سه شرط آمریکا برای خروج کامل نیروها از افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۰    ۱۳۹۹/۶/۲۶ کد خبر: 164823 منبع: پرینت

آمریکا برای خروج کامل نیروها از افغانستان تا سال 2021 سه شرط اساسی خود را مطرح نموده است.
به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپیو، وزیر امور خارجه آمریکا در صحبت با نشریه « Breitbart News» برای خروج کامل نیروهای آمریکایی تا سال 2021 از افغانستان 3 شرط اساسی را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که روند صلح افغانستان در مسیری قرار دارد که خروج کامل نیروهای آمریکایی از این کشور را تا آپریل یا می سال 2021 ممکن می‌سازد اما تاکید کرد که خروج کامل نیروهای آمریکایی تا بهار سال آینده میلادی مستلزم اجرای 3 شرط توسط دولت افغانستان و طالبان است.

پمپیو تصریح کرد که شرط نخست درباره تعهدات مبارزه با گروه‌های تروریستی خارجی بویژه القاعده است که نباید اجازه حضور و فعالیت در خاک افغانستان را داشته باشند.
وزیر خارجه آمریکا شرط دوم را نیز مشارکت واقعی در مذاکرات بین‌الافغانی دانست و تاکید کرد که حضور فیزیکی در اتاق مذاکرات کافی نیست و دو طرف باید گفتگوهای جدی داشته باشند و برای دستیابی به صلح تلاش کنند.
وی دلیل سوم را نیز مسوولیت دولت افغانستان و طالبان برای جلوگیری از تلاش‌ها برای تخریب روند صلح دانست و تصریح کرد که آمریکا میزان پایبندی به این شروط را اندازه‌گیری خواهد کرد.

پمپیو ادامه داد: برخی معیارها برای مبارزه با تروریسم وجود دارد که کاملاً بطور واضح بیان شده است، ما اقدامات را بررسی می‌کنیم و اگر تطابق کافی وجود داشته باشد رییس جمهور تصمیم می‌گیرد که سطح نیروها به صفر کاهش یابد.
وی افزود که ترامپ دو هدف دارد؛ یکی اینکه سطح نیروها را کاهش داده و همه را به خانه بازگرداند و دوم اینکه امنیت ملی آمریکا تامین شود.
وزیر خارجه آمریکا همچنین تصریح کرد که چالش اصلی در مذاکرات بین‌الافغانی مسئله دولت آینده افغانستان و توافق تقسیم قدرت است و موضوع تقسیم قدرت و تشکیل دولت آینده محور مذاکرات خواهد بود.

آمریکا در حالی برای خروج نیروها از افغانستان شروط جدیدی از جمله "جدیت در میز مذاکرات" را مطرح کرده و تاکید دارد این مسایل را ارزیابی و اندازه‌گیری می‌کند که این شروط مبهم است و برخی کارشناسان می‌گویند آمریکا برای تخطی از توافقنامه قطر و جلوگیری از خروج کامل نیروها از افغانستان تلاش می‌کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
خروج
نظرات بینندگان:

>>>   زود فرار کنید تا ما به درد خود برییم.

>>>   این رژیم فاشیستی ترامپ عربهای کله .... امارات و بحرین را قربانی انتخابات خود نمودند حالا در شتاب اند تا ما را هم خر بار بر خود سازند.
آزاده

>>>   امریکا در نزده سال گذشته در پاکستان هم پایگاه نظامی داشت و در افغانستان هم.
دونالد ترامپ نیز در صحبت تیلفونی که با رییس جمهور پاکستان داشت،از همکاری پاکستان در نزده سال گذشته در جنگ افغانستان تشکری کرد و گفت که پاکستان وظیفه خود را بصورت درست انجام میدهد.
بعضی ها فکر میکنند که امریکا در نزده سال گذشته هردو طرف را تمویل و تجهیز میکرد تا جنگ ادامه پیدا کند.

>>>   پمپئو غلط می کند که برای خروج نیروهای اشغالگر شرایط تعیین می کند. هر چه زود تر کشور را ترک کنید تمام فتنه های جهانی زیر سر شیطان بزرگ است القاعده، طالبان، داعش، بوکو حرام و ... حزاب تروریستی فرزندان نامشروع آمریکا هستند. ننگ و نفرین بر آمریکای جنایتکار

>>>   جنوب و شرق را تسلیم طالبان و امارت اسلامی طلبان کنند و کابل ، سمت شمال ، مرکز و غرب را به جمهوری خواهان. هرکسی که در بخش جمهوری خواهان خانه و زندگی دارند و امارت اسلامی را میخواهند و ملا و مولوی طالبی دوست دارند بروند در ولایات جنوب و شرق، مرغ کم گوه اش کم اما متاسفانه حاضر به رفتن نمیشوند اگر چنین شود یعنی ولایات طالب و غیر طالب جدا شود، طرفداران مولوی ها که سر جایش حتی همین اقوام ناقل طالبان در سمت شمال که در حال حاضر وفا دار به طالب اند طالبان را اعاشه و اباته و مسلح میسازند حاضر نمیشوند که به مناطق تحت کنترول طالبان بروند

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است