باورهای غلط در مورد صلح طالبانیسم و افغانیسم
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۸    ۱۳۹۹/۶/۲۵ کد خبر: 164818 منبع: پرینت

به آنچه رسانه ها و خبرنگاران در مورد صلح میان ستیزه جویان طالبان و فاشیست ها در قطر میگویند آنقدر بی باور هستم حتی بهای برای برداشتن قلم و نوشتن در مورد آن نمی بینم!
وقتی لجام طالبان در دست پاکستان و افسار دولتمردان کابل در دست آمریکا و بنیادهای فکری ملتی که از اساس خراب در دست بیگانگان است از چه کسی برای رسیدن به صلح انتظار داشته باشیم؟

وقتی سران طالب را پاکستان جمع میکند در طیاره سوار و به قطر می فرستد و تعداد دیگری آمریکا به آنجا اعزام میکند و هر دو گروه خود را نمایندگان مردم کشور یاد می کنند اما از بی اعتمادی به یکدیگر زیر سقف کشور دیگر جمع شده اند و با زبانی که مردم کشور بیگانه هستند سخن میگویند انتظار نداشته باشیم سلاح ها زمین گذاشته میشود، آغوش ها برای همدیگر پذیری باز میگردد...

حتی اگر صلحی برقرار گردد تعدادی از رهبران طالب ممکن است به علت فشار پاکستان و عربستان به کابل عزیمت کنند که آنها از طرف افراطگرایان دیگر مرتد و به مرگ محکوم خواهند شد آنگونه که از داستان صلح معاویه و حضرت علی گروه خوارج زائیده شد گروه دیگری ظهور خواهد و به جنگ خون ریزی بی پایان ادامه خواهند داد...

اساسی ترین مشکل جنگ و خونریزی در کشور بعد از فقر و بیسوادی بحران افراط گرایی مذهبی و قومگرایی پشتونها است که بیگانگان از آنها به عنوان ابزاری در راستای منافع شان استفاده می کنند.
اندیشه هایتان را اسیر غوغای رسانه ها در مورد صلح نکنید آنقدر مسیر و جاده تخریب شده ما فاصله زیادی تا رسیدن به صلح داریم شاید به بهای عمر ما و نسل بعدی مان باشد!!!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
باورهای غلط
طالبانیسم افغانیسم
نظرات بینندگان:

>>>   هرکه فضای زندگی انسانی بر جامعه تنگ کند کشته میشود.
....بر اشرف

>>>   اصلن غیر قابل باور است که دو طرف مذاکره که هر دو پشتون هستند تن به صلح بدهید.
اگر یک طرف غیر پشتون می بود شاید صلح می شد.
چون همیشه غیر پشتون ها از حق خود میگذرند و قربانی می دهند.
اینرا ما در اول حکومت کرزی دیدیم که چگونه تاجیک ها با ازبیک و هزاره ها در اوج قدرت همه امتیاز ها را به طرف مقابل داده و حکومت را دو دسته تقدیم کردند.
تاجیک در راس و هزاره ها حتی نتوانستند جلو تغییر سرود ملی را به زبان یک قوم بگیرند.
رهبران این اقوام نه تنها قدرت سیاسی را بلکه فرهنگ خود را نیز معامله کردند.

>>>   تمام مشکلات واساس مشکلات در کشور ما قوم سالاری وقوم برتربینی است ونادیده وزیرپا کردن حقوق دیگر قومیتها.ریشه تمام بدبختیها نبودن اجماع واتحاد مردمی است.بدبختی مردم وکشور ما اینست که ما فکر میکنیم فقط پشتونهادر این کشور انسان هستند ودیگر اقوام وجود ندارند.تفکر پشتونیزم بر تمام مسائل فرهنگی سیاسی واقتصادی حاکم است واینجاست که حقوق سایر اقوام بشمول تاجیک هزاره وازبیک ودیگر اقوام نادیده گرفته میشود واینجاست که القاعده ،طالبانیزم وداعش ظهور میکنند وکشورهای متخاصم وسلطه گر فضارا مساعد دیده که ازاین تفرقه وچند دستگی نهایت سود رامیبرند.وقتی ملتی ید واحده بود وقتی ملتی روپای خود استاد کرد،وقتی در دین همه متحد باشند دیگر تفکر باطل نفاق ومنحرف وهابیت سعودی نمیتواند در مکاتب ومساجد ما رشد کند و همه درزیر یک بیرق واحد باهر دشمنی براحتی روبرو واز میان برداشته میشود.حقیقت اینست که آمریکا وسازمانهای استخبارات وسفارتخانه های کشورهای سلطه گر برای ما مراکز تصمیم سازی نخواهند شد.آمریکا به اعتراف تمام سیاست بازانش قصد ماندن دائمی در کشور را دارند وهرگز خارج نخواهند شد.دست تفرقه سیاست بازان بریتانیای پیر استعمارگر 200 سیصد سال پیش نهال تفرقه وکینه در کشور ما کاشته که میوه ان پشتونیزم است .البته این پشتونیزم هم هرگزآب خوش از گلویش پایین نمی رود مگر با اتحادو وحدت باسایر اقوام که دست از طالبانیزم بردارد دست از برتری جویی بردارد وبه آینده وطن خود بیندیشند.//
داکنرعبدالرب اچک زیMD

>>>   طالب های که جهالت، حماقت، نادانی و بی شعوری شان را می خواهند بر دیگران تحمیل کنند و به نام جهاد به نام الله قتل عام، شکنجه، آزار، تبعيض و ستم را پیشه ساخته اند مگر خواهان صلح اند؟ به هیچ وجه نه !اشرف غنی خائن، کرزی خائن، پاکستان، ایران ، روسیه و کشور های دیگر مرتجع آنها را تسلیح کردند تا خونریزی ، کشتار، بی مروتی و زن ستیزی این طالب های کثیف و پلید ادامه پیدا کند! پشتون ها متاسفانه وجود خود شان را در وجود طالبان گره زده اند و تصور می کنند بدون طالبان قوم پشتون نابود خ اهد شد در حالیکه یگانه نابود کننده قوم پشتون طالبان مفعول اند و بس!

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است