بجای لشکرکشی های بیهوده امنیت را بگیرید
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۶    ۱۳۹۹/۶/۲۰ کد خبر: 164749 منبع: پرینت

آقایی امرالله صالح!
درست است که شما گویا "قباله مفت" پشاور را به پاکستان نمیدهید، اما مفت خون مردم بیگناه ما را هم مریزانید...

با اینکه امیدوارم این تکرار قتل های زنجیره نبوده باشد، ولی دقیقآ شما پیش از اینکه درغم قصه های زنگزده استراحتگاه زمستانی پایتخت شاهان "افغان" در پشاور در خاک پاکستان بوده باشید؛ بهتر بود در غم امنیت خود و شهر خود در شهر کابل میبودید.

حذف فیزیکی افراد در ضمن اینکه غیر اخلاقی و غیر انسانی است و جنایت بشری محسوب میشود خصوصاً آنانیکه دست شان به خون مردم الوده نیست و چپاول غارت نکرده اند. من به وابستگی استخباراتی آقای امرالله صالح کاری ندارم و نمیخواهم هم بدانم ولی این عمل ضد انسانی علیه ایشان را محکوم میکنم، اینکه در عقب این سناریوی جنایت آفرین چه کسی قرار دارد دقیقآ نمیدانم، اما یک چیز معلوم است که همه وقت خسته را به پایی داعش؛ طالب میشکنند و پاکستان را دخیل قضیه دانسته و آنرا محکوم میکنند، اگر قرار بر این بوده باشد که تکرار قتل های زنجیره ای را نفی کنیم در اینصورت در عقب حامیان و تمویل کننده جریانی به نام طالب و داعش چه کسی قرار دارند؟

مشکل اساسی آقای صالح این است که وی ازخود راضی و گاهی هم بی خود ضد و نقیض و بی خریطه فیر میکند، بدون اینکه متوجه حرف و دیدگاه قبلی خویش بوده باشند. بطور مثال آقای صالح تازه در هفته قبل در تلویزیون طلوع در پاسخ خبرنگار گفت: "من انسان استخباراتی هستم؛ من اطلاعات را مینوشم؛ با این عادت کرده ام؛ معتاد اطلاعات هستم؛ هرچیز را سه دفعه پشت روی میکنم، بالایش تحقیقات میکنم؛ صبح خود را با اطلاعات آغاز میکنم؛ اطلاعات در دین ما جایگاهی بزرگی دارد، سابق ها اینرا بنام عین الدولته (چشم دولت) میگفتند، پیغمبر ما به اطلاعات عقیده عظیمی داشت، سیاستمدار اگر اعتقاد به اطلاعات نداشت می لغزد."

سوال اساسی اینجا است: اینکه شما ادعا دارید که گویا اطلاعات را مینوشید؛ معتاد اطلاعات استخباراتی شده اید... ولی با اینهمه گویا استخبارات شما چندین بار است که بالای شما حمله صورت میگیرد و خسارات جانی و مالی به مردم میرسانید کجا شد آن اطلاعات شما؟
فکر نمی کنید که چشمان شما در زمینه اطلاعات مشکل دارد؟

پیشنهاد من به شما این است پیش از اینکه مصروف حرف های میانتهی و احساساتی شوید و از خود راضی باشید و ضمنا بجای اینکه یک لشکر کماندوی و قوای ضربتی را بخاطر گرفتاری یک فرد مصروف نگهدارید و به پنجشیر لشکر کشی نمایید؛ بهتر است این قوای ریزرف شده را برای امنیت خود در کوچه و پس کوچه های شهر جابجا کنید که مردم بخاطر شما آسیبی نبینند و در ماتم غم و سوگواری ننشینند.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لشکرکشی
امنیت
نظرات بینندگان:

>>>   گستاخی جناب صالح در مقابل دستگاههای استخباراتی و بادارانی که وی را به اوج شهرت رسانیده و از وی شخصیت مطرح ساخته بودند نزد شان قابل قبول نبوده٬ زیرا نهادها به سادگی چنین مهره ها را میسازند و به همان سادگی مهره هارا هم از بین میبرند. نهادهایی که به اثر یک اشتباه میتوانند مهره هارا چون پوقانه بترقانند؛ ارتکاب دو اشتباه برایشان هیچگاهی پذیرفتنی نیست.
اما!
گستاخی جناب صالح به آن حدی رسیده بود که بدون اذن و برخلاف برنامه باداران٬ ایشان مرتکب دو اشتباه شدند؛ و می بایست برایش یادآوری میشد که لگامش به دست کیست و چوشک شیر را چه کسی به دهانش میگذارد؛ ازینرو نباید بیشتر ازین مانند گوساله های بهاری مست از بوی علوفه رسنی را که گردنش به آن بسته است پاره کند.
موصوف هنوز هم شاید این حقیقت تلخ را درک نکرده باشد که مهره استخبارات بودن یعنی روبات بودن٬ یعنی پرزه ماشین بودن است٬ وی تا آن حد میتواند به طبل بنوازد که به وی دستور داده شده٬ و اضافه تر از آن اراده مستقلی از خود ندارد.
واقعآ صالح با همه زیرکی این بار پارا فراتر نهاد. فکر نمیکنم که گرداننده هایش به وی اجازه داده باشند تا برنامه ای را که دولت مقتدر امریکا از سالها به اینطرف توسط اجنت شیادش خلیلزاد با عرق ریزی و قبول هزینه های گزاف آنرا به ثمر رسانده است؛ که آن عبارت از قباحت زدایی از طالب و بخشایش هویت٬ شخصیت و پرستیژ بین المللی به این قاطران است٬ تا ستراتیژی دراز مدت استعماری خویش را توسط این اوباشان تروریست آدمخوار پیاده سازد؛ مهره ای ذره بینی ای چون صالح با آن همه لاف و پتاقی که از کاردانی مسلکی استخباراتی میزند٬ و به اصطلاح خودش ( استخبارات را مینوشد) حداقل به این حقیقت پی میبرد که گردانندگی اعمال تروریستی زیر ریشش خوابیده و هر لحظه ای که خواسته باشند٬ میتوانند کسانی را به اوج شهرت برسانند و یا هم کسانی را چون گنجشکی سر به نیست نمایند.

>>>   از شکمبه اش بسیار فیر های هوایی کرد ، اردو پاکستان را گفت کمکی از ما قویتر است ، کدام انسان با عقل این حرف تو را باور میکند ، آقای صالح ؟ پاکستان اردو پنجصد هزار نفری مجهز با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و بم اتم دارد ، حالا بیا و ارتش ما را با آنها مقایسه کن ، در ضمن پاکستان بی اندازه نفوس اسنخباراتی در تمام سطوح دولتی ، استخباراتی و امنیتی دفاعی ما دارد ، اگر نفوذ نمیداشت دو روز بعد از لاف هایت واکنشی به این اندازه قوی نشان داده میتوانست بگو نی نوش جان کننده اطلاعات ؟ چرا بخاطر خوشی رهبران فاشیست پشتون سنگ دیورند خواهی به سینه میزنی و لاف تصرف پشاور و اسلام آباد میزنی ، آیا همین امر در شرایط کنونی میسر است ؟ حالا جواب خون بیگنهانی را که بخاطر لاف های تو کشته شدند کی میدهد ؟
کابلی

>>>   سفیر امریکا خواهان محکمه کرام کریم شده مگر فراموش کرده که زن هایی عین ادعا را بلای ترامپ دارند مگر کسی نمیپرسد.
کور خود بینای مردم

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است