واکنش نمایندگان به تفرقه افکنی خلیلزاد و طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۷    ۱۳۹۹/۷/۳ کد خبر: 164920 منبع: پرینت

غلام حسین ناصری نماینده مردم کابل در نشست عمومی روز چهارشنبه (2 میزان) مجلس، تاکید کرد که جنگ شیعه و سُنی در افغانستان محال است و خلیلزاد باید دست از شیطنت بردارد.
به گزارش آوا، بر بنیاد گفته‌های ناصری؛ خلیلزاد با شیطنت‌های خود در پشت پرده تلاش دارد تا جنگ شیعه و سنی را در افغانستان شعله‌ور سازد؛ درحالی که این خواب و خیال است.
ناصری با بیان‌ اینکه اینجا سوریه نیست، اضافه کرد: "تاریخ شاهد بوده که بارها نماز جنازه شیعه‌ها را برادران سُنی ما خوانده‌اند و در نماز جماعت نیز برادران سُنی ما پُشت سر شیعیان اقتدا کرده‌اند".
او همچنین گفت که در افغانستان همواره پشتون‌ها در کنار هزاره‌ها و هزاره‌ها پُشت سر پشتون‌ها برای کسب استقلال و حفظ آزادی کشور مبارزه کرده‌اند و تفرقه قومی و مذهبی در اینجا جایی ندارد.
ناصری با اشاره به اظهارات مشاور قبلی شورای امنیت امریکا که گفته بود، حکومت امریکا در کنار طالبان قرار گرفته و علیه مردم افغانستان کار می‌کند، افزود که این خطر جدی است و باید به زمامداران، بزرگان و تیم مذاکره‌کننده افغانستان، یاد آوری شود.

در همین حال خان‌آقا رضایی رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان تاکید کرد که طالبان باید بدانند که آنان حق تکثیر و یا رد هیچ قوم و مذهبی را ندارند و در افغانستان همه از حق برابر برخوردارند.
او اضافه کرد که باید طالبان این خواب و خیال را از سر خود دور کنند که با رفتن امریکا می‌توانند از راه نظامی بر ما پیروز شود، چون مقاومت‌گران هنوز در مقابل این جاهلین ایستاده‌اند و تا آخرین قطره خون از مردم دفاع می‌کنند.
رضایی در بخش دیگر سخنان خود گفت که بنابر معلومات موثق جز روز افتتاحیه، هیچ نشست رسمی گفتگوهای صلح تاکنون در دوحه برگزار نشده است.
او خاطر نشان کرد که بهتر است طالبان از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را کرده و دست از کُشتن 25 ساله مردم افغانستان بردارند.

حبیب الرحمان پدرام نماینده هرات نیز گفت که هم‌اکنون چشم مردم افغانستان به قطر و مذاکرات دولت با طالبان دوخته شده است.
پدرام اضافه کرد که هرچند ما از این گفتگوها پشتیبانی می‌کنیم؛ اما طالبان باید بدانند که به هیچ وجه نمی‌توانند به زور تفنگ امارت خود را تشکیل دهند.
او با بیان‌ اینکه هنوز هم نسل مقاومت زنده است افزود: جبهه نوین مقاومت در کشور تشکیل خواهد شد و فوج فوج جوانان در مقابل طالبان خواهند جنگید.

سید احمد سیلاب نماینده قندهار نیز گفت که از یک طرف مذاکرات صلح جریان دارد و از طرف دیگر جنگ شدت بخشیده شده و هر روز ده‌ها تن از دو طرف جنگ زندگی خود را از دست می‌دهند که نشان‌دهنده عدم تعهد طرفهای درگیر به پایان خونریزی است.

کرام‌الدین رضا زاده دیگر عضو مجلس هم گفت که دو هفته از افتتاح مذاکرات قطر می‌گذرد اما تاکنون گروه‌های تماس بر سر طرزالعمل مذاکرت به توافق نرسیده و از سوی دیگر جنگ نیز شدت یافته‌است.
او اضافه کرد که با ادامه جنگ و برقرار نشدن آتش بس، مذاکرات معنا و مفهوم ندارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خلیلزاد
نمایندگان
نظرات بینندگان:

>>>   وی!
این همان ناصری نیست که چند روز پیش پوز خود را بسته کرده و یک کلاشینکوف گرفته به غزنی رفته بود که در مقابل طالبان میجنگد؟
بیچاره!
فکر کرده بود که مخالفت اتحاد شمال بعد از قبولی داکتر عبدالله به چوکی ریاست شورای مصالحه ملی ،با اشرف غنی به پایان رسیده است و حالا یگانه دشمن اشرف غنی طالبان است که میخواهند قدرت را از اشرف غنی بگیرند،بنأ بخاطر نشان دادن طرفداری خویش از اشرف غنی،سلاح گرفت تا با طالبان بجنگد.
حالا که طالبان اعلان کردند که در مذاکرات فقه حنفی را در نظر میگیرند،ناصری وارخطا شده است و از اتحاد طالبان و هزاره ها و یا به عباره دیگر از اتحاد پشک و موش حرف میرند.
این که پشک و موش برادر وار باهم زندگی کنند،تا بحال در تاریخ دیده نشده است.

>>>   نمایندگان عالیقدر مجلس!
خارجیها اداره افغانستان راتوسط طالبان به انهاتبریک گفته اند.
جزبسیج همه نیروهای ضدعقب گرای وطالبانیزم ازهمه اقوام وملیتها ونهادها،متباقی همه خیالات بیمفهوم است وان راکناربگذارید.
بیدار

>>>   خلیل زاد بدزاد یک مزدور بی دین برای خراب کردن اخوت ملت واحد مسلمه کشور افغانستان است
او مامور است تا این اخوت را به نفاق شقاق تبدیل کند و کاری را با پرداخت هزینه بادارش انجام میداد باید بدون پرداخت هزینه انجام شود که نفاق راه آنست
این تفرقه افگنی در حالی توسط خلیل زاد انجام میگیرد که در همان کشور تلاش آشتی با یهودی ها جریان دارد اما برعکس اخوت و برادری پیروان مذاهب امت واحده اسلام را می خواهند خراب کنند

مردم روشن و آگاهان کشور به هوش باشند که نیم قرن شما را فریب دادند و زمینه زندگی مسالمت آمیز را از شما گرفتند حالا می خواهند که زندگی آرام برای نسل آینده شما را هم از فرزندان آینده تان بگیرند
مردم بیدار باشید
مردم هوشیار باشید
شیعه و سنی برادر و دو لب یک شمشیر است بر ضد تمام دسیسه سازان

غلام فاروق

>>>   این چه رقم دولت اسلامی جمهوری افغانستان است که معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در وقت نماز شام به عوض خواندن نماز در لیگ بر تر افغانستان تماشای موسقی می باشد ایا این دولت خو د را بازی می دهد یا خدا را

>>>   خلیل زاد بد زاد از اصل کمر بر تخریب وحدت مردم بسته و وظیفه دارد که آنرا به اتمام برساند

>>>   گفته های خلیل زاد واضحا نشان میدهد که طالبان عروسک دست امریکاست
خلیل زاد میگوید: طالبان تا به یک توافق دست نیابند آتش را قبول نخواهند کرد،
این گفته بدان معناست که به طالبان دستور می دهد که آتش بس نکنید
اگر طالبان از خود اراده می داشت که ندارد باید خودشان این را بیان می کرد

>>>   ملت افغانستان همیشه گفته اند که امریکا همیشه برای تفرقه افگنی ، استثمار فرد ازفردواستعمارکشورهای نیمه رشد وهمچنان آقای خلیلزاد نماینده امریکای خاین برای صلح به افغانستان بیامده بلکه برای تفرقه اندازی به افغانستان معرفی شده است .
خاکسار


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است