معترضان غزنی شاهراه کابل قندهار را بستند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۶    ۱۳۹۹/۶/۱۵ کد خبر: 164683 منبع: پرینت

در سومین روز اعتراضات خودجوش مردمی در ولایت غزنی در واکنش به نا امنی ها، معترضان شاهراه کابل - قندهار را بسته و تاکید بر ادامه اعتراضات تا برکناری مقامات محلی موجود را دارند.
روز جمعه (14 سنبله) نیز اعتراضات مردمی در ولایت غزنی ادامه یافته و معترضان مقامات محلی را متهم به فساد و بی کفایتی کرده و خواهان برکناری آنان اند.

عتیق الله دانش؛ یک فعال مدنی ولایت غزنی در مورد هدف این اعتراضات به خبرنگار آوا گفت : شهروندان غزنی متشکل از همه اقوام ساکن در این ولایت در اعتراضات به افزایش نا امنی ها و بی عدالتی ها به جاده ها سرازیر شده اند و خواهان آوردن اصلاحات اساسی و برکناری مقامات محلی اند.
به گفته وی، امروز معترضان شاهراه کابل - قندهار را نیز بسته اند و این اعتراضات از روز چهارشنبه شروع شده و تا حال ادامه دارد.

امان الله کامرانی؛ یک عضو شورای ولایتی غزنی نیز گفت که اعتراض شهروندان غزنی آغاز شده است و تا برکناری مقامات محلی ادامه خواهد یافت.
به گفته وی، نا امنی ها در ولایت غزنی به اوج خود رسیده است و به دلیل این نا امنی ها تجارت و انکشاف نیز در ولایت غزنی با رکود مواجه شده است.

وحیدالله جمعه زاده؛ سخنگوی والی غزنی روز گذشته در مورد این اعتراضات به خبرنگار آوا گفته بود که اعتراض حق مردم است، ولی نا امنی ها به دلیل بی کفایت مقامات نه که به دلیل حالت دفاعی نیروهای امنیتی به خاطر گفتگوهای صلح و کاهش خشونت ها افزایش یافته است.

این اعتراضات برضد نا امنی ها و مقامات محلی در حالی ادامه دارد که دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی با انتشار عکس ها و گزارش از تقدیر والی و مسوولان امنیتی این ولایت خبر داده است.

گفتنی است که نا امنی ها در ولایت غزنی افزایش یافته است و همین اکنون جنگ در مناطق آرزو و شالیز مرکز غزنی نیز جریان دارد. صدها خانواده از این مناطق آواره شده اند و هر شب بر شدت درگیری ها در مناطق شهر غزنی افزوده می شود.
همچنین مسیرهای مواصلاتی این ولایت نیز به شدت نا امن است و گاهی موتر مسافران و نظامیان شکار ماین در مسیرها می شوند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
معترضان غزنی
شاهراه کابل قندهار
نظرات بینندگان:

>>>   غنی با طالبان یکجا شده تا اقوام غیرپشتون را کشتار کند.

>>>   به جای بستن راه کابل غزنی ، شما باید راه گیرو ، راه اندر ، راه سر حوضه ، راه مناطق طالب نشین را ببندید تا مردم مجبور شوند طالب را چوب در ,,,.کرده و از محلات خود بیرون کنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است