بایسکل سازی کراچی سازی ترمیم طیاره اسلحه تانک وغیره نیازمندی های کوچک افغانستان تا اینکشور کم کم خود کفاه شود .
اما بدبختانه یا متآسفانه با شرمنده گی زیاد باید گفت که در طور 13 سال گذشته اصلآ یک زره هم پیشرفت فعال ساختن شرکت ها کمپنی های تولیدی و یا امثالهم با وجود بیشتر از 700 ملیارد دالر کمک در این کشور هیچ فعالیت صورت نگرفته است .
بنآ در جواب متن شما باز هم مکررآ میگویم که کرزی در طول 13 سال کاری خود بجز از فساد اداری قاچاق انتحار آزادی طالبان گدائی و خیرات هیچ کار دیگری نکرده است و باید مردم افغانستان و مجامع بین المللی بدانند که افغانستان هرگز از کشوری نه قرض گرفته و نه قرضدار کسی است صرف کرزی و هم تیمانش مثل خرم رئیس دفتر ارگ عمر زاخیلوال احدی وزیر اسبق مالیه رحیم وردک وغیره اشخاص که در تیم موصوف است آنها مقروض اند نه ملت بیچاره و گدا که در یک لقمه نان شب و روز زحمت میکشند .با احترام
سید امید انتظار - کابل

>>>   محترم حامد کرزی به مردم افغانستان خدمات شایسته انجام داد افغانستان تکه تکه را افغانستان نوین ساخت ،
رهبران که وطن از دست شان تکه تکه شده بود همه شان را به یک دستر خوان آورد شکم همه شان سیر کرد تا این مردم به آرامی زنده گی کند بار دیگر بعد از چندین سالهای که کشور به دنیا یک قبرستان تبدیل شده بود به گلستان تبدیل گرد و در تمام جهان معریفی کرد کار که این محترم در افغانستان انجام داد بی سابقه بود بعد از این هر قدر پیشرفت و ترقی در وطن ظاهر شود همه از برکت جناب محترم حامد کرزی است من فرزند این وطن افتخار میکنم که مثل کرزی صاحب ریس جمهور دارد
بچه افغان

>>>   جناب رئیس حاصب جمهور( کرزی) در بیشتر از دو دهه حکومتداری اش توانست کارهای محدودی را در راستای پیشرفت و باسازی کشور انجام دهد اما آنچنانی که مردم انتظارش را داشت نتواست، ولی از جنجال های کنونی کرده باز هم خوب بود.
ن ف از کابل

>>>   کرزی هرخدمتی که کرد برای برادران طالب وتروریست وانتحاری خود انجام داد کرزی ملیارد هادالر را به کمک اشرفغنی احدی وزاخیل وال وزیران مالیه خود از افغانستان خارج کرد کرزی مردم افغانستان را تا گلو با اشرفغنی زیر قرض گور کرد وده ها ملیارد دالر از کشور های جهان بنام قرض های طویل امدت که باید این قرض ها بعد از سال 2030 پرداخته شود گرفت وهمه را با اشرفغنی به خارج پارسل کرد مگر اولاد وطن را درکرایی بریان کرد کرزی درآخرین روز های حکومتش افغانستان را توسط کمیسیون انتخابات خود تجزیه نمود وازبین برد تاکسی این همه جنایاتش را پیگیری نکند به بحران رفتن افغانستان یک دسیسه وپلان طرح شده کرزی با رفقای دزدش که ملیارد هادالر را ازین کشور کشیده اند میباشد اگر کرزی یک رییس جمهور باتدبیر ودانشمند میبود مانند امر خیل یک بچه گک بیعقل وبیخرد را دربزرگترین مقام (منشی انتخابات) مقرر میکرد یا ضرار احمد مقبل را وزیر خارجه میساخت ؟ این همه خیانات... کرزی است که ممکن افغانستان خدای ناخواسته به یک حمام خون تبدیل خواهد شد وهنوز هم از تقلب حمایت دارد

>>>   از کرزی جامعه جهانی گوشه گیری کرده است و کرزی اعتبار و آبرو خود را در عرصه بین المللی در نزد جامعه جهانی بخصوص کشور دوست مردم افغانستان امریکا به اثر دکتی کریم خرم از دست داده و باخته است و از این موضوع گیری ... کرزی بر علیه امریکا و غرب مخالفین استفاده کرده در بین نیرو های پاس بانی نفوس کرده و هروز به حمله های انتحاری و انفجاری خود را به کمک افراد دولتی افزایش داده اند و هم کرزی و تیم کرزی طرف دار شرایط بی نظمی ساختن افغانستان هستند که انتخابات صورت نگیرد

>>>   ای بابا کرزی دیروز و امروز به این وطن فریادستان توسط راپوردهی شما به امریکا ها در 1980 در پاکستان این وطن زخمی توته وتک و بدنام در سطح جهان در قاچاق مواد مخدر و 3 میلون شهروند افغانستان را شهید کرده استی خداوند(ج) هروز روی تو شاه شجاع را در قسمت افکار شیطانیت طالبی و قبیله پرستی ات در تاریخ افغانستان روی سیاه کرده روان است و در نزد بادارنت هم رسوا شرمسار و سرت را خداوند پاین کرده است. سرنوشت تو به سرنوشت نجیب الله یکسان است. بخاطریکه نجیب الله هم در روز های آخیر حکومت خود شروع به قبیله پرستی کرد. امروز تو ...هم به حمایت طالبان...قبیله آدم کش و نصار پرداخته اید. نمونه قبیله پرستستان در سیاه گرد غوربند در نزد اکثریت مردم افانستان ثابت شده است. ای...خدا نا ترس و قبیله پرست است

>>>   کرزی جان این سیاست های خام را که امروز شما دنبال میکنید مطمین باشید که ملت افغانستان ماهیت خودت و نیروهای خارجی و همچنان طالبان که از طریق شما تمویل میشود درست درک کرده تا به کی خاک ما در سیاست های خام و پراگنده شما بر باد شود از خدا بترس یا کشور را از بحران کنونی رها ساز یا خودت به جراات خود در نزد ملت افغانستان گناه که در این چند سال انجام دادی بپذیر و از قدرت کنار برو تا که وطن چه میشود درست مردم آینده خود را بدانند که چه باید بکنند

>>>   نوش جان رییس جمهور کرزی که ۴۶۱۶ روز رادرارګ سپری کردی دل دشمنان را ترقاندی عبدالله دبل دلش کفید که چند روزی رادرارګ سپری کند ولی بازهم موفق نشد اینباربازهم داکتراشرف غنی احمدزی وارد ارګ میشود وعبدالله باز ۵ سال منتظر میماند ولی به طور خلاصه ګفته میتوانیم که دبل عبدالله دیګر هرګز چانس برنده شدن درانتخابات ریاست جمهوری رانخواهد داشت و به این خواب خود هرګز نخواهد رسید که چند روزی رادر ارګ ریاست جمهوری افغانستان سپری کند
ولیزاده هراتی ازهرات باستان

>>>   دام 60 سال جنگ سرد پاگستان بر علیه افغانستان برسر عدم شناخت مرز دیورند از طرف حکومت افغانستان است. اما با تاسف که دامن زدن و تشدید جنگ گرم از طرف پاکستان در 34 سال بوسیله نوکران آن زندگی و روزگار مردم افغانستان را بدخت ساخت است. این جنگ گرم باعث کشتار ملیون جوان بیگناه افغانستان و به فایده یک تعداد از بی سوادن و مافیی ها محکم گرفتن قدرت بنام نماینده اقوام با مصلحت گرای کرزی ای مامله گران سیاست از نام قوم را میلیارد و میلیونر ساخت است و آنها این پولهای دوذدی و چپاول کمک های جامعه جهانی و بخصوص دسبرد کابل بانک را ذخیره منافع مردم امارات دوبی نه به مردم بیچاره افغانستان کرده هستند

>>>   کرزی بخاطر طالبان نوکر پاکستان و دشمن مردم افغانستان این قرار داد مهم پیمان امنیتی که به خیر و سعادت مردم افغانستان است گروگان گرفت است .

>>>   کرزی دارای یک سیاست خودسری خود کام است و در قصه گشار مردم بی گناه و سربازان جوانان افغانستان از طرف برادر های طالب جانی نبوده و نیست.

>>>   جناب کرزی صاحب فقط طالبان رادوباره زنده ساخت تادرزیر سقف بد امنی هر قدر چور وچپاول وغارت کند کسی نفهمد واشرفغنی هم از نزدیکترین همکارانش بود که زمانی انتخاری ها وتروریست ها گرفتار میشدند هردو یکجا شده واینهارا اززندان ها فرار میدادند تا بتوانند ده ها ملیارد دالر را به کم دزدان غربی خود ازافغانستان بکشند

>>>   کرزی نهایت خیانت کرد و بس.
تاریخ در آینده این حرف مرا اثبات میکند.
ننگیالی

>>>   کرزی فقط برای پاکستان ملاعمر وحقانی خدمت کرد هرزمانی که کدام نفر اینها با واسکت انتحاری گیر میشد خلاصش میکرد وبس .
کرزی دراخیر حکومت خود افغانستان را به تباهی وبربادی کشاند بجای اینکه قدرت را به شیوه درست آن تسلیم کند درانتخابات مداخله کرد ومانند یک مرد افغان ومسلمان از گفتن حقیقت به مردم هم میگریزد به کسی گفته که اگرزنده ماندم خو خودم دراخیر عمرم مینویسم واگر کشته شدم برایت وصیت میکنم که این را به مردم بگو که رییس جمهور اصلی وواقعی شما داکتر عبدالله از 6 سال به اینطرف میباشد من هم به تقلب رییس جمهور شدم وبرای اشرفغنی هم دوملیون رای تقلبی را من انداخته ام اشرفغنی اصلا هیچ رای نداشت وندارد

>>>   کرزی در حکومت خود برای مردم کاری نکرد, اما عملکرد آن برای طالبان ستودنیست, طالب ها را نوازش کرد, طالب های زندانی را آزاد کرد, طالبان را جهت رسیدن به اهداف شان همکاری نمود, قتل های زنجیره یی را برای شان پلان ریزی کرد. ذهنیت طالب گرایی را به قبیله خاص بوجود آورد. این ها از شاهکارها کرزی است که نباید از آن چشم پوشی شود.
خالد گل

>>>   کرزی برای تمویل هرچه بیشتر فهیم قسیم وخانواده بیسوادش زمینه شد وسر انجام با نرمش خاطر اورا به دار فانی سپرددراینده نه چندان دور هستی باد اورده شان که دربانک های دوبی لندن هم اختلاس شده کابل بانک را از نزد حسین برادرش دولت اینده بدست خواهد اورد فهیم گول کرزی را از همان اوان خانه نشینی خورده بود که باتزویر ریا اورا فریب داد دربرابر منهدم ساختن جبه ملی که نماد مستحکم مردم سالاری بود ازخویش راضی نمودودر فر جام توانست راه را برای گلبدینی ها وطالبان هموار نماید این هم یکی از خدمات شایانش
زیرک

>>>   هرچه کرد درآخر بالای همه خدمت هایش چلیپا کشید چون درافغانستان این یک فرهنگ دیرینه است که هیچ رییس جمهور ازین ارگ زنده بیرون نشده چندین پسر پدر خودرا به قتل رسانید تا رییس جمهور شود وحتی شاگرد وفادار خلق حفیظ الله امین استاد خود تره کی رادرهمین ارگ توسط بالشت کشت وازبین برد وکرزی هم تصمیم گرفته که ازین ارگ زنده نبراید به همین خاطر افغانستان را توسط کمیسیون انتخابات خود به طرف بربادی وتجزیه برد تاجاییکه من میدانم نه حکومت وحدت ملی میتواند افغانستان رااز تجزیه نجات دهد نه حکومت ایتلافی این همه کار جوری کرزی است

>>>   کرزی صاحب درطول ۱۳سال اګربه ملیت های دیګرچیزی نکرده خیراست ولی به تاجیک های... راه دزدی چوروچپاول مساعد کرده است حتی دردوران اقای کرزی کسانی که سقاو بودن حالا میلیونر شده
(بهرام قل)

>>>   اين اولين ريس جمهور از است كه بعد از ختم دوره رياست جمهوري زنده مي ماند
حكيم از كابل

>>>   اولین قدم های غلط را که کرزی گذاشت صاخبان اهل فهم گفتند که ناکامی سر انجام این راه است که کرزی میرود، نوازش دزدان سرگردنه و قاتلان مردم مقرر نمودن دزدان و ایجاد زمینه برای غصب دارایی های عامه همه و همه از کارکردهای کرزی است

>>>   صدلعنت به کرزي ای خداوند مهربان ما که دراین دنیا متکی بر تو هستیم اگر خائنین وفاسدين را بجزاي اعمالش برسانی ممنون میشویم .هر اتفاقی هر پریشانی وهررنج عذاب که مردم می کشند علت اش فقط کرزي. انتقال تروریست ها با هلکوبتربه سمت شمال ای ..... کند کرزي انشاالله که زندگیت بهم بپاشدکرزي انشاالله که روز خوش را نبینی کرزي مردک پست بی شرف.دلقگ باز.در زمان مردم ساده به حرف های این لعنتی گوش میدادن.

>>>   کرزي که از زدن حرف های مفت زیاد بلد است.حالا چرا این کار ها را کرده دلیل اش چه بوده.باید و باید به مردم توضیح دهد.اگر نه تاجا که من اطلاع دارم.هر روز صد ها نفر خصوصا آن های که زياد آسیب دیدن نفرین ولعنت ميفرستن

>>>   کرزی و خلیلزی دو عامل منطق قبیلوی بودند که بهترین فرصتی را که کشور برای آباد شدن و مردم سالار شدن بدست آورده بود، فدای اهداف قومی و قبیلوی، و فدای برادران ناراضی خود نمودند۰ این گروه سالها منافع علیای کشور را فدای منافع قوم و قبیله خود کرده اند۰

>>>   اغای حامد کرزی تا پشتون برای خیانت و معامله وجود دارد شکست نتیجه صد در صد ملت افغانستان خواهد بود
شرایط را یک پشتون برای روسیه آماده ساخت تا در افغانستان داخل شود
و شادی باز مثل گلبدین ووووووو با اسلحه امریکا و پول و کمک های دال خور و غیره به جهاد شروع کرد که جهاد نه بلکه برای قتل عام برای منافع امریکا ضد روسیه و روسیه شکست خورد لاش خور ها به کابل رسید باصدا جهاد
شروع کردن به آتش زدن کابل و افغانستان بعد امیر شیطان ملای کور آمد و دید امریکا که میلیارد ها دالر خرچ کرد تا روسیه شکست بخوره لاش خوری چون ملای کور حال حکومت میکنه آمد نابود کرد کور و دار دسته انرا بعد خودت شدی سر تا پا مزدور امریکای و شرایط را برای آمدن آنها آماده کردی و تا حال استخوان های افغانستان را چولیده میروین
آیا کسی وجود دارد غیر از پشتون تا خیانت کند بر این وطن ؟

>>>   ز کرزی تا به احمدزی
خبیث بن خبیث باشند
کثیف اندر کثافت های بی پایان
کثیف بن کثیف باشند

>>>   محمد اسلم سلیم
کرزی و غنی ، جنگی با طالبان نداشتند که صلح و آتش بس کنند!
بسیار حرف ساده لوحانه خواهد بود که ما بپذیریم که مذکرات صلح کنونی و آتش بس کنونی میان کرزی ، غنی ، گلبدین ووووو بوده باشد.
کرزی ، غنی ، خلیل زاد ووووووو از نظریه پردازان تشکل و ایجاد گروه طالبان بودند و در شرایط جدید نیز نماینده طالبان درحاکمیت کنونی بوده اند ، جنگ طالبان با نیروهای که علیه طالبان جنگیدند و نگذاشتند که این گروه وحشی در سراسر کشور حاکم شوند ، دیروز و امروز جنگ طالبان علیه همین نیروهای ضد تفکرات طالبانی یعنی نیروهای مقاومت ملی و برای تحکیم حاکمیت قبیلوی بوده است .
این مذاکرات صلح و آتش بس صفوف نیروهای دوست ودشمن را کاملن مشخص ساخت ، مردم ما با همه امکانات دست داشته شان برای حفظ هویت ، داشته های فرهنگی شرف ، حیثیت وناموس شان باید برای دفاع آماده شوند ، مقاومت یگانه راه و گزینه در برابر این نیروهای وحشی اهریمنی است ، راه دیگری جز مقاومت وجود ندارد.

>>>   این فاشیست های دیسانتی تمام بد بختی ها را آورند و بهترین چانس آبادی و آرامی کشور را برباد دادند۰
بطور مثال کرزی و خلیلزی دو عامل منطق قبیلوی بودند که بهترین فرصتی را که کشور برای آباد شدن و مردم سالار شدن بدست آورده بود، فدای اهداف قومی و قبیلوی، و فدای برادران ناراضی خود نمودند، و این خر کوچی غنی هم از آنها بهتر نیست۰ این گروه سالها منافع علیای کشور را فدای منافع قوم و قبیله خود کرده اند۰
هر تجاوز گر که بوده یک اوغان حتمن پیدا شده تا نوکری او را کند۰ از انگلیس گرفته تا روس تا پاکستان تا امریکا هر کدام در بین این مادرفروش ها صد ها شاه شجاع و عبدالرحمن و کرزی و احمدزی و بقیه دارند۰

>>>   کرزی از قوم خاص است، همینکه انتحار تریاک ویا تقلب های لاری بست کند بابا یا اتل میشود. دزدی و اختلاس خو برایشان کاملا آزاد و روا است و هیچ مشکلی نیست و وطنفروشی و نامردی هم در خون شان است، از عبدالرحمن انگلیس گرفته تا نجیب روس تا خرزی یا احمدزی امریکا.
هر تجاوز گر که بوده یک اوغان حتمن پیدا شده تا نوکری او را کند۰ از انگلیس گرفته تا روس تا پاکستان تا امریکا هر کدام در بین این مادرفروش ها صد ها شاه شجاع و عبدالرحمن و کرزی و احمدزی و بقیه دارند۰

>>>   مرگ کرزی پس فردا است و مرگ کل مرغ فقط فردا
ملا هیبت شیطان نشسته در جهنم منتظر این دو ....بی وطن

>>>   کرزی کی است؟ از طایفه طایفه وطنفروش خائن و نوکر خارجی بودند۰ پدر و پدر کلانش کی بود، از عبدالرحمن تا حبیب الله اش تا شاه امان الله فراری اش تا ظاهر کل و خاندانش یکی بدتر از دیگر شاه شجاع و یعقوب خان بودند۰ این مردم نسل در نسل خاندانی خائن ها و وطنفروش ها بودند و هستند۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است