مناطق فروخته شده به پاکستان را بشناسید (2)
از لحاظ رفتاری، حامد کرزی با اشرف غنی مشکل جدی داشت اما تاکید سازمان های استخباراتی آمریکا و پاکستان سبب گردید تا کرزی از خود در برابر اشرف غنی خویشتن داری نشان داده و سر تعظیم در مقابل خواسته های آمریکا و پاکستان فرود آورد 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۳    ۱۳۹۹/۳/۳۱ کد خبر: 163880 منبع: پرینت

(ادامه قسمت قبل):
http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=163835

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)کرزی در سه سفر مخفیانه اش به پاکستان به سازمان آی اس آی تعهد سپرد که هرگز موضوع دیورند را مطرح نکرده و تا زمانی که او دیگر همراهان وی در قدرت باشند هیچ پرونده ای در این زمینه باز نخواهد شد.

اما پاکستانی ها به این بسنده نکردند و از او تعهد کتبی گرفتند که افغانستان هیچ چشمداشتی به مناطق زیر نفوذ پاکستان در خط فرضی دیورند نداشته و حتی حاضر است قسمت های دیگری از افغانستان را به پاکستانی ها واگذار نماید.

پاکستانی ها این جمله را جدی پنداشته و مکتوب کردند که در قبال حمایت طالبان از حامد کرزی و سیاست هایش، همکاری نماید تا قسمت های معدنی و با ارزش مرزی افغانستان به پاکستانی سپرده شود. اما چگونگی و اجرای این موضوع که عکس العمل های جهانی را در پی نداشته باشد به جلسات بعدی موکول شد.

اشرف غنی نیز در دو سفر مخفی کرزی به پاکستان او را همراهی می کرد و پای تعهدنامه قبولی واگذاری برخی مناطق مرزی به پاکستان را نیز امضا کرده است.

در جلسات بعدی (که اطلاعاتی زیادی در دست نیست) احتمالا قرار بر این شده است که با گذشت زمان مناطقی از نقاط مرزی معدنی و با ارزش که مد نظر پاکستان است، بصورت مبهم بمبارد و راکت باران شده و مردم این مناطق بر اثر فشارهای جنگی به جاهای دیگر کوچ کنند تا این مناطق تخلیه شده و پاکستانی آرام آرام برخی ولسوالی های مرزی افغانستان را تصرف کنند و سپس با کشیدن سیم خاردار، آن مناطق را از افغانستان جدا بسازند.

همین موضوع سبب گردید تا هیچکسی در مقابل راکت پرانی های پاکستان بر مناطق مرزی افغانستان حرفی برای اعتراض و گفتن نداشته باشد و چنانچه عده ای بخواهند در این زمینه سروصدا بپا کنند سرکوب گشته و موضوع در دیدگاه مردم بی ارزش جلوه داده شود که همینگونه شد.

از لحاظ رفتاری، حامد کرزی با اشرف غنی مشکل جدی داشت اما تاکید سازمان های استخباراتی آمریکا و پاکستان سبب گردید تا کرزی از خود در برابر اشرف غنی خویشتن داری نشان داده و خواسته های شخصی خود را نادیده انگاشته و سر تعظیم در مقابل خواسته های آمریکا و پاکستان فرود آورد.
ولی سپس به دلیل اینکه اشرف غنی با سیاست های آمریکایی کرزی و تعهد وی به پاکستان آشنایی داشت و حتی در برخی از جلسات سری آنان شرکت ورزیده بود، بصورت رسمی مورد تایید کرزی قرار گرفت.

در قسمت های بعدی مناطقی که به پاکستانی ها فروخته شده نام برده خواهد شد.
کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حامد کرزی
اشرف غنی
آمریکا
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   پاکستان کشوری است با حکومت و سیستم سیاسی درست،

>>>   مردم افغانستان به جز جنگ و آدم کشی و انتحار چیز و درس دیگری یاد نگرفته است. در این شرایط معلوم هست وقتی ما دولتی لایق و ملی و دموکراتیک نداریم، دیگران آمده کشور را اداره خواهند کرد. یا از روی ناچاری دولت خود افغانستان بخودآلت دست و عملهً بیگانه گشته و منافع آنان را تاًمین خواهد کرد. اینجا موضوع اقتصاد و یا خرید و فروش نیست. موضوع کاردانی و لیاقت و مدیرت است که افغانستان ندارد.

>>>   کرزی کاری خوبی کردباید سالها قبل میشد.
و.د

>>>   فاشیست های دیسانتی تمام بد بختی ها را آورند و بهترین چانس آبادی و آرامی کشور را برباد دادند۰
بطور مثال کرزی و خلیلزی دو عامل منطق قبیلوی بودند که بهترین فرصتی را که کشور برای آباد شدن و مردم سالار شدن بدست آورده بود، فدای اهداف قومی و قبیلوی، و فدای برادران ناراضی خود نمودند، و این خر کوچی غنی هم از آنها بهتر نیست۰ این گروه سالها منافع علیای کشور را فدای منافع قوم و قبیله خود کرده اند۰
هر تجاوز گر که بوده یک اوغان حتمن پیدا شده تا نوکری او را کند۰ از انگلیس گرفته تا روس تا پاکستان تا امریکا هر کدام در بین این مادرفروش ها صد ها شاه شجاع و عبدالرحمن و کرزی و احمدزی و بقیه دارند۰

>>>   اگر سرحدات را به پاکستان بدهند بهتر است بی ازو هم کل شان تذکره پاکستانی دارند
مثل شتر مرغ : اگر بگویند تخم بتی میگن مه شتر استم اگر بگویند پس بار ببر میگه مه مرغ استم
اگر افغانستان میگه بیا مالیه بتی میگه مه پاکستانی استم اگر پاکستان میگه بیا مالیه بتی میگن ما اوغان هستیم

>>>   ۳ تریلیون دالر پول کمک خارجی به این کشور ریخت، ولی تحت رهبری این شیاد ها چون کرزی، خلیلزی، غنی احمدزی و چند تا زی دیگر امروز نه اقتصاد داریم و نه هم زیر بنا و طالبان هم قوی تر از پیش عرض وجود کردند۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است