چند واقعیت انکار ناپذیر در مصاحبه با ذبیح الله مجاهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۹    ۱۳۹۹/۷/۲۰ کد خبر: 165112 منبع: پرینت

مطلب ذیل را در پاسخ به مصاحبه نصیر خالد از شهر تورنتوی کانادا با ذبیح الله مجاهد،‌ سخنگوی طالبان نوشتم و آن را با شما عزیزان شریک می سازم:

چند واقعیت انکار ناپذیر:
اول - آی اس آی پاکستان موفقانه عمل می کند. ذبیح الله مجاهد چیزی جز بیانگر اهداف و برنامه آی اس آی پاکستان نیست. چون مشکل افغانستان فرا پاکستانی است، با طالبان در راه تحقق آرمان های پاکستان در مورد افغانستان مشکل حل شده نمی تواند بعد از خروج امریکا نقش هند، ایران، روسیه و متحدین روسیه از قبیل تاجیکستان،‌ ازبیکستان .... نیز مطرح می گردد. پاکستان به هیچ صورت نمی تواند در افغانستان یکه تازی نماید.

دوم - در مورد اسلامی بودن افغانستان و تاکید طالبان بحیث یک گروه تروریستی بالای پدیده اسلام این مطلب قابل یادهانیست که وقتی دانشمندان الازهر به تقاضای یونیسکو در سال ۲۰۰۱م وارد قندهار گشت تا ملا عمر کور را از تخریب بودای بامیان منصرف سازد، بعد از مذاکره طی گزارش خویش به یونیسکو این دانشمندان اظهار داشتند چون طالبان معلومات کافی در مورد اسلام و قرآن ندارند بناء‌این اعمال طالبان ربطی به اسلام ندارد و طابان مسلمان شده نمی توانند. آنچه طالبان بالای آن تاکید دارند رسم و رواج و فرهنگ قبیلوی پشتون های بادیه نشین است.

سوم - در سال ۱۹۹۸م ملا عمر کور حین بیعت به اوسامه بن لادن جهاد با امریکا را بحیث رکن ششم ایمان بعد از کلمه، نماز، روزه، زکات و حج پذیرفتند ولی امروز در دفاع از منافع امریکا در افغانستان علیه ساکنین افغانستان جهاد می کنند. ماسکو رفته قبر لنین را زیارت می کنند ولی از مذاکره با غنی غلزی در ارگ کابل ابا می ورزند. بناء‌ تمام این چرندیات اسلامی طالبان باندازه پشقل ارزش ندارد. هدف طالبان غصب قدرت سیاسی در کابل است و از اسلام بحیث روپوش استفاده می کنند.

چهارم - طالبان بحیث یک گروه تروریستی تاکید دارند که مذاکرات باید بین الافغانی باشد. این گپ در صورتی معنی و مفهوم شده می تواند که طالبان خود را فغان تثبیت نمایند. فرموده اشرف غنی کاملا دقیق است که طالبان بدون استیذان پاکستان از کراچی به قطر پرواز نمی توانند. در صورتی که طالبان در این وضعیت قرار داشته باشد، این ها به چه شکل خواهند توانست در مورد افغانستان مذاکره کنند؟

پنجم - پیروزی و شکست طالبان، شکست افغان های پشک شوی و سگ شوی امریکایی است که امروز امید شان به طالبان دوخته شده است. بزرگترین افتخار یک افغان سگ شوی طالب اندیشه ولی نکتایی پوش، حفظ میراث امان الله خان و داود خان بحیث افتخارات افغانستان است. در مورد داود قضیه پشتونستان نیز مطرح است. طالبان صد در صد مخالف این رسالت اند و جهاد مجاهدین بشمول طالبان علیه داود شروع گشت، نی شوروی ها. در صورت شکست طالبان، یاس جبران ناپذیر برای این افغان هاست. زیرا امروز این افغان ها در وضعیتی قرار دارند که امیدوارند شکست های خویش را توسط طالبان جبران نمایند!

طالبان هدفی جز کار شکنی و ادامه تراژیدی ندارند زیرا با ختم تراژیدی افغانستان طالبان اهلیت و کفایت هیچ کار دیگر را ندارند. طالبان هرگز قدرت و توانایی حکومت سازی را ندارند و طالبان بین سال های ۱۹۹۶ - ۲۰۰۱ ثابت ساختند که اهل حکومت داری و حکومت سازی نیستند.
ذبیح الله مجاهد بحیث سخنگوی طالبان کیست؟!

جاشوا پاتلو، محقق امریکایی، در کتابش زیر عنوان خانواده حامد کرزی بحیث عامل تراژیدی افغانستان تحقیقات مبسوطی را در مورد حامد کرزی و ارتباط حامد کرزی با طالبان صورت داده است. در حالیکه در ظاهر حامد کرزی مخالف طالبان بود ولی در حصه قاچاق مواد مخدر از قندهار و هلمند شریک و همکار اطمنانی طالبان از طریق صرافی انصاری برهبری حاجی عبدالله بارکزایی مقیم سرای شهزاده کابل بود.

جاشوا پاتلو در مورد ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، می نویسد که ذبیح الله مجاهد یک شخص واحد نبود. حدود سه چهار شخص با تغییر صدا نقش ذبیح الله مجاهد را ایفا می کردند. یکی از این شخصیت ها حامد کرزی بود که از ارگ کابل با تغییر صدا نقش ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان را ایفا می کرد. امریکایی ها حامد کرزی را بالفعل دستگیر می کنند. بعد از آن حامد کرزی از تلفون های ارگ کابل با هیچ تلویزیون برون مرزی مصاحبه نمی کرد.

رسول سیاف در همین ارتباط دقیق فرمود که اعلامیه طالبان از کابل و ارگ کابل نوشته و نشر می گردد و سخنگوی طالبان از وزیر اکبر خان کابل با رسانه های برون مرزی مصاحبه می نمایند!
جناب نصیر خالد لطفا یکبار دیگر با ذبیح الله مجاهد تماس گرفته همین موضوعات را با وی مطرح ساز.

عبدالحمید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ذبیح الله مجاهد
خالد
نظرات بینندگان:

>>>   تشکر هموطن گرامی من یادداشت شما را کاپی نمودم و در مصاحبه بعدی حتما شریک خواهم ساختبازهم تشکر از وقت گذاشتن تان برای نوشتن ایم یاداوری

>>>   کدام اسلام ومسلمان واقعی ادم میکشد؟؟؟؟؟
ایادردین اسلام کشتن یک فرد بیگناه مساوی با کشتن همه انسانها نیست؟؟؟؟
ایا باید به زور به مردم حکومت کرد
وبه زور زکات وعرش گرفت
تعریف طالبان ازاسلام جیست؟؟؟
ویرانی تباهی پس رفت یا خاست خود را به نام اسلام به مردم تحمیل کردن
طالب بیسواد ونوکر هست وخواهد بود
درباربر طالب باید جنگیدچون وطن فروش وخانه خراب کن سی ملیون افغانستانی هست وابرو وعزت مارا برده

>>>   طالب مثل یخ در آفتاب حقیقت آب میشود.
غنی و همراهان سگ شویش به گور خواهند رفت.
کمر ها را ببندید و سنگر ها را باز سازی کنید که مقاومت دوم در شرف آغاز است.

>>>   کدام مقاومت لافوک، یادتان رفته که از دست همین طالبان چطور فرار کردید، اینبار هم کدام تفاوتی نخواهد داشت.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است