افشای حقایق تازه از ماجرای قمرگل طالب کُش
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۸    ۱۳۹۹/۵/۶ کد خبر: 164321 منبع: پرینت

با گذشت چند روز از کشته شدن دو عضو گروه طالبان به دست دختر جوانی در غور، حقایق تازه‌ای ازاین ماجرا افشا می‌گردد.
به گزارش اسپوتنیک، قمرگل دختر 15 ساله‌ای از ولایت غورچندی پیش با کشتن دو جنگجوی گروه طالبان به شهرت رسید و محمد اشرف غنی از شجاعت او در کابینه یاد کرده و او را به کابل خواست.
جنگجویان طالبان نیمۀ‌شب مادر و پدر او را به دلیل موقعیت اجتماعی و همکاری‌اش با حکومت کشتند. این دختر جوان غوری گفت که او به همین دلیل، دو مهاجم طالبان را با تفنگ کشته است.

اکنون پس از بررسی محل حادثه گفته می‌شود که یکی از مهاجمان طالبان شوهر قمرگل بوده است. شوهر او جنگ‌جوی گروه طالبان بوده که شب هنگام بالای خانواده پدر قمر گل حمله می‌کند و پدر و مادرش را به رگبار می‌بندد."

منبعی که به دلیل حساسیت‌های اجتماعی نمی‌خواهد نامش فاش شود گفته است، "ساحه‌ای که این اتفاق افتاده، زیر حاکمیت طالب نبوده، زیر حاکمیت حکومت بوده است. »طالب‌ها ساعت یک شب آمدند که این دختر را با پدر و مادرش اختطاف کنند؛ چون سابق هم یک قضیه داشتند. [قمرگل] خانم او [نعیم، عضو گروه طالبان] بوده است. نعیم به دولت شکایت نکرده. آمدند ساعت یک به قریۀ‌شان تجاوز کردند.»

قمرگل پیش از این گفته بود که شوهر ندارد و پدرش معلول و بزرگ قومی بود. اما دفتر والی غور با انتشار خبرنامه‌ای، شاه‌گل، پدر قمرگل، را مأمور پولیس محلی خوانده است – چیزی که ولسوال تیوره آن را نادرست می‌داند.
منبع گفته است که قمرگل دو سال پیش با این عضو گروه طالبان ازدواج کرد و یک ماه بعد به خانه پدرش آمد و دیگر برنگشت.
به گفتۀ این منبع، شوهر قمرگل نتوانست همسرش را ببرد، چون پدر قمرگل نفوذ اجتماعی داشت. او به همین دلیل، عضو گروه طالبان شد تا به زور طالبان همسرش را ببرد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که نیمه‌های پنجشنبه ‌‌شب (26سزطان) جنگ‌جویان طالبان به خانه قمرگل در ولسوالی (شهرستان) «تیوره» غور حمله کردند و پدرش را گلوله ‌باران کردند. مادر این دختر جوان که در تقلای نجات شوهرش بود، نیز توسط طالبان کشته شد.
گفته شد که این دختر جوان با کشتن طالبان، «حبیب‌الله» برادر 12 ساله‌اش را از مرگ نجات داد و از خانه‌اش در برابر هجوم آنان حراست کرده است.

پس از آن اعلام شد که غنی، قمرگل دختر قهرمان ولسوالی تیوره غور را به همراه برادر خردسال‌اش جهت تفویض "مدال افتخار تنها زن قهرمان کشور" به کابل فراخوانده است.
مقابله به مثل با طالبان و کشتن دو تن از افراد این گروه توسط قمرگل عامل خبرساز شدن این حادثه در بین مردم و به خصوص جوانان کشور شد.
در همین حال؛ مردم و فعالان فضای مجازی در افغانستان قمرگل را نمونه بارز قهرمانی و شجاعت در بین زنان افغان توصیف نمودند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قمرگل
طالب
نظرات بینندگان:

>>>   همینکه قاتلان پدر و مادر خود را کشت و تسلیم نشد ، قهرمان است.
اینکه تاریخچه موضوع از کجا شروع شده و کی شوهر کی است اصل جرم متجاوزین را پنهان نمیکند.

>>>   قمرگل نامها گل میکاره یکی با زبان و صدایش
یکی هم بزور خیلی آرام و ساکت بدون صدایش
جاغوری

>>>   برای اثبات ادعای قهرمان بودن این دختر خانم شجاع همین کافی است که جامعه را لوث دو وایرس نجات داده است.
زهی شهامت و شجاعت!!
آزاده

>>>   این موضوع که پدر این دختر قوماندان خیزش مردمی علیه طالبان بود پت و پنهان نشده بود این تبلیغات دشمنان مردم افغانستان و طرفدار طالبان و یا اعضای ان گروهبد نام تاریخ است که حال میخواهند شهامت و شجاعت این دختر خانم را که دو تن از گروه مزدور طالبان را به جهنم فرستاده و یک تن انها را زخمی کرده زیر سوال برند و به طالبان نسبت ضعف نا توانایی شان در مقابل این دختر خانم شجاع و دلاور که شب هنگام به حریم خصوصی مردم دزدانه رفته بودند پدر و مادر ان دختر را بشهادت رسانده بودند و جزای اعمال خاینانه طالبان را همین دختر در مقابل خون ریخته شده پدر و مادرش از دو طالب جنایتکار گرفته بود و سومی انرا زخمی کرده بود فرار نموده بود حال با دروغ بافی و شایع پراگنی میخواهند شهامت این دختر خانم را در برابر خیانت و جنایت طالبان سبغه دیگری دهند زنان و دختران شجاع کشور ما مانند پسران و مردان کشور شان از دست جنایت بیشمار طالبان مزدوران ای اس ای دیگر به ستوح امده بمجردیکهتفنگ بدسترسان شان قرار گیرد ترورستان طالبان دشمنان مردم افغانستان مزدوران پاکستان را از پا در میاورند شجاعت این دختر خانم قابل تقدیر منحیث یک قهرمان است .

>>>   افرین بر غنی! انها را به تحصیل به خارج باید بفرستد!

>>>   این دختر به هر چه باشد قهرمان است و بر ضد تجاوز گر و قاتل عمل شجاعانه کرده ، کسی که میخواهد شجاعتش را زیر سؤال ببرد خود نامردو دشمن انسانیت است .

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است