کدام دستاوردهای 19 سال اخیر باید حفظ شود!؟
اگر فاقد درک و عقلانیت سیاسی در زمینه دستاوردها هستید و یا هنوز نمیدانید و یا نمیخواهید بدانید که در این سرزمین چه میگذرد؛ لااقل سکوت کنید و مبلغ این رژیم فاسد خونین نشوید و دهان تان را ببندید 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۷    ۱۳۹۹/۶/۲۵ کد خبر: 164814 منبع: پرینت

("دست اوردهای 19سال اخیر باید حفظ شود.!!!؟؟")
معلوم نیست این طرز دید احمقانه ازکجا آب میخورد؟
بکار بردن این جمله ننگین در حقیقت توهینی است به کرامت و عزت انسانی و عملی است نابخردانه.
چه دستاورد ننگینی؟ کدام دست آورد؟

وقتی یک تعداد تحلیلگران سیاسی و نظامی و اقتصادی و گویا افراد چیز فهم در میز مدور رسانه ها دعوت میشوند و این جمله را پیهم نشخوار میکنند و حتی این جملات و دیدگاه در نشست بین الافغانی در قطر نیز سایه انداخته و تاکید دارند که باید دستاوردهای 19 سال اخیر حقظ گردد!

یعنی این دستاوردهای 19 سال اخیر عبارت اند از:
- 5 میلیون شهروند معتاد به مواد مخدر؛
- عدم امنیت سراسری؛
- اوج تعصب و قوم پرستی؛
- جابجایی ناقلین در شمالی و شمال کشور و تکمیل فصل خیانت ناتمام امان الله؛
- تبدیل شدن ارگ به مرکز روسپیگری؛
- چپاول و غارت دارایی های مردم؛
- کشور در کام اشغالگران؛
- تجاوز جنسی به اطفال؛
- کوچ اجباری برادان هندو و سیک از این وطن؛
- دموکراسی قلابی و حقوق بشربی پایه و حقوق زنان قلابی؛
- غرق شدن صدها هموطن در اب های یونان – ترکیه...؛
- انجو سالاری یعنی مرکز آغاز بدبختی؛
- غضب ملکیت دولت و به صدا درآمدن زنگ چور در مقابل دارایی های عامه؛
- نابودی سازی کامل زیر ساخت های اقتصادی که وابسته به شرایط محیط سازگار بود؛
- رشد کشت، تولید و قاچاق مواد مخدره؛
- ترورهای دسته جمعی؛
- بیش از 80 درصد مردم در زیر خط فقر؛
- بیداد کردن فحشا درسراسر کشور؛
- ترویج وتحمیل جعل تاریخ؛
- قایم نمودن ریکارد جهانی درجنایت ضد بشری؛
- اوج گرفتن رشوت و بیداد نمودن فسا د اداری که درجهان مقام اول را کسب نموده است؛
- میلیون ها انسان دراین مدت خانه و کاشیانه خود را ترک کردند ومهاجر شدند واز مهر وطن محروم گردیدند؛
- ثبت میلون ها بیجا شدگان درداخل کشور؛
- فروختن فرزند دلبند خویش بخاطر تامین زندگی بقیه خانواده که درتاریخ بینظیر است؛
- مملکت محتاج دربدر و خاک برسر؛
- فریاد وزجه خون آلود مادران وبه خاک خون کشیدن فرندان شان که روزانه صدها نفر دریک شبانه روز درگورستان بخاک سپرده میشود؛
- رواج فرهنگ انتهار ؛ انفجار ؛ اشتهادی...؛

اگر این است دستاورد های ننگین 19 ساله که بدون تردید که چنین است و من فقط شمه ی این دستاورد جنایت بار را در فوق تذکر داده ام، بهتر است هرچه زودتر نابود کردد و به این لکه ننگین خاتمه داده شود و یا اگر دستاورد به معنی رونق "ستاره افغان" بوده باشد و به اصطلاح خود را به استایل غرب برابر کردن همچون گدایان شیک پوش و آنهم از حساب دیگران بحث جداگانه ای است... و یا هم دسترسی به رسانه ها و آنهم که برای هدفی دیسانت شده اند.

باور کنید که این دستاورد در کشور یمن و سومالی که دولتی و حاکمیتی وجود ندارد مردم از داشتن این امکانات محروم نیستند. با انکه ایتلاف ضد انسانی عربی و امریکایی هر روز در آنجا جنایت میکنند. ولی جنایتی که در کشور ما جریان دارد در آنجا کمتر است.
بنآ اگر فاقد درک و عقلانیت سیاسی در زمینه هستید و یا هنوز نمیدانید و یا نمیخواهید بدانید که در این سرزمین چه میگذرد و اگر کاری از دست تان ساخته نیست؛ لااقل سکوت کنید و مبلغ این رژیم فاسد خونین نشوید و دهان تان را ببندید.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دستاوردها
جنایت رژیم
نظرات بینندگان:

>>>   جناب صفوی!
فرموده های تان دقیق،ولی بدترازبدهم وجوددارد.
تشویش مردم ازبدتراست(طالبان)،ازین لحاظ است که بادودست بدرامحکم گرفته اند.
عاقل

>>>   آقای صفوی آیا این دستاورد نیست که تمام روز علیه دولت میتازید وبشما کسی چیزی نمیگوید؟

>>>   احسنت

>>>   آقای صفوی واقعن شما واقعیت ها را اظهار کردید ،این دولت چتل و دولت برامده از تقلب ودروغ هیچ نوع دستاورد ندارد و دستورد. های زمان کرزی هم بکلی صفر است بجز نفاق وشقاق تعبیض وتعصب هیچ نوع دستورد نداشته اند و نمیدانم این خانم که همیشه از دستورد سخن میکویند نمیدانم در این بخش چه دستاورتی است بجز فسق وفساد در حق خانها لعنت به این خایینین که حتی بسیار موضوعات عادی را نتوانسته حل نمایند ،امید سرعقل بیایند و از کردار وگفتار خود توبه کنند وراه حق وعدالت را در پیش گیرند
عبدالله ریحان

>>>   دقیق فرمو دید، وبشرمانه تاکید برین دست آوردهای ننگین وشرم آورشان دارند.
و.د

>>>   بلی درست گفتید آقای صفوی! ولی چه کنیم که بین بد ‌و بدتر ما را قردادند یا خود ما خود را قرار دادیم؛ جمله ی معروفی هراتی ها دارند که: کله پز برخواست جایش یک نشست. یا از زیر باران زیر نودان قرار گرفتن است. چه کنیم که سرنوشت ملت های متاصب همین روال را دارد.

>>>   هموطن عزیز و ارجمند، حالا وقتی حاکمان داخل با افکار و اندیشه های عقبمانده ...، و ضعف مطلق و با عجز و ناتوانی نمی توانند روند رشد فعالیت مسالمت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ...، در کشور را جایگزین خشونت و برادر کشی و ترور و بی عدالتی سازند، این موضوع و مسئله چه ربطی به آسمان و ریسمان و کشورهای خارج دارد؟ ما عرضهً اداره کردن کشور خود را نداریم، در این شرایط طبیعی است سودجویان و فرصت طلبان داخل و خارج هم سوار شرایط بلبشور داخل شده و از آب گل الود ماهی می گیرند. هرگاه یک حکومت و یا یک جریان فکری و سیاسی نتواند خود را ملّی و مدرن و با دموکراسی منطبق سازد، حتی اگر وابستگی خارجی نیز نداشته باشد، خودبخود تبدیل به عمله و آلت دست گشته و منافع سود جویان و فرصت طلبان داخل و بیگانه را تاًمین میکند.
درود بر مردم دلیر افغانستان.

>>>   دست اورد هاى نزده سأله اشغالگران و مزدوران انها در قدم اول بردگى ومزدورى امريكا و اشغال و همچنان مزد هاى دالرى امريكا است كه بايد حفظ شود . در قدم دوم به خاطر خوشگذرانى مزدوران انها فحشأ ، بچه بازى ، رقاصه گرى ، شراب خورى وغيره لچكى ها بايد حفظ شود . و در قدم بعدى .........

>>>   عطا صفوی!
دست اوردهای بارز برای خودت این است:
- دریش پوشیدن
- جفیدن به افغان
نکتایي که پوشیدی
هوتکی

>>>   یک شاخص دیگر مانده از فساددرادارات دولتی ان اینکه در یک دفتر ده قسم معاش یک کارمند پنج هزار معاش دیگری شصت هزار معاش و دیگری تا یک لک شصت هزار در حالیک وزیران مفسد معاش چند لک ، خرچ دستر خوان و کرایه خانه و از هر پروژه معاش جداگانه می گیرندحتی درامد شان به چند هزار دالر در ماه می شود فتح ولایت کابل

>>>   قبول که کمی ها کاستی ها وجود داشته و‌دارد مگر جناب صفوی آیا میدانید که شما قبل از همین دوره در چگونه کشوری و نظام سیاسی زندگی میکردید قبول که نارسایی های وجود دارد مگر اگر جناب شما در آن دوران در ایران و یا جایی دیگری تشریف داشت اید که درد شلاق طالب را در کمر و پل کون تان احساس نکردید و یا بخاطر ریش کوتاه و بلند سال ها در زندان سپری نکردید آثاری از مکتب و‌شهر زیستی و رادیو و تلویزیون‌و‌رسانه وجود نداشت اگر شما هنوز هم به طبل دشمنان میرقصید و یا وظیفه شناسی برای اجنبی میکنید مگر حق قضاوت را برای همه ندارید اگر چشمان تان روشنی خود را ازدست داده از روی تعصب و یا نوکری به اجنبی این همه دست آورد همچو اردو و‌نظام دفاعی کشور را نادیده می‌گیری پس برای همیشه کور باش و این خایه مالی و بوت پاکی تو برای همه عریان است تف و لعنت به انسان های قدر ناشناس در همین نظام که شکایت میکنی هم زندگی میکنی و‌هم از فضای دیومرکراتیکش استفاده غلط میکنی شرم است.

>>>   دست آوردهای بیست ساله بی شمار است. خیانت' دزدیژ قوم گرایی' تصفیه قومی از بدنه دولتژ حاکمیت بی سوادها' مزدوری برای بیگانگان' ترویج فحشا' حمایت از زورگویان' فارسی زدایی' پشتون گرایی' پر کردن جیبها از پول های باد آورده' اداره دولت با وزیران سرپرست' انتقال پول به کشورهای خارج' بی اعتنایی به قانون اساسی' چاپلوس و تملق و....اینها دست اوردهای بیست ساله است که در حفظ آن باید تلاش شود!

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است