زمان خروج نیروهای امریکایی از افغانستان اعلام شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۴    ۱۳۹۹/۶/۲۲ کد خبر: 164761 منبع: پرینت

فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان گفته است که امکان دارد در طول یک یا دو ماه نیروهای امریکایی از افغانستان کاهش یابند.
به گزارش اسپوتنیک، زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان درباره کاهش و خروج نیروهای امریکایی از افغانستان گفت: "ایالات متحده ظرف یک تا دو ماه تعداد نیروهای خود را در افغانستان به 4500 سرباز کاهش می دهد."

خلیلزاد در جلسه توجهی گفت: "ما در مرحله دوم کاهش نیروهای خارجی قرار داریم، مرحله 8.6 هزار عسکر می‌باشد و مرحله دوم به 4.5 هزار نفر خواهد رسید. ما در این مسیر روان هستیم."
فرستاده امریکا افزوده است توافق نامه ای که قبلاً با طالبان به امضا رسید، کاهش نه تنها نیروهای امریکایی، بلکه نیروهای متحدان آنها (ناتو) را نیز در این کشور فراهم می کند.

پیش از این دونالد ترامپ در نشست خبری‌اش در کاخ سفید با استقبال از آغاز مذاکرات گفت، که پمپیو را با افتخار برای آغاز این گفتگوها می‌فرستد.
او همچنین با بیان این که از ماه فبروری امسال به این سو هیچ نیروی امریکایی در افغانستان کشته نشده، گفت که شمار نیروهای امریکایی در این کشور را به زودی به 4000 تن کاهش می‌دهد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نیروهای آمریکایی
خروج
نظرات بینندگان:

>>>   هههههههههه چی کسی وقت آمدن سربازان آمریکایی را حساب کرده بود که وقت رفتن بدانندچی تعداد رفته و چی تعداد دیگر مانده لسیار گپهای خنده داراست رفتن امریکایها وقتی درست است که کنترل آسمان افغانستان را رها کنند و بعدش هم فقط سفارت آمریکا در افغانستان فعالیت کند و بس..
متین

>>>   امریکایی ها بروند که ما با دل جمع ریشه طالب را بخشکانیم.
بعد فرار امریکایی ها ظرف یک هفته شمال از وجود میکروب ها پاکسازی میشود و ظرف یک ماه فقط نوار سرحدی نیاز به پاک گاری خواهد داشت ، مگر مشکل نوار سرحدی در این است که پاکستانی ها راه گریز میکروب های طالب را به پاکستان سیم خاردار گرفته اند و در زمان فرار همه در سیم خار دار بند میمانند و همانجا خشک خواهند شد و دیوار بعد یک سال سیم خار دار و استخوان طالب خواهد شد.

>>>   نوش جان طالب ، آزادي افغانستان از دست ٥٢ مملكت در بيست سال با دست خالي گرفتن شجاعت ميخواهد و مردانگي ! بد خواهان طالب از غيظ بميريد !
كابلي از نيوزيلند

>>>   همچنان گپ می زنید که ریشه طالبان را می خوشکانیم که کس نبیند....خودمیدانی چه می گویی؟؟؟همین اردوی ملیه ناکارآمد که از این ماست امریکا ساخت کرده است و اگر برود ارتش مانند ساختمان می کنید..اگر بتنبد با چه سلاحی دفاع کنیم؟؟؟با بیل؟؟؟ما شیعیان که هم از اردوی ملی و ارگ گله داریم و صدبرابر از طالبان وحوش

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است