دفتر معاون رییس جمهوری یا حجره طلبگی؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۳۴    ۱۳۹۹/۵/۹ کد خبر: 164366 منبع: پرینت

سرور دانش یک تعداد طلبه های درس نخوان قمی را که مدارک دانشگاهی از ایران هم گرفته اند، در دفترش در صدارت جمع کرده است و برای این ها معاش می دهد. اما پشتون ها و دیگر اقوام، همین مساله را نقطه ضعف دانش قرار داده اند و همیشه نقد می کنند که چرا در دفتر دانش تنها هزاره ها حضور دارند و مشارکت ملی و حضور دیگر اقوام درنظر گرفته نمیشود.

این قضیه دست آویز خوبی شده است برای پشتون ها و تاجیک ها، که علیه هزاره ها در ادارات دولتی تبعیض اعمال کنند و از جذب و جلب هزاره ها در ارگان ها و نهاد های دولتی، رسمی و عملی جلو گیری نمایند. حال بسنجید که واقعا، حضور چند تا طلبه بیکار و بی عار و بی تخصص و زبان ندان و بی تجربه در دفتر دانش، آن قدر مهم و تعیین کننده است که هزاره ها در کل ادارات کشور تاوان آن را بپزدازند؟

دانش باید هم خود و هم دفتر و اداره تحت امر خود را، اصلاح کند و لشکر بیکار طلبه های قمی را در اطراف خود جمع نکند و با این کارش تیغ پشتون ها را علیه هزاره ها بیشتر تیز نکند. حضور تعدادی از پشتون ها و تاجیک ها و ازبک ها، در صدارت و در گرد و بر دانش لازم و به مصلحت است و دانش باید این را خیلی زود درک می کرد و به آن عمل می نمود. سرور دانش باید، تفاوت مدرسه قم و نجف را با صدارت و معاونت ریاست جمهوری بداند و از دفتر معاونت ریاست جمهوری یک حجره طلبگی نسازد.

مشاورین و دستیاران دانش جز کمی عربی و درس های طلبگی، هیچ چیزی دیگری بصورت تخصصی بلد نیستند این ها زبان پشتو و انگلیسی هم یاد ندارند پس چه کاری از این ها ساخته است که این همه شلوغ و بیروبار راه انداخته اند؟ جای این مشاورین و نزدیکان دانش، در بنیاداندیشه است تا چند مقاله کج و کور و نوشته های بی معنا و مفهوم بنویسند و بگویند که محقق و نویسنده و صاحب نظر هستیم.

صفرمحمد مظفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانش
طلبه قم
نظرات بینندگان:

>>>   دل اش ، دفتر اش

>>>   زمانش به آخر رسيده چند روز بعد كه طالب آمد همه شان را راهي قم ميكنند تا درس هاي خود را درست بخوانند.

>>>   برخی ازاظهارات جناب مظفری که بهانه ندادن به پشتون هاوتاجیکها باشد درست است ولی بعضی از فرمایشات ایشان نشان دهنده لامذهبی ایشان است

>>>   جناب مظفری دردت کجاست؟ اینطور حرف زدن از بی منطقی است.

>>>   به تمام ملت رنجیده پیغام دارم و آن اینکه تا زمانیکه غنی یهودی در قدرت باشد هچ روز خوبی را در افغانستان نخواهد دید و از همه مردم شریف افغانستان تقاضا می شود تا یک شخص مسلمان لایق بی طرف ریس جمهور شود در غیر این صورت همه روز منتظر بد بختی ها باشید

>>>   پشتون ها و تاجک ها دیوانه نیستند که زبر دست هزاره ها کار کنند.
این یک تحقیر است برایشان.
مثلی که دونالد ترامپ،سکرتر جورج فلاید مقرر میشد.

>>>   سرور دانش معاون دوم غنی احمدزی هرگز در فکر نه هزاره است و نه تاجک و نه ازبک فقط و فقط بفکر دوام قدرت خودش در زیر بال غنی احمدزی سور دانش ان دانش گذشته نیست حال خیلی عوام فریب است خیلینرم بر لب خشکک درون مشکک است .

>>>   غنی یهودی در پیام عیدی خود می گوید که ما به خاطر بندی طالبان لویه چرگه را دعوت نموده واز آنها دستور بندی ها را می گریم تو یهودی اصلا مردم ما را بازی می دهی ۵ سال آینده دیگر را در لویه چرگه سپری می کنید اصلا پول های دالر کشور های خارجی مزه خودت و دار و دسته ۵۰۰ نفرست را داده است

>>>   عالی

>>>   تو كه انگليسى و پشتو بلد هستى ، چه گلى را به سر هزاره زدى !؟

>>>   شهنواز تنى كمونيست با گلبدين به اصطلاح مذهبى ، همراه و همنوا ميشود.
اشرف سكولار و تحصيل كرده امريكا ، مدافع سر سپرده و جان نثار طالب ديو بندى ميشود.
نغمه خانم ، عروس مولوى محمد نبى محمدى ، ميشود.
و اينست راز موفقيت و سرورى !
او باچه كم ايله گويى كنو، مه خود مه هم انگليسى ياد دَرُم و هم پشتو و هم روسى به پير به پيغمبر هر چند كه تويى لا مذهب ، قسم سر از مه حق نَدَرى.
تو كى كه دانشگاه رفتى چى گل دَ سر هزره زدى !؟
مرد موگوم بيا قَدْ از مه مناظره علمى كَنو كه تو زور موشى يا مه !
هه راستى نو ياد مه اَماد اگه خيلى زور تو اَماده بورو همو كارى ره كنو كه حاجى حسن خان اجود زى كَد.

>>>   نظرت خیلی .... و کینه توزانه است

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است