دوفرمان پنهانی که در کنار فرمان آزادی طالبان امضا شد
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۸    ۱۳۹۹/۵/۲۱ کد خبر: 164488 منبع: پرینت

اشرف غنی در کنار فرمان رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان، فرمان رهایی زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی را از زندان های حکومت، نیز امضا کرد.

یک منبع از اداره امور ریاست جمهوری به خبرنگار افتخاری ما در کابل گفت که در کنار فرمان رهایی چهارصد زندانی طالبان (که اکثر آنان قبل از امضا آزاد شده اند) دو فرمان دیگر بصورت پنهانی امضا شده و طی سه روز آینده اجرایی می شود.

فرمان اول شامل تمامی نظامیان پشتونی است که در زندان های کشور به دلایل تجاوز، قتل، آدم ربایی، خیانت و دیگر موارد اتهامی در زندان بسر می برند.
فرمان دوم در مورد تمامی پشتون هایی است که به دلایل مذکور در زندان هستند و سران قبایل شان در صورت تضمین همکاری با دولت می توانند درخواست آزادی آنان را بنمایند.

در حال حاضر اشرف غنی بجای همه مردم تصمیم می گیرد و بجای همه شاکیان، متهمان و مجرمان پشتون را بخشیده است.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرمان آزادی
طالبان
غنی
شایعات
نظرات بینندگان:

>>>   دودست وسه دست وچاردست همه روزه تعصب را پکه زدن ونفاق قومی رادامن زدن مگر کاردرست است؟
اگرازهمین راه تامین معیشت میکنید،بهتراست کاردیگری برای خودسراغ کنید.
شاید بهترباشدهمه رابه اتفاق،وحدت،همدلی ودوستی دعوت کنیم.
عاقل

>>>   من ملیت وزبان خودرادوست دارم.
توهم ملیت وزبان خودرادوست داری.
غنی هم ملیت وزبان خودرادوست دارد.
کسی که ادعا داردتفاوت میان زبان وملیت خودش با زبان وملیت دیگران قایل نیست،دروغگوویاهم انسان غیرنورمال است.
ارام

>>>   رهایی و فرار هزاران قاتل، جاسوس، وطنفروش، تروریست از محاکمه، ازطرف رژیم فاسد، متعصب و غیر قانونی اشرف غنی خیانتی بزرگی است که در حق قربانیان ملکی و نظامی کشوری بنام افغانستان صورت میگیرد. این حاتم بخشی اشرف غنی و دار و دستهٔ او در هیچ کشور سابقه ندارد و دلیل آنهم ارتباط زبانی و ملیت این قاتلین به رژیم خودکامه و متعصب اشرف غنی است. اشرف غنی خود در جریان مبارزات انتخاباتی؟ وعده داده بود که همهٔ بندیان طالب را رها خواهد کرد. اما هموطنان پشتون ما باید بدانند که جنایات طالبان در مناطق و ولایات پشتون نشین به مراتب بیشتر و وحشیانه تر بوده و رهایی این جنایت کاران بی فرهنگ، در حقیقت رهایی دشمنان خونی هموطنان پشتون ماست.

>>>   گفته میشود طالبان از طریق خلیل زاد از تغیر پرچم افغانستان به پرچم سفید طالبان حرف زده و گفته اند به هیچ عانون حاضر نیستند زیر پرچمی کار کند که ۲۵ سال علیه ان مبارزه کرده اند . او به عنوان راه حل گفته نه پرچم افغانستان و نه پرچم طالبان باید یک پرچم جدید که موافقت طالبان و حکومت افغانستان باشد جدیدآ طرح گردد

>>>   انسانیت وشرافت ایجاب نمیکند اینطور به تعصبات قومی ولسانی دست زنیم و. هر انچه در کله پوچ تان دارید بنویسید مردم افغانستان همه مسلمان اند و. از تعصب و نفاق وشقاق نفرت دارند کوشش نکنید اشخاص وافراد را به شکل تمسخر آمیز تغریب نماید اسلامیت و انسانیت والاتر از همه چیز است هر کسی که تعبیض وتعصب دارد چه پشتون زبان باشد وچه فارسی زبان وچه تاجک ویا هزاره خایّن است .
عبدالله ریحان

>>>   بیدار شوید وقت خواب نیست؟؟؟؟!!!!
دولت و طالبان متحد اند تا اقوام غیرپشتون را سرکوب خونین کنند. منتظر حمله غنی، کرزی و طالبان و داعش که همه پشتون اند باشید. این شوخی نیست. سلاح جمع کنید و از ناموس، خانه، مال و زمین خود دفاع کنید. راه دیگری نیست. از همین اکنون دست بکار شوید.حمله نکیند منتظر حمله فاشیستان باشید. از حق زندگی خود دفاع کنید.

>>>   هنوز ملت های دیگر بخود نه آمده اند. مه در هر شهر غیر پشتون که می بینم هنوز جنگ قوم به قوم روان است ، هنوز اطفال در کوچه به درستی برآمده نمیتوانند، از طرف اطفال کلانتر که از فرزندان تیم دیگر است لت و کوب میشود.
ما در بدخشان هرروز شاهد آدم کشی هستیم که از طرف همسایه هم کیش و همزبانش کشته میشوند. شاهد سرکوب اقلیت ها هستیم، به اقلیت ها حق خود داده نمیشود اموال شان بزور گرفته میشود، لقمه دهن شان از حلقوم شان کشیده میشود. خالصه در مناطق فارسی زیانان به قول معروف نازور از زور همیشه صد تنگه قرضدار است.
نبی بدخشانی

>>>   بسیار مفبول جواب دادید عافل نازنین!
جای خوشی است که همچو شما انسان ها در سر زمین ما موجود است. و تا کی شما هستید دهل تعصب ای حیوان صفتها کر است.
رفیع الله.

>>>   لعنت به خاينين و متعصبين كور مغز كه تعصب چشمانشان را كور و دل شانرا سياه كرده هست.

>>>   بیچاره عبدالله زیادتر به نطاق جرگه میماند تا ریئس جرگه! هر که موافق است بنویسد.

>>>   من درد تانراحس میکنم همین دستپاچگی را درزمان آمدن گلبدین حکمتیار هم داشتید خو چاره چیست نصیب تان خوار است

>>>   جناب عالیقدررفیع جان!
ازینکه مخلص تان رامورد نوازش وتفقد قرارداید،ممنون هستم.
عاقل

>>>   ای بدبختی ره سیل کو.
درجهان خارج حیوانی به اسم خروجوددارد،باچهارپا،دوگوش ویک دم،اوهم میداند تعصب بداست.ولی دروطن ما(واقعاجاهلستان)افغان با دیپلوم ودوکتورای خودنمیداند که تعصب بداست وثمره ان جزبدبختی چیزی دیگری نیست.
عاشور

>>>   عاقل؛ حرف هایت جاهلانه است در هر سرزمین
پارسیان چور چپاول و کشتار جریان دارد و تو
میگویی هنوز هم از این اوغانک های بی وجدان
مدارا کنند آیا نمیدانی که دولت به دست امریکا است
و توسط سفیر امریکا در کابل اداره می شود تو باید
نامت را جاهل بگزاری​​​....

>>>   عاقل و ریحان
اگر غنی واقعا" فاشیست نیست پس لست تمام رهاا شدگان مشمول فرمان ها را از طالب و غیر طالب با جزئیات نشر کند و نشان دهد که آزاد شدگان کی ها هستند.

>>>   بلی نصیب ما خوار است که با جاهل ترین وحشی ترین و بیفرهنگ ترین قوم روی زمین هموطن هستیم۰ جالب آنست که به این وحشت جهالت و غولگری خود افتخار هم میکنند این حیوانات دوپاه انسان نما قوم وحشت و تقلب۰

>>>   به عاقل
وحدت ملی کلچه نیست که در زیر خیمه لویه جرگه ویا از طریق وزارت اقوام و قبایل بزور توزیع شود۰
غیر پشتونهای ساده دِلی که از روی سادگی و خوبی خود را افغان مینامید، باید بدانند که فردا روزش که رسید، باز هم پشتون افغان اصیل میباشد، و با کوچکترین اعتراض که اگر انجام دهید، آنها افغان نا اصل میباشند، لهذا فریب بیجا بنام وحدت ملی باید نخورند۰
پشتونها تمامیت خواه هستند، به وحدت ملی واقعی باور ندارند، و بهترین کاری که میکنند به زور و به ریا همه را یکسان نام میگذارند، و این یکسان سازی جبری، آنهم بنام قوم خودشان را وحدت ملی تلقی میکنند۰ ماده چهارم قانون اساسی خود به مکر و ریا بالای مردم تحمیل شده و محتوای آن دروغ محض است و یک خیانت است۰
وحدت ملی این شکل بدست نمی آید۰ کار و مبارزه درازی در پیشرو داریم۰

>>>   هردیگاه یانظری چه کاملا عاقلانه ومعقول ویاهم کاملا پوچ واحمقانه موافق ومخالف خودرادارد. من همواره کوشیده ام چیزی به خیروصلاح مردم ووطنم بنویسم، فقط همین.
عاقل

>>>   عاقل و ریحان
مصاحبه طالب را در تلویزیون شمشاد نگاه کنید مشکل تان حل میشود.

>>>   به عاقل
وحدت ملی کلچه نیست که در زیر خیمه لویه جرگه ویا از طریق وزارت اقوام و قبایل بزور توزیع شود۰
غیر پشتونهای ساده دِلی که از روی سادگی و خوبی خود را افغان مینامید، باید بدانند که فردا روزش که رسید، باز هم پشتون افغان اصیل میباشد، و با کوچکترین اعتراض که اگر انجام دهید، آنها افغان نا اصل میباشند، لهذا فریب بیجا بنام وحدت ملی باید نخورند۰
پشتونها تمامیت خواه هستند، به وحدت ملی واقعی باور ندارند، و بهترین کاری که میکنند به زور و به ریا همه را یکسان نام میگذارند، و این یکسان سازی جبری، آنهم بنام قوم خودشان را وحدت ملی تلقی میکنند۰ ماده چهارم قانون اساسی خود به مکر و ریا بالای مردم تحمیل شده و محتوای آن دروغ محض است و یک خیانت است۰
وحدت ملی این شکل بدست نمی آید۰ کار و مبارزه درازی در پیشرو داریم۰

>>>   متعصبترین گروه همین اوغانها یاپشتونها هستند۰
همین اوغان ها یا پشتونها هستند که گاهی طالب میشوند، و گاهی گلبیدینی، گاهی داعشی، و حتی گاهی جنایتکاران خلقی و نجیبی ویا فاشیست های اوغان ملیتی میشوند۰ ولی بازهم خود اینها و رهبر های اینها بر اساس همان روابط تعصبات قومی و پشتونولی خود همه باهم یکی میشوند، یعنی چون همه اوغان هستند و باهم وجه مشترک تعصبی قومی دارند به اساس همان وجه مشترک باهم همبستگی و همکاری میکنند۰ خلاصه که تمام این وحشت و کشتار ها را همین اوغان ها میکنند، فقط به اشکال مختلف، ولی بازهم به اساس همان مشترکات قومی تعصبی از همدیگر دفاع میکنند و انگشت ملامت را هم با دیده درائی بطرف دیگر اقوام یعنی غیر اوغانها میگیرند۰

>>>   دوست داشتن حق هر انسان است اما بخشیدن خون یک انسان به انسان دیگر از صلاحیت غنی نیست این یک اشتباه تاریخی است و یک حملقت بزرگ رسمیت بخشیدن به کار های نادرست و ناروا است باید غنی محاکمه شود

>>>   درست است که اوغان این صفات را که دوست ما نوشته کرده دارند. اما ما شاهد یک فاجعه کلان در دهه 70 بودیم هنگامیکه حکومت بدست تاجکان بود، یکبار شما تاریح را بخوانید و یا هم از کسانیکه از لحاظ سنی از شما بزرگتر اند بپرسید چقدر وضعیت بد در آن زمان در کابل و تمام نقاطیکه بدست شان بود، جریان داشت، جنگ های غرب کابل و همین قسم مناطق دیگری که تحت سلطۀ حکومت ربانی بود چه حالتی جریان داشت؟

>>>   اینکه عاقلان عاقل را همیشه عاقل وبیعقلان هموارهاورابیعقل خطاب کرده اند،دیگرقصه سابقه است.
بشیر بشارت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است