توقف ۹ هزار کانتینر اموال تجارتی افغانستان در پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۵۸    ۱۳۹۹/۶/۲۴ کد خبر: 164803 منبع: پرینت

اتاق تجارت و سرمایه گذاری‌ افغانستان میگوید که نزدیک به ۹ هزار کانتینر اموال تجارتی کشور در خاک پاکستان متوقف شده اند و تجاران افغان به دلیل توقف این موتورها روزانه بیش از ۲ میلیون دالر ضرر میکنند.

به گزارش روزنامه اقتصادی وادصم، خانجان الکوزی عضوی هیات رهبری اتاق های تجارت و سرمایه گذاری افغانستان میگوید که پاکستان همواره مشکلات و چالش ها را در برابر ترانزیت بین دو کشور ایجاد کرده است.

این درحالی است وزارت تجارت و صنایع کشور که یکی از وظایف مهم آن حل مشکلات تجاری و ترانزیتی با کشور ها میباشد، نیز تاکنون در این رابطه راه حل بنیادی پیدا نکره است.

به گفته آقای خانجان الکوزی، ما بار ها این مشکل را با وزارت های مالیه و تجارت و صنایع در میان گذاشتیم اما تاکنون هیچ نتیجه نداده است.
وی علاوه نمود دلیل توقف ۹ هزار کانتینر اموال تجاری افغانستان در پاکستان، روزانه دونیم میلیون دالر خسارت به تجاران افغان وارد میشود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کانتینرهای افغانستان
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   تاجران محترم افغان
اگر عقل دارید ۹۰۰۰ لاری باربری پاکستان را در داخل افغانستان متوقف کنید.
غنی مصروف بی بی گل است و کابینه هم همه بی شرف های بی ناموس وطن فروش.
خود غم خود را بخورید در غیر آن پاکستانی ها عادت دارند تا بر دهن شان نکوبی بی هیایی میکنند.

به چند جوان پودری چند هزار بدهید تا دمار از روزگار پاکستانی های پاید بر آرد.
غنی پیش پاکستانی ها سر خم است در غیر آن تا حال سر بالا میکرد.

>>>   حالا قدردان خط ریلی افغانستان به چابهار باشید

>>>   باید مردم افغانستان خود را از محاصره راه ترنزیت پاکستان نجات دهند و راههای دیگری برای تجارت پیدا کنند. پاکستان میخواهد نفس افغانستان را بگیرد.

>>>   جناب الکوزی خودت خو شریک غنی استی نکُند این یک چال تو و غنی باشد که ملت را ورشکست کنید و خود منفعت اندوزی از پول بیت المال نمائید. نرخ اجناس گدام های خودرا چند چند قیمت بفروشید ، شما هم اگر راست میگوئید و سایل ترانسپورتی پاکستان را توسط دولت در هر منطقه افغانستان توقف دهید و نگذارید یک سانتی متر حرکت کند اینکار را نمیکنید ، وقتی تو امثال تو در رآس تجارت کشور قرار داشته باشید کار به همین منوال است چون شما از ترس ارتباتات شخصی تان و قومی گری ها نادرست به ملت جفا میکنید. قانون وضع باید شود که حالتی پاکستانی ها بالای تجار ما میآورد بالایشان تتبیق شود تا آنها هم بدانند که هر عمل عکس العمل دارد. آنها میکشند ولی شما عُذر میکنین ، فرق بین عُذر و ضربه را باید پاکستان بداند که به توافقات بین المللی باید پا بند باشد و این را بداند هر طرف میتواند تخطی کند.
خارکش

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است