تلفیق جمهوریت و امارت، آزمایش دیگری از آمریکا
بعد از ۱۹ سال در قطر جمع آمده اند که دو سیستم بدنام و تجربه شده جمهوریت و امارت را باهم تلفیق نمایند، دیده شود که بازهم برای مردم بیچاره افغانستان چگونه پلان را طرح، آزمایش می نمایند 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۳۹۹/۶/۲۲ کد خبر: 164770 منبع: پرینت

چرا ۱۹ سال بعد از حادثه یازدهم سپتامبر، ارگی ها در سراشیب سقوط و طالبان دوباره ادعای امارت را دارند؟

۱۹ سال قبل گروه القاعده با حمله به مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک آمریکا فاجعه آفریدند که در نتیجه آن بیش از چهار هزار انسان نخبه که اکثر آنها را دانشمندان عرصه اقتصاد تشکیل می دادند قربانی گردیدند، گرچه حمله کنندگان این حادثه مرگبار اکثریت مطلق آن ها اتباع سعودی، چند مصری و یک پاکستانی بودند، اما بازهم بعد از انجام این عمل تروریستی افغانستان به محور توجه جامعه جهانی قرار گرفت، چون طالبان و القاعده به یکدیگر بیعت کرده بودند و رهبران القاعده نیز در افغانستان وجود داشت که این امر موجب حمله قوای بین‌المللی به رهبری آمریکا بالای حکومت طالبان گردید و در مدت چند روز طالبان و القاعده ازهم پاشیدند و به خاک پاکستان فرار و مخفی گردیدند.

بعد از سقوط رژیم طالبان آمریکا حامد کرزی را به صفت رییس جمهور افغانستان مقرر کرد و میلیارد ها دالر کمک های بین‌المللی را برای بازسازی افغانستان در خدمت او گذاشتند، کرزی و کابینه اش توانایی مصرف این مقدار پول را در زیر ساخت های افغانستان نداشتند، لذا برای مصارف این پول هنگفت راه آسان و ساده را انتخاب کردند که عبارت از چوروچپاول و به غارت بردن کمک‌های بین‌المللی بود، هر مقام دولتی به اندازه قدرت خود از کمک های بین‌المللی دزدی می کردند، تا اینکه فساد در سراسر افغانستان در تمام ارگانهای دولتی از بالا تا به پایین نهادینه سازی گردید و این امر موجب نارضایتی مردم از حکومت تحت حمایه آمریکا گردیده و زمینه باز گشت طالبان را به کمک پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس مهیا نموده و همدردی کرزی با طالبان نیز زمینه طالب سازی افغانستان را بیش از پیش مساعد کرد.

بعد از حامد کرزی اشرف غنی احمدزی هم با فساد گسترده، چور و چپاول راه کرزی را ادامه داد و تجارت سکس و فحشا را نیز با فساد همراه کرد و با تقلب نمایان در انتخابات های پارلمانی و ریاست جمهوری چهره جمهوریت را برای مردم مانند امارت بدنام کرد.
سمپاتی ارگی ها به طالبان باعث ناکامی قوای بین المللی در افغانستان گردید و این امر باعث آن شد که آمریکای ها خود با طالبان وارد مذاکره و معامله شوند.

اکنون بعد از ۱۹ سال در قطر جمع آمده اند که دو سیستم بدنام و تجربه شده را که عبارت از جمهوریت و امارت است باهم تلفیق نمایند، دیده شود که بازهم برای مردم بیچاره افغانستان چگونه پلان را طرح، آزمایش و عملی می نمایند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جمهوریت
امارت
نظرات بینندگان:

>>>   جناب آقای عدالت! بهتر بود در اول مطرح می ساختید که: القاعده باطرح خود امریکاای ها به ساختمان دو غلو حمله کردند. چون این طرح امریکاای ها برای محققین و اهل چیز فهم ثابت شده است؛ ترس را کنار بگذارید.
سهیل.

>>>   از جمع شدن دو پدیده فاسد یک پدیده افسد به وجود می آید. این یک قانون منطقی و طبیعی است. حتی از جمع شدن یک امر فاسد و با یک امر صالح نتیجه‌ای جز فساد به دست نخواهد آمد حال اگر هردو طرف فاسد باشند دیگر فساد از حد خواهد گذشت!

>>>   آشی که آمریکا می خواهد برای افغانستان بپزد، جز مسمومیت هیچ اثری دیگری نخواهد داشت. آمریکا فقط به نابودی و فساد می اندیشد و اصلا آمریکا ذاتاً فاسد است و از یک فاسد ذاتی نمی توان توقع کار خیر و صلح آور را داشت. از کوزه همان طراود که در آن است!

>>>   کسی نیست از آمریکا بپرسد که چرا طالبان را در 20 سال پیش سرکوب کردند و امروز پس از بیست سال دوباره می خواهد آنان را بر کشور مسلط کنند؟

>>>   خیرات خور شما را به جمهوریت و امارت چی تو خیرات خود را اروپا خورده برو مردم افغانستان خود شان میدانند که چی کند و چی را انتخاب نماید تو چلو و همفکران تو صرف برای مرده گاوی هستید دیگر به درد چیزی نمیخورد

>>>   از زمان که شوروی به افغانستان حمله کرده بود برنامه ریزی شوم آمریکا در افغا نستان شورو شد القاعده و جهادیان و طالبان زاده همین آمریکا و پاکستان و عربستان و استخبا رات همسایه های افغانستان بود. حالا هم هیچ گربه یی به رضای خدا موش نمیگیرد. این همه بد بختی و بیچارکی مردم افغانستان تقصیر خود خواهی سران جهادی و طالبان است که بازیچه دیگران میشوند. و از سر جهل و نادانی به برادر کشی و ویرانی کشور ادامه میدهند. و در مقابل خدا شرم سار و جهنمی استند.
امیری

>>>   حسین علی!
تلفیق ملفیق نیست!
طالب می اید و خراسان مرد!
جمهوریت مفسدین دیګر مرد!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است