خلیلزاد به باجوه؛ اشتباهات گذشته نباید تکرار شود
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۳    ۱۳۹۹/۷/۱۸ کد خبر: 165082 منبع: پرینت

زلمی خلیلزاد فرستادۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان همراه با جنرال سکات میلر، فرماندۀ مأموریت پشتیبانی قاطع روز به پاکستان سفر کرده‌اند و با مقام‌های ارشد امنیتی این کشور دیدار داشته‌اند.
سفارت امریکا در اسلام‌آباد می‌گوید که آقای خلیلزاد و میلر با جنرال جاوید قمر باجوه، رییس ستاد ارتش پاکستان دیدار کردند و دربارۀ مسایل مهم از جمله روند صلح افغانستان گفتگو کردند.

در خبرنامۀ سفارت امریکا آمده‌است که دو طرف توافق کردند که نباید فرصت "تاریخی" بدست آمده برای صلح در افغانستان از دست برود.
خبرنامه هم‌چنین افزوده‌است که دو طرف دربارۀ عدم تکرار اشتباهات گذشته نیز توافق کردند: «جنرال قمر باجوه توافق کرد که گفتگوهای مستقیم میان افغانان فرصت تاریخی برای دست‌یابی به صلح در افغانستان است. آن‌ها هم‌چنان توافق کردند که این فرصت نباید از دست برود.... و اشتبا‌هات گذشته نباید تکرار شوند.»

در این دیدار دربارۀ سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به افغانستان و نقشۀ راه برای روابط آیندۀ پسا صلح افغانستان و پاکستان نیز گفتگو شده‌است.
طرف‌ها هم‌چنین بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان نیز تأکید کرده‌اند و گفته‌اند همزمان با مذاکرات صلح در دوحه خشونت‌ها در افغانستان نیز باید کاهش یابند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خلیلزاد
باجوه
نظرات بینندگان:

>>>   اگر پاکستان صادق است تمام طالبان را از پاکستان بیرون کند و در خانه هایشان به افغانستان بفرستد.
در غیر آن این بار ما داخل پاکستان میشویم و جنگ را به داخل پاکستان میکشانیم.
زن های طالبان نزد پاکستانی ها یرغمل هستند.
ملا ها در قطر در کنار هم میخوابند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است