هیات مذاکره کننده دولت به دوحه رسید
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۹    ۱۳۹۹/۶/۲۲ کد خبر: 164759 منبع: پرینت

هیات مذاکره کنندۀ افغانستان به دوحه پایتخت قطر رسید و قرار است در نشست آغازین گفتگوهای میان افغانان شرکت کند.
به گزارش طلوع، عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحۀ ملی که رهبری این هیات را به‌عهده دارد، در گفتگو با خبرنگاران در دوحه گفت که امیدوار است مذاکرات با طالبان نتیجه بدهد.
او در این باره افزود: «امیدواریم که به یک نتیجه برسیم. امکان ندارد که در یک یا دو روز به نتیجه برسیم؛ مسایل پیچیده است وقت نیاز دارد اما نباید وقت ضایع شود.»

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه که نیز هیات مذاکره کننده با طالبان را در دوحه همراهی می‌کند، می‌گوید که امیدوار است با آغاز مذاکرات خشونت‌ها بگونۀ قابل ملاحظه کاهش یابند.
اتمر گفت: «در آغاز مذاکرات، کاهش قابل ملاحظه را در خشونت‌ها ببنیم. امید ما این است که زمان مذاکرات کوتاه باشد و هرچه زودتر به نتیجه برسیم.»
آقای اتمر هشدار داد که در صورت شکست مذاکرات، خطرش متوجه منطقه و جامعه بین‌المللی نیز خواهد بود و به همین دلیل باید همه در این رابطه مسؤولانه برخورد کنند.

نشست آغازین برای آغاز گفتگوهای میان افغانان شنبه ۲۲سنبله با حضور وزیر خارجه امریکا، مقام‌های قطری و نمایند‌گان حدود سی کشور و سازمان‌های جهانی بگونۀ حضوری و یا آنلاین برگزار می‌شود.
نشست آغاز در هتلی برگزار می‌شود که حدود شش ماه پیش توافق‌نامۀ صلح میان امریکا و طالبان در آنجا امضا شد و قرار است به‌روز دوشنبه نمایندگان افغانستان و طالبان در هتل دیگری در دوحه گفتگوهای رو در رو را رسماَ آغاز کنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هیات مذاکره
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   مذاکرات از ترکیب هیات معلوم میگردد که نتیجه زمانگیر ویا هم طولانی خواهد بود
چرابدلیل اینکه: ایدیالوژی ملا و سیکولار غربی اصلا با هم مطابقت ندارد شما قضاوت کتید نادر نادری با یک طالب افرادی روی چه موضوعی بحث کند ملا افراطی اصلا علاقه ندارد با چینن کرکتر بحث بکند او بحث از مسایل دیتی میگند جانب از دموکراسی دروغین و حقوق بشر دروغین
انتظار گذشت زمان مسایل را روشن خواد ساحت
قیام

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است