متن سخنرانی ملا برادر در مراسم افتتاحیه مذاکرات
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۷    ۱۳۹۹/۶/۲۳ کد خبر: 164786 منبع: پرینت

پیش از همه، به اشتراک کنند‌‌گان این مجلس با وقار!
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
خوشحالم که به تعقیب امضای توافق‌نامه تاریخی میان امارت اسلامی افغانستان و ایالات متحده امریکا، در جلسه افتتاحیه مذاکرات بین الافغانی به هدف پایان دادن معضل چهل ساله افغانستان اشتراک داریم.
روند جاری صلح با عملی شدن کامل پیمان دوحه می‌تواند کامیاب شود.
امارت اسلامی تعهدات خود در پیمان دوحه را عملی کرده و عملی می‌کند.

همچنان از جهت مقابل نیز به جدیت می خواهیم که تعهدات خود در پیمان را عملی کند، تا پروسه صلح به خوبی به پیش برود و با تاخیر و موانع دچار نشود.
من درین مجلس از هر دو تیم حاضر می خواهم که در بحث ها و تصامیم شان دین مقدس اسلام و منافع علیای کشور را در نظر بگیرند و رسیدن به این هدف والا، باید قربانی منافع گروه ها و اشخاص نگردد.

جریان مذاکرات حتما مشکلات می دارد، اما خواست ما این است که بحث ها با کمال حوصله، تحمل و تعامل خوب، به پیش برود.
امارت اسلامی افغانستان به ملت رنج دیده خود اطمینان می دهد که با تمام اخلاص در جریان مذاکرات بین الافغانی کوشش می‌کند که برای ملت مسلمان خود زمینه زندگی با صلح، آرام و خوشحال را مساعد سازد.

همچنان به جامعه جهانی اطمینان می دهد که به حد توان تلاش می‌کند تا مذاکرات بین الافغانی نتیجه مثبت داشته باشد.
ما می‌‌ خواهیم افغانستان کشور آزاد، مستقل، متحد و پیش‌رفته باشد و دارای چنان نظام اسلامی باشد که تمام اقوام کشور بدون هیچ‌گونه تبعیض جایگاه خود را دران ببیند و با یکدیگر در فضای برادری با صمیمیت کامل زندگی داشته باشند.
ما می‌خواهیم افغانستان در آینده با همسایه ها، منطقه و دیگر جهان روابط مثبت و استوار بر احترام متقابل داشته باشد.

در پایان، از امیر محترم کشور میزبان قطر و نیز وزیر امور خارجه، دولت و ملت آن کشور و همچنان از آن کشورهای که به ما را در مورد صلح همکاری همه جانبه کرده اند و می‌کنند، از صمیم قلب سپاس گذارم.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ملا برادر
سخنرانی
نظرات بینندگان:

>>>   دروغ چرا میگوئید؟
شما همان میخواهید که پاکستان می خواهد.

>>>   طالیب اهل مذاکره ومنطق نیست باطلب نما ها بایدباملی تفنگ مذاکره کرد

>>>   پیام واضح و موجز است عملی شدن این پیام انشالله گلم جنگ ، قتل ، ویرانی و خصومت را از افغانستان جمع و صلح و آشتی دایمی را به ارمغان می آورد. مشروط بر انکه هر دو جانب خدا را حاضر و از منافع شخصی و گروهی صرف نظر کنند.

>>>   این جماعت نکبت پشت میز مذاکره نشسته اما یک تعداد دیگری از این وحشی ها مثل ملاعبدال منان نیازی که خود را وارث امارات اسلامی طالبان میداند همه روزه فلم و ویدیو میگذارد در شبکه های اجتماعی و اداعا داردکه هر دو طرف مذاکره کننده بین آل افغانی کافر هستند و او فقط خود را جا نشین ملا عمر کور
میداند او همه پشتونهارا همه روزه به جهاد بر علیه ایران و روسیه دعوت میکند این طالب که به قول خودشان احلی است وحشی نیست چرا ملا منان نیازی را باخود به مذاکره نیاوردند مگر حدف این جانوران چی تفاوتی دارد چرا این نکبت ها همگیشان امارات اسلام طالبان ولی با حدف های مختلف هستند این خود نشان میدهد که اینها میخواهند نیرنگ بازی کنند..
علی جان

>>>   شاید خداوند (ج) در حال مردم رنج دیده افغانستان رحم کند که صلح بر قرار شود در غیر آن نه.

>>>   تا اين دولت دزد ها ، ناموس فروش ها ، فاحشه ها رقاصه ها ، لنده غر ها ، لچك ها ، بچه باز ها و حرامزاده ها است هرگز صلح در أفغانستان نمى ايد دلك تان جمع باشد زيرا با امدن صلح منافع انها در خطر مى افتد تا آخرين لحظه اين ها سنگ اندازى خود را مى كنند .همه اي حرامزاد ها به خاطر فريب مردم از طرف دولت به دوحه رفته اند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است