تخصص غنی مرده شناسی است نه سیاست
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۸    ۱۳۹۹/۷/۱۸ کد خبر: 165087 منبع: پرینت

تخصص آقای غنی چیست؟
آقای غنی از جوانان افغانستان طعنه آمیز پرسید رشته ای که میخوانید بدرد چی میخورد؟ و نقد کرد که جوانان رشته های مناسب را انتخاب نمی کنند که مطابق آن به کار گماشته شوند.

پاسخ اینجانب به آقای غنی چنین است...
شما آنتروپولوژی خوانده‌اید و نظر به تخصص تان شما باید در مقبره‌ها، مغاره‌ها و مورده خانه ها اجساد و استخوان‌های مردم را مطالعه کنید و در صورت امکان از انسان های زنده بیاموزید. اما شما خلاف رشته تحصیلی تان وزیر مالیه کشور بودید، بعدا مسوول انتقال امنیت و اینک رییس‌جمهور هستید.

آيا شما رشته درست را انتخاب نموده بودید که به انتخاب ما نقد میکنید؟
آیا شما قانوناً صلاحیت انتخاب رشته را برای دختر و پسر خود دارید؟
آیا حق انتخاب اصل حقوق بشری نیست؟

راستی شما انجنیر برق را وزیر مالیه و متخصص مالیات را در وزارت صحت،‌ متخصص صحت را در اداره امور،‌ بی سوادان را در راس امنیت کشور و همه تشکیلات حکومت را مخالف رشته دیزان ننموده اید؟
اگر شما هم به جناب ایشان پاسخ دارید لطف نموده به روی صفحه تان بنویسید.

با حرمت
شفیق همدم


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
تخصص
نظرات بینندگان:

>>>   چي خوب جنگ زرگري با قاق روده !
ممنون تان
كابلي از نيوزيلند

>>>   مقامات افغانستان ارتباط به تحصيل و تعليم ندارد. هرچه نوكر تَر ، موقف بلندتر. مثال بسيار برجسته آقاي اتمر است. او در رشته هاي انكشاف دهات، تعليم و تربيه ، پوليس ، امنيت و سياست در مقطع فوق دوكتورا تحصيل كرده است. راستش مادر ها از از مادر آقاي اتمر الگو گيري كنند و اين قسم بچه با استعداد و جامع الكمالات بدنيا بياورند.

>>>   انتروپولوژی عبارت از علوم بشری است.
در بسیاری کشور ها منحیث علوم طبیعی شناخته میشود که انسانها را از نقطه نظر جنیتیکی و تیوری تکامل داروین مورد تحقیق قرار میدهد.
اما ابعاد دیگر تحقیقاتی انسانها نیز وجود دارد،طور مثال انتروپولوژی فلسفی که درینجا انسان نه تنها منحیث یک جسم،بلکه خواص و خاصیت انسانها،کیفیت و شخصیت انسانها،استقلالیت انتخاب آنها،خود ارادیت انسانها،کلتور و سایر بخش های انسانها مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرد.

>>>   غني اهل سیاست نیست و چیزی از آن بهره نبرده است، عبدالله هم از او بهتر نیست. اما غنی در منافقت مهارت دارد، افراد جوان و بی کفایت را از یک بخش کشور و یا ولایت خود، گرد خود جمع نموده است. حرف زدن را بلد نیست، بگفته خودش بی خریطه فیر می کند که بعضا مایه سر افگندگی کشور ماست. وزارت های داخله، دفاع و رئیس ستاد ارتش بدست آدم های غیر مسلکي و بی اهليت است. وی به طلبان عذر می کند که آتش بس کنند که خود ضعف دولت را آشکار می کند. گفته اند که اظهار عجز پیش ستم پیشگان خطاست، اشک کباب باعث طغیان آتش است.
شمس تمنا

>>>   چقدر با دلایل و منطق عالی نوشته ایید زنده باشید جناب همدم صاحب !

>>>   تخصص غنی در بی بی گل شناسی است مگر هنوز سند فراغت حاصل نکرده.
شاید فضلی پیشتر از غنی فارغ شود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است