جمهوریت اسلامی یعنی حکومت تبعیض و بیعدالتی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۵    ۱۳۹۹/۶/۲۳ کد خبر: 164793 منبع: پرینت

جمهوریت اسلامی یعنی حکومت فساد، تبعیض و بیعدالتی،
امارت اسلامی یعنی حکومت افراطی دینی و قومی و زور،
سلطنت "اسلامی"، ظاهرشاه را نمیتوان دوباره زنده ساخت و متاسفانه وارثی هم از او نمانده که چنین ادعایی داشته باشد و ملت محور باشد.
کدامیک را میخواهید؟

حکومت اسلامی میتواند میان جمهوریت فاسد و امارت دینی افراطی و قومی، میان سردمداران این دو قوه یک راه حال باشد. حکومت اسلامی بجای امارت اسلامی در توافقنامه امریکا و طالبان چندین بار روی آن تآکید شده است.

نوچه های غنی و صالح و دانش طوری از مذاکرات دوحه حرف میزنند که طالبان انگار تمام خواست های آنها را میپزیرند و میروند در خانه های خود به دهقانی مصروف میشوند و آنها همچنان مثل گذشته به اعمال خود ادامه خواهند داد. ولی حکومت اسلامی یک ورشن همان امارت اسلامی است که با پذیرفتن آن برعلاوه امریکا سایر"شرکای بین المللی" جمهوریت را نیز راضی خواهد ساخت.

برای مردم افغانستان، بویژه برای زنان، فقط چشم هایشان میمانند تا گریه کنند. نسل مبارزه، مقاومت و فداکاری در راه مردم سالها است که سکوب شدند و دیگر وجود خارجی ندارد.

دکتر کریم پاکزاد


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جمهوریت اسلامی
امارت اسلامی
نظرات بینندگان:

>>>   هم امارت و هم جمهوریت
در مناطق مربوط طالب امارت
در مناطق غیر طالب جمهوریت
بعد دو سال انتخابات سراسری
هر سیستمی که مردم را راضی نگهداشت همان سیستم حاکم شود
یکی و خلاص

>>>   آفرين بر اوغان كه با لباس خواب ، يك ملت و يك مملكت را رهبرى ميكند !
واى به حال تو كه با كرتى و پطلون و نكتايى ، از اداره كردن خانه خودت هم ، عاجز و ناتوان هستى !
صد افسوس و هزار نفرين بر ما زنان كه گهواره را چنان محكم و با خشم و نفرت ، شور داديم كه مغز هاى هر دوى تان تكان خورده است.
( زن با يك دست گهواره و با دست ديگر جهان را تكان ميدهد. )

>>>   خوامخواه منظورت از "سلطنت اسلامی ظاهر بچه نادر" همان رژیم سفاکی است که فابریکه هایی تولیداتی، زمین ها و فارم هایی مدرنیزه شده، شفاخانه هایی مجهز در همه ولسوالی هاو قریه جات با داکتران متخصص ومجرب و وسایل مجهز، مراکز استخراجی با متخصصین مجرب استخراج معادن، نل های نوشابه هایی سالم بجای آب های آلوده و..........که کشور را خود کفاف ساخته بود از خود بمیراث گذاشته است. و این بیچاره مجبور شده بود که از شیشه های شکسته برای خود سرپناه در ایتالیا بسازد زیرا منرال هایی قیمتی را برای پشتوانه در بانک ذخیره کرده بود. اوکام مردم را با تطبیق دموکراسی توسط سفاکان خود همچو "هاشم ها" شیرین ساخته بود. برای پایان داستان تلخ او شاید به چندین دهه ضرورت باشد.
این خلقی، پرچمی و اخوانی تولیدات جیب های چپ و راست خود او اند، یعنی میراث شوم دیگر.
آزاده

>>>   یک متل است که میگویند به مرگ بگیر که به تب راضی شود.
حالا مذاکرات با طالبان را براه انداخته اند که مردم بگویند که ما با همین نظام میسازیم، مگر طالبان را دوباره به افغانستان نیاورید.

>>>   مشکل در جمهوریت اسلامی افغانستان از نگاه محتوا و معنی نیست مشکل در رهری دولت است که راه اسان و رفع مشکل از ان بهترین گزینه انتخابات سرتا سری همه شمول بدون تقلب و دست اندازی در ان تحت نظر نماینده گان طالبان و سایر اقشار از جامعه بشمول از نماینده همین دولت غنی زیر نظر سازمان ملل متحد و کشور های بزرگ جهان و امریکا است در غیر ان به هیچ وجه امارت خودساخته و خود بافته شلاق بدست افراد طالبان که یکبار تجربه شده با تمام خلاف رفتاری های شان از قانون اسلامی و انسانی طالبان دیگر قابل قبول ملت نبوده ونیست .

>>>   ( افغانستان قديم ، كشورى كه حياى مردانش ، زنان را از داشتن چادر بى نياز ميساخت.)
تو اگه از راستى حيا دَشتى مو رَه از داشتن چادير ( چادر ) كه هيچ از داشتن تنبو ( تنبان ) هم بى نياز ميساختى. اوغو اگه طالب دَرَه تو هم سيما سمر دَرى.
( بويژه براى زنان ، فقط چشم هايشان ميماند ، تا گريه كنند.)
هيچ تو كُوتَوْ بارى نكو موم خدا درى !
آجه از دايرنگى

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است