جنرال مکنزی: طالبان هنوز ارتباط با القاعده را قطع نکرده
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۶    ۱۳۹۹/۶/۲۱ کد خبر: 164754 منبع: پرینت

فرمانده مرکز فرماندهی امریکا گفته که طالبان تا کنون رابطه خود را با القاعده قطع نکرده است. او همچنین گفته که باید اطمینان حاصل کنیم که سازمان هایی مانند القاعده و داعش نمی‌توانند به عنوان مهمان در آنجا حضور داشته و بر ایالات متحده حمله کنند.
به گزارش آوا، جنرال کِنِت فرانک مکنزی، فرمانده سنتکام (فرماندهی مرکزی ایالات متحده) می‌گوید که طالبان هنوز هم رابطۀ خود را با القاعده قطع نکرده‌اند.
او گفته است که طالبان تا کنون قطع رابطۀ خود با القاعده را بگونۀ آشکار ثابت نکرده‌است. این در حالی است که این گروه پیش از این ارتباط با سازمان هایی مانند القاعده را رد کرده بود.

واشنگتن پست به نقل این فرمانده امریکایی نوشته که "ما در یک سراشیبی‌ قرار گرفته‌ایم که باید در یک بازه زمانی تا ماه نوامبر شمار نیروهای ‌مان به 4500 کاهش دهیم.
او گفته است که مسیر رسیدن به 4500 سرباز در افغانستان تا حدودی با توانایی ارتش در بیرون آوردن تجهیزات‌شان از آن کشور تعیین می‌شود. انتخابات امریکا قرار است در سوم نوامبر برگزار شود.
این فرمانده ارشد امریکایی همچنین گفته است: «با 4500 سرباز نیز قادریم وظایف اصلی‌ را که می‌خواهیم انجام دهیم، به انجام برسانیم. و ما بیش از اندازه حسن نیت و تمایل نشان دادیم تا بگوییم که ما یک نیروی اشغال‌گر در این کشور نیسیتم. اما ما منافع راه‌بردی و منافع حیاتی داریم که ما را مجبور می‌کند تا اطمینان حاصل کنیم که نهادهای مانند القاعده و داعش نمی‌توانند به عنوان مهمان در آن‌جا حضور داشته و بر ایالات متحده حمله کنند.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال مکنزی
طالبان
نظرات بینندگان:

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است