تجاوز پاکستان و احضار مسوولان امنیتی به مجلس
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۳    ۱۳۹۹/۴/۲۹ کد خبر: 164229 منبع: پرینت

در پی موشک‌پراگنی نظامیان پاکستان بر بخش‌هایی از ولایت کنر، مجلس نمایندگان مسؤولان امنیتی کشور را برای پاسخگویی در اینباره به مجلس فرا خواند.
اما، مسؤولان امنیتی و محمد مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله که به مجلس حضور یافته بودند، از پاسخ دادن به در اینباره در برابر رسانه‌‎ها خودداری کردند.

چهارشنبه شب هفتۀ گذشته، نظامیان پاکستان و افغانستان در ولسوالی سرکانوی ولایت درگیر شدند و پس از آن نظامیان پاکستان بر بخش‌های این ولسوالی راکت‌پراگنی کردند. در این رویداد هشت غیرنظامی جان باختند و در حدود ده تن دیگر زخمی شده‌اند.
به گفتۀ مقام‌های محلی در کنر، درگیری هنگامی آغاز شد که نظامیان افغانستان جلوی ساخت یک پاسگاه نظامیان پاکستان در خاک افغانستان را گرفتند.
با این هم، مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار گفتند که پاکستان یک دروازه را در خط دیورند در این ولایت ایجاد کرده‌است.

نمایند‌گان کنر در مجلس در گزاشی می‌گویند که نظامیان پاکستان تنها در یک سال گذشته بیش از سیزده هزار موشک به این ولایت پرتاپ کرده‌ که در نتیجۀ این موشک‌ها ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.
این نمایند‌گان، ادامۀ موشک‌پراگنی‌های نظامیان پاکستان را وحشیانه توصیف کردند و حکومت را در برابر حقوق مردم به بی‌پروایی متهم ساختند.

نعمت الله کریاب، یکی از نمایندگان گفت: «تاکنون ۹۳تن از مردم ما شهید شده‌اند.»
وژمه صافی، نمایندۀ دیگر افزود: «بدبختانه نظامیان پاکستان در ولایت ما -در کنر- تأسیسات ایجاد کرده‌اند.»
شماری دیگر از نمایند‌گان، مسؤولان نهادهای امنیتی، دفاعی، استخباراتی و نیز نامزد وزیر امور خارجه را به کم کاری، فساد و بی‌پروایی در برابر نظامیان و شهروندان متهم ساختند.
زهرا توخی، نمایندۀ مردم زابل در مجلس گفت: «پیران را کشتند، جوانان را کشتند حتی به زنان هم صرفه نکرده‌اند به حکومت افغانستان این شرم است.»

خبرنگار می‌خواستند تا دربارۀ اتهام‌های نماینده‌گان دیدگاۀ مسؤولان امنیتی را نیز داشته باشند، اما مسؤولان نهادهای امنیتی بی آن‌که به این اتهام‌ها پاسخ بدهند، شورای ملی را ترک کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
موشک
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   نتیجه احضار چی شد.
از ایزک ها کاری ساخته نبست.
سر قوماندان و سه وزیر آن ۳ تایی که داشته باشند را ندارند ، ایزک ها را باید رقصاند نه اینکه سر قومامدان و زیر قوماندان ساخت.
پاکستان تاب یک پتکه را ندارد به شرط اینکه یک مرد غر بزند نه اینکه یک ایزک چیییغ


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است