روسیه هیچ نوع کمکی به طالبان نکرده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۱    ۱۳۹۹/۴/۸ کد خبر: 163985 منبع: پرینت

سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که پس از نشر گزارش جعلی روزنامه نیویورک تایمز در خصوص حمایت مسکو از طالبان، پیام های تهدید آمیزی را دریافت کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، اخیرا روزنامه آمریکایی New York Times در مقاله‌ای نوشت: مقامات اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که یک واحد اطلاعات نظامی روسیه به صورت مخفیانه به شبه‌نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن نیرو‌های ایتلاف و نظامیان آمریکایی در افغانستان پاداش پیشنهاد داده است.
بنا بر این ادعا، این اتفاق گویا در بحبوحه گفتگو‌های صلح برای پایان دادن به جنگ طولانی در افغانستان رخ داده است.

سفارت روسیه در واشنگتن در واکنش به نشر این مقاله در حساب کاربری خود در توییتر خطاب به این روزنامه آمریکایی نوشت: «پخش اخبار جعلی تهدید کننده زندگی را هرچه زودتر متوقف کنید».
دیپلمات‌های روسیه همچنین از مقامات آمریكایی خواستند تا "اقدامات مؤثری برای تأمین و تحقق تعهدات بین‌المللی خود تحت كنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک سال 1961 انجام دهند". سفارت روسیه برای شهادت، تصاویری از یک کاربر توییتر را که پس از نشر این مقاله به آدرس کارمندان سفارت روسیه در واشنگتن ارسال شد، ضمیمه نموده است.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز به نقل از برخی منابع گویا آگاه مدعی شد یک واحد اطلاعات نظامی روسیه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان پاداش پیشنهاد داده است.
سفارت روسیه در افغانستان و مقام های روس پیش از این بارها گزارش های مربوط به کمک روسیه به طالبان را تکذیب کرده بود و آنها را " اقدامات مهندسی شده برای بی اعتبار کردن نگرش سازنده مسکو در ساختن یک افغانستان صلح آمیز و پایدار دانسته بود. "

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
آمریکا
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   نیویارک تایمز راست میگوید:
روس ها برای رییس جمهور افغانستان اشرف غتی پول میدهند که کوشش کند که جلو تلفات سربازان افغانی و غیر نظامیان را در افغانستان بگیرد و در عوض تمرکز خود را بالای کشتن نیرو های امریکایی و دیگر نیرو های خارجی انجام دهد.
اشرف غنی به گفت روس ها میکند و از شش سال بدینسو که او در قدرت است،تلفات تیرو های امریکایی ده برابر شده است و در عوض تلفات طالبان و سربازان و غیر نظامیان در افغانستان به صفر نزدیک شده است.😂

>>>   من با اینکه چی بین روسیه و طالبان هست و نیست کاری ندارم ولی آمریکا به همه مخصوصا ایران و چین و روسیه اتهام میزنه شایدم درست باشه ولی آقای آمریکا پرونده سیاه شما رو کی باید بررسی بکنه شما عفو بین الملل رو تحریم کردی
همیشه میگن ایران بزرگترین حامی تروریست است ولی نمیگن این تروریست کیه بالاخره؟
عربستان سعودی و پاکستان و قطر و امارات پدر منطقه رو در آوردن از تولید تروریست ایران مظلومانه داره میجنگه کلی هم شهید داده ولی از عربستان بعنوان شریک آمریکا در مبارزه با تروریست یاد میکنه
....

>>>   در افغانستان که یک طالب نیسنش ، صد ها نوعی از طالبان تشریف دارند و همه این طالبان گوش به فرمان بیگانه ها هستند و دارند فعالیت می کنند ، طالب آمریکایی ، طالب پاکستانی ،طالب روسی، طالب ایرانی ،طالب هندی ،طالب چینی ،طالب چیچنی طالب ازبکستانی، طالب تاجیکستانی، طالب افغانستانی، قزاقستان، و... افغانستان بیچاره چجوری با این همه طالب سر و کله بزند،خدا به داد این کشور برسد ،امین یا رب العالمین .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است