اعلامیۀ سپیدار درباره سفر هیأت افغانستان به قطر
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۶    ۱۳۹۹/۶/۲۱ کد خبر: 164756 منبع: پرینت

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحهٔ ملی در رأس هیأت عالی رتبهٔ جمهوری اسلامی افغانستان متشکل از محترم محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه و اعضای تیم مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (جمعه ۲۱ سنبله ۱۳۹۹) برای شرکت در مراسم افتتاحییهٔ نخستین دور مذاکرات صلح بین الافغانی عازم دوحه پایتخت قطر شدند.

دوکتور عبدالله عبدالله و هیأت عالی رتبهٔ همراه ایشان در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح بین‌ الافغانی شرکت می‌کنند و رییس شورای مصالحهٔ ملی به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان در این نشست سخنرانی می‌کند. رییس شورای مصالحه ملی در حاشیۀ سفر خویش به دوحه با رهبری کشور میزبان و تعدادی از مهمانان ویژۀ مراسم آغاز مذاکرات تاریخی صلح میان هیأت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان دیدار می‌کند.

رییس شورای مصالحه ملی پیش از مسافرت به قطر، آغاز مذاکرات صلح بین‌الافغانی را یک رویداد تاریخی در منازعات چهار دهۀ پسین خواند و ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات به ختم جنگ جاری و برقراری صلح عادلانه، پایدار، با عزت و سراسری منجر شود.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که گذار از مرحلۀ جنگ به مرحلۀ مذاکره، گفتگو و مصالحه بعد از گام‌های مهم برای اعتماد سازی از سوی دو طرف به ویژه در بخش تکمیل تبادلهٔ اسرا یک موفقیت و نشان‌دهندۀ تغییر در وضعیت می‌باشد. رییس شورای مصالحهٔ ملی با تشکر از حمایت‌ جامعهٔ بین‌المللی و کشورهای منطقه صلح در افغانستان را به نفع صلح و امنیت در منطقه و جهان دانست.

دکتور عبدالله عبدالله از دو طرف خواست تا با درنظرداشت راهنمودهای دین مقدس اسلام، ارزش‌های انسانی، شرایط دشوار کشور و منافع ملی افغانستان از فرصت به دست‌آمده برای تحقق صلح عادلانه‌، با عزت و پایدار استفاده نمایند و به سال‌ها درگیری و مصیبت مردم افغانستان پایان بخشند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سپیدار
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   در بهترين حالت افغانستان ميشه .....چقدر آدم بايد احمق باشه كه فكر كنه با طالبان هيچ اتفاق بدي براي زنان نميافته اگه قرار بود زنان آزادي داشته باشن كه چهل سال نمي جنگيدند

>>>   زن را خو در جایش بان که مرد ها هم باید مثل طالب کورس بچه بی ریشی پاکستان را سپری کنند.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است