آزادی کامل زندانیان مواضع طالبان را تقویت می‌کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۱    ۱۳۹۹/۴/۱ کد خبر: 163908 منبع: پرینت

دیپلمات‌های غربی مقیم کابل با تاکید بر عدم آزادی زندانیان خطرناک طالبان گفتند که اگر همه زندانیان این گروه آزاد شوند طالبان در مذاکرات بین‌الافغانی دست بالا را خواهد داشت.
به گزارش تسنیم، منابع به «رویترز» گفتند که قدرت‌های غربی از امتناع دولت افغانستان برای آزادی صدها زندانی طالبان که متهم به جرائم خشن هستند، حمایت می‌کنند.
براساس این گزارش، در حال حاضر موضوع مورد مشاجره مسئله آزادی زندانیان است و مقامات افغان و دیپلمات‌های غربی آزادی زندانیان خطرناک طالبان را عبور از خط قرمز می‌دانند.

یک دیپلمات غربی که نامش فاش نشده نیز در این باره گفت که برخی اعضای ناتو نیز موافق حمایت از آزادی افرادی نیستند که در حملات انتحاری بزرگ علیه اقلیت‌ها و خارجی‌ها دست داشتند.
طالبان و آمریکا 10 اسفند سال گذشته توافقی را برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان امضا کردند اما طالبان تاکید دارد 5 هزار عضو این گروه براساس فهرست ارائه شده باید پیش از آغاز مذاکرات آزاد شوند.

منابع همچنین افزودند که اگر همه زندانیان طالبان آزاد شوند، از جمله آن‌هایی که متهم به کشتار غیرنظامیان هستند، در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی این گمان بوجود می‌آید که طالبان دست بالا را علیه دولت افغانستان داشته است.
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اما تاکید کرد که این گروه همچنان خواستار آزادی 5 هزار زندانی خویش پیش از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آزادی طالبان
زندانیان
نظرات بینندگان:

>>>   ازین کار دولت در عدم رهایی ترورستان خطر ناک طالبان تمام ملت وشتبانی میکنند و خواست ملت هم همین است تا ترورستان خطر ناک قاتل ده ها هموطن ما نباید از زندان ازاد گردند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است