نجات ۴ پناهجوی افغانستانی از مرگ (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۲    ۱۳۹۹/۵/۳۰ کد خبر: 164550 منبع: پرینت

در مسیر براندنبورگ برلین ۴ پناجوی افغانستانی که نزدیک بود از تشنگی بمیرند آزاد شدند.
با رسیدن پولیس ماموران درب موتر لاری باز کردند و چند جوان ۱۵، ۲۲، ۲۵، ۲۵ ساله افغانستانی که خسته و تشنه بودند را یافتند. پناهجویان از محل مخفی نجات داده و تحت مراقبت پزشکی قرار گرفتند.
یک مترجم به محل فراخوانده شد و ترجمانی پناهجویان را به عهده گرفت، این جوانان گفتند دو روز در کامیون بوده اند.
این ۴ پناجوی افغانستانی هیچ کدام آنها مدرک شناسایی نداشتند.

طوریکه از عکس ها معلوم میشود آنها بدون هوای آزاد دست خود را از کامیون بیرون اورده تا احتمالا هوای آزاد بگیرند و یا کسانی را متوجه خود بسازند.
شاهدی کمی قبل از ساعت 10 صبح به پولیس خبر داد، در همین حال، راننده کامیون دیگری با نردبان روی کامیون رفته و بطری های آب را به پناهجویان رساند.

راننده کامیون نتوانست توضیح دهد که چگونه آنها وارد وسیله نقلیه او شدند. او چهار روز پیش کالاهای خود را بارگیری کرده بود، مدتی در مجارستان بود و 9 ساعت قبل در پراگ استراحت کرده است.
سخنگوی پولیس گفت: "هنوز مشخص نیست پناهندگان چه موقع و چگونه وارد کامیون شدند.
راننده کامیون که شهروند رومانیایی می باشد تحت ظن بودن قاچاق انسان تحت تحقیقات قرار گرفته است.
طبق گفته پولیس، سوء ظن فوری وجود ندارد بنابراین وی توانست راه خود را ادامه دهد.
این سخنگوی گفت: "تحقیقات در مورد راننده و اینکه چگونه و از کجا پناهجویان سوار کامیون شده اند، ادامه دارد.

محمود منجم زاده


نجات ۴ پناهجوی افغانستانی از مرگ

نجات ۴ پناهجوی افغانستانی از مرگ

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجوی افغانستانی
کامیون
نظرات بینندگان:

>>>   افغان ها كه از هر قوم باشند خدا زده ، مرگ را قبول ميكنند كه بندي باشند ، همه اين ها پول كافي دارند كه به قاچاقبر ميدهند، و ده فيصد شان بجاي مقصود ميرسند و باقي نود فيصد شان يا ميمرند و يا زده و زخمي در بندي خانه ها عمر خود را سپري ميكنند و عده شان از پول خود گذشته دوباره بر ميگردند. صداي دهل از دور خوش است ، در خارج نه پول در درخت سبز ميكند، و نه دختر هاي جوان در سر راه منتظر مردمان گدا مانند ما نشسته اند، كمي از عقل همسايه هايتان استفاده نماهيد، چون خودتان عقل نداريد، كساني كه از طرق قانوني مهاجر شده اند ، مانند صد ها ترجمان و غيره ، زندگي ندارند و چقدر مهاجرين سابقه سالانه با زدن و كشتن أفراد فاميل شان باقي عمر شانرا در بندي خانه سپري ميكنند، و باقي مانده ها شاقه ترين كار را بايد نمايند كه زنده بمانند ، لطفاً بخاطر خودتان و فاميل تان حيات تان را تباه نسازيد، مشكلات وطن خود را قبول نموده و متحداً آنرا رفع نمائيد.

>>>   وای به حال ما افغانان وجوانان نازنین ما،اگردروطن ما کسی غمخورجوانان ما باشد، هیچ کسی پیدانمیشود که خودرا بدست خویش طرف مرگ که خوب میداند کشته میشود مجبورسازد.
مسئوول این همه بیدادگری هایک مشت ازوطنفروشان استند که درارگ لمیده اند وخون ملت را میخورند.
نفرین به آنها
شرم وحیا ندارند
بااحترام

>>>   شکر که زنده هستند هر جوان افغانی به هر بهانه قربانی میگردد خونش به گردن دولت مردان و به خصوص به گردن غنی است که خانه و کاشانه را بالای مردم زهر ساخته و جوانان از نا امیدی راه فرار را پیش میگیرد خداوند نجات دهندگان این جوانان را همیشه سربلند و کامگار داشته باشد چهار جان و چهار خانواده مستقیم و چهل خانواده غیر مستقیم را از مرگ و عزاداری نجات داد این را میگوید بشردوستی و اسلامیت اگر به دست برادران ناراضی غنی می افتادند چشمان شان را به خانواده هایش هدیه میکرد و در پشت پاکت مهر امارات آسلامی را میزد

>>>   اروپا گفته بمیرید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است