آمریکا ۲۳۰ تانک هاموی افغانستان را به پاکستان داد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۳    ۱۳۹۹/۴/۵ کد خبر: 163954 منبع: پرینت

بر اساس توافق آمریکا با طالبان، آمریکا پس از خروج نیروهایش از افغانستان وسایل نظامی خود را به پاکستان می‌دهد.

بر اساس توافق آمریکا با طالبان، آمریکا پس از خروج نیروهایش از افغانستان وسایل نظامی خود را به پاکستان می‌دهد. در ضمیمه غیرمنتشره توافق آمریکا با طالبان، وسایل نظامی آمریکا به عنوان امتیاز به پاکستان داده خواهد شد زیرا این کشور طالبان را به پای میز مذاکره آورده است.

در اولین تحویلی پس از توافق، ۲۳۰ تانک هاموی نیروهای آمریکا که قبلاً به افغانستان آورده شده بود دیروز به دولت پاکستان تسلیم شده است. گزارش‌ها می‌رساند که در تحویلی دوم ۳۰ هزار تفنگ M4 Carbine و ۸۰۰هزار مرمی، ۱۲ هزار واسکت زره و کلا ضدمرمی و ۲۲۰۰ دروبین‌های ترمو یا شب‌بین در اختیار پاکستان قرار خواهد گرفت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   همه میدانند که پاکستان و طالب وداعش و حکمتیار وغنی وعبدالله و... از تصنعات امریکا ونوکر وغلام خود انها اند پس چرا اینقدر تکلیف نموده تانک ها ووسایل نظامی بازمانده ای خودرا به پاکستان میدهند چون به افغانهای مزدور باور ندارند ومیترسند اگر اینها را بیشتر مسلح سازند مبادا در برابر خود انها وفرزند اصیل شان پاکستان تمرد نمایند ازین رو غلامهای داخلی را ضعیف وخلع سلاح نگاه میدارند وبرای اجنت های اینجای شان در موقع ضرورت پاکستانی هادر حلقوم شان اب می چکاند که تا نه بمیرند و نه هم بکلی زنده بمانند وهم امریکا وانگلیس با وجود این که پاکستانی هابه چین نزدیک تر اند سالانه یک مقدار کمک های نقدی وجنسی به انها مینمایند تا اگر کاملا دردام اینها نمی افتد از دایره ای تکه داری واجاره داری خون افغان بیرون نشوند وهم چین وانگلیس وامریکا وروس همه در ریختاندن خون مسلمان باهم متفق القول وهم نظر اند ازینرو وقتی موضوع قتل افغان امد به رقیب ها تار میدهد وبه دوستش پاکستان اجازه میدهد تا این کنتراک را عقد نماید ازیک طرف در گزارش اخیرش امریکای ها پاکستان را حامی وپناهگاه تروریزم میخوانند واز سوی به انهامقدار متنابهی پول وسلاح هدیه میدهند پیامبر بزرگوار ما فرموده اند <اذا لم تستحی فاصنع ما شیءت > وقتی حیا نکردی هرچه میخواهی انجام بده هرکه را رزق وروزیش را خداوند به وسایل متعدد وابسته ساخته ورزق پاکستان را به ریختن خون همنوعش تعیین کرده است
گل نبی عیدی زاده

>>>   خوب می کند در افغانستان همه دزد تربیه شده است

>>>   خاک بر سر سیاستمدارا ن بر غیرت ما که خون جوانان ما از بی امکاناتی در جنگ ریخته می شود و متحد استراتژیک ما تجهیزات را به دشمن ما و حامی تروریست ها یعنی طالبان می دهد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است