آمریکا: بگذارید روسیه با داعش در افغانستان مبارزه کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۰    ۱۳۹۹/۴/۴ کد خبر: 163932 منبع: پرینت

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی رییس جمهور امریکا در کتابش از علاقه دونالد ترامپ برای مبارزه روسیه با داعش در افغانستان پرده برداشته است.
در بخشی از کتاب جان بولتون از زبان رییس جمهور ترامپ آمده است که امریکا در افغانستان شکست خورده است و بگذارید روسیه به مشکل داعش در آن کشور رسیدگی کند.

جان بولتون در این کتاب پر ماجرا، جنگ افغانستان را یک ناکامی کامل از دیدگاه ترامپ دانسته نوشته است، رییس جمهور ترامپ در یک نشست در هشتم نوامبر در کاخ سفید حضور نظامی امریکا در افغانستان را راهبرد اشتباه و شرم آور خواند.
ترامپ در این نشست گفت: "حضور ما در افغانستان نمایش وحشت است. باید بیرون شویم. یک انسان احمق به نام جورج بوش این کار را کرده است." متیس گفت داعش در افغانستان است اما ترامپ گفت "بگذارید روسیه به آنها رسیدگی کند."

بارنت روبین، کارشناس امریکایی افغانستان، گفت: «چیزی مهم این است که رییس جمهور ترامپ درباره افغانستان هیچ چیز نمی داند. این کشور برایش مهم نیست، او تنها می خواهد از افغانستان بیرون شود. او می خواهد "امریکا"بگونه ای از افغانستان بیرون شود که برای انتخاب دوباره اش خوب باشد و به هیچ چیزی دیگر توجه ندارد. او از سیاست خودش پشتیبانی نکرد. او اهمیتی به توافقنامه صلح نمی دهد. او بی حوصله است. او خواست تنها برای این طالبان را به کمپ دیوید بیاورد تا نمایش تلویزیونی بر پا کند و نشان دهد او یک صلح طلب کلان است.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
داعش
روسیه
نظرات بینندگان:

>>>   از افغانستان بیرون شوید و گور تانرا گم کنید و جاسوسان کثیف نشسته در ارگ را با خود ببرید در غیر آن مثل قذافی به خدمت شان می رسیم.
طالب کثیف و داداش پاکستان در این آتش خواهند سوخت .
و داعش این کافرهای مسلمان نما را چون حشرات موذی نابود خواهیم کرد.
نه روس به کار است و نه آمریکا
ما خدا داریم و ما را نا خدا در کار نیست.

>>>   امریکا گرگ ها را چوپان گرفت کسانیکه به وطن خود خیانت کنند چیگونه به تو وفادار خواهند ماند. راه فرار پیدا کن وگرنه یک سربازت زنده نخواهد رفت. روسیه را بیادت بیاور
هان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است