اتهام بر برادر عضو مجلس به لت‌وکوب باشندگان تخار
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۱    ۱۳۹۹/۴/۲۲ کد خبر: 164135 منبع: پرینت

شماری از باشند‌گان ولسوالی رستاق ولایت تخار، تفنگ‌داران وابسته به سید رضا، برادر یکی از اعضای مجلس نمایندهگان را به زورگویی و لت‌وکوب باشندگان این ولایت متهم می‌کنند.
این باشند‌گان رستاق ادعا می‌کنند که تفنگ‌داران غیرقانونی وابسته به سید رضا با استفاده از جایگاۀ این عضو مجلس تاکنون پانزده تن را لت‌وکوب کرده‌اند.

سمیع‌الله، یکی از باشند‌گان رستاق با فرستادن تصویرهایی به طلوع‌نیوز، ادعا می‌کند که از سوی تفنگ‌داران غیرقانونی وابسته به سید رضا لت‌وکوب شده‌است: «ما از دست این افراد مسلح که به سر کردگی پهلوان خدایداد و حمایت‌گرش که سید رضا یوسفی، برادر وکیل پارلمان است شکایت داریم. سر ما ظلم می‌شود، مال ما را دزدی می‌کنند، پِسته‌های ما را دزدی می‌کنند؛ ما از دست آن‌ها گشت‌وگذار کرده نمی‌توانیم، غریبی کرده نمی‌توانیم.»
سمیع‌الله می‌‎گوید با آن‌که چندین‌بار از آزار و اذیت شدن از سوی این افراد به مقام‌های محلی تخار شکایت کرده‌است، اما هیچ‌گاه به مشکلات آِنان رسید‌گی نشده‌است.

ذبیح‌الله ابراهیمی، فعال جامعۀ مدنی تخار نیز گفت: «ما از دشمن مسلح غیرمسؤول که طالب است، نگرانی نداریم بلکه از مسلح‌های غیرمسؤول داخل نظام که از آب و نان نظام می‌خوردند و علیه مردم ایستاد می‌شوند و از مردم قربانی می‌گیرند، واقعأ نگران هستیم.»
محمد جواد هجری، سخنگوی والی تخار نیز می‌پذیرد که روز گذشته شماری از باشند‌گان رستاق برای حل مشکلات شان به مقام ولایت آمده بودند: «مقام ولایت مطابق قانون ورقه‌های عرض این‌ها به ارگان‌های امنیتی راجع کرد تا به مشکل شان رسیدگی شود.»
هرچند دیدگاۀ سید رضا را دربارۀ این ادعاها بدست آورده نتوانستیم، اما این عضو مجلس با رد این گفته‌ها می‌گوید کسانی با تحریک شماری از باشندگان ولسوالی رستاق بدنبال توطیه و بدنامی او هستند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس
تخار
نظرات بینندگان:

>>>   وکیل محترم پارلمان
اگر بی .... نیستی و برادرت انسان ظالم و پست نیست پس برو رو برو با مردمت بنشین و گوش کن که چه شده و مشکل را حل کن ، در غیر آن خداوند جانت را بگیرد.

>>>   وکیل نا وکیل اگر ریگی در کفش ندازی چرا از مردمت فاصله داری؟ چرا خودت به این امر رسیدگی نمی کنی؟ این مردم دیگر حوصله توطئه را ندارد پس بپذیر که برادرت ظلم می کند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است