عبدالله: طالبان نقش مهمی در تشکیل دولت آینده دارند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۷    ۱۳۹۹/۷/۲۱ کد خبر: 165120 منبع: پرینت

عبدالله عبدالله به «آسوشیتدپرس» گفت که انتظار می‌رود طالبان تاثیر قابل توجهی بر شکل‌دهی نظام آینده افغانستان داشته باشد و تاکید کرد که به نفع افغانستان خواهد بود که دولت آینده نیز باکشورهای منطقه و فرامنطقه ارتباط برقرار کرده و این ارتباطات را تقویت کند.

رییس شورای مصالحه افزود: ما در مورد شرایطی صحبت می‌کنیم که طالبان در کنار سایر مردم افغانستان باوجود دیدگاه‌های مختلف می‌توانند نقشی داشته باشند، اما در عین حال این واقعیت ابتدایی را می‌پذیرند که جنگ راه‌حل مشکلات نیست و هیچ برنده‌ای نیز ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت اعلام آتش‌بس بشردوستانه نیز گفت که از این طریق افغانستان و شرکای بین‌المللی آن می‌توانند به برخی مسایل کلیدی همچون فساد گسترده و کمبود بودجه نظام آموزشی بپردازند که این کشور را گرفتار ساخته است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   پاکستان فرزند شیطان است و طالب نواسه شیطان

>>>   بلاخره عبدالله جان فهمید که با دزدی و چور چپاول حکومت نمی‌شود و دزد هیچ وقت به راه انسانیت بر نمیگردد و به کسانی ضرورت است که از دین باخبر باشد و مطابق احکام الهی پیش بروند در این حکومت فعلی ۵۰ فیصد دزد است و ۵۰ فیصد بی دین

>>>   عبدالله ده جان بزن است مگم طالبان بنام گل مرجان می شناسند اش. اینها آنقدر بی شرم و حیا هستند که حتی با ک... خودشان هم اعتبار ندارند.

>>>   کسیکه در محضر هزارن انسان و ملیون ها شنونده و بیننده افزار مجازی دست بالای قرآن مانده و با طهارت یا بی طهارت با الفاظ و کلمات محکم و روشن به قرار تلقینات شخص و اشخاص مذهبی سوگند برداشته باشد و اما خلاف آن عمل کرده و قسم را بی تشویش و نگرانی شکستانده باشد چه؟؟؟ آیا با افزار قرار دادن به قرآن در سیاست معافیتی است ؟؟؟؟ قربان خدا شوم چرا قسم خور ناحق و ناقض را نه می شرماند. ازینجا است که به باور در اعتقاد ها صدمه وارد شده مسوول پیش خدا و مردم کیست . ایا به گفته حافظ شیرازی هیچ گناهی بد تر ازدام ساختن تذویر قرآن را است یا نیست بیشک که است.
حافظا می خورو رندی کن و خوش باش ولی دام تذویر مکن چون دیگران قرآن را
م. زمین بوس


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است