چرا تعداد زیادی از مردم به نظام طالبان توافق دارند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۰    ۱۳۹۹/۷/۲۱ کد خبر: 165125 منبع: پرینت

در حالیکه اکثریت مردم دوره سیاه طالبان را به یاد دارند که ظلم، ستم، دره زدن خلاصه بر اینکه هر نوع توهین و تحقیر وجود داشت، اما امروز از بسیاری روشنفکران که پرسیده میشود وضعیت فعلی چه خواهد شد و به کدام سو در حرکت است؟
در پاسخ میگویند کاش حکومت طالبان بیایند.!

وقتی میپرسی چرا؟ میگویند از فساد، بی عدالتی، ظلم و ستم، نا امنی نظام موجود کرده حکومت طالبان بهتر است.
من در حیرتم در حالیکه نظام طالبان بدترین و سیاه ترین نظام بود ولی باز هم تعداد زیادی از مردم به نظام طالبان توافق دارند.

بناً دولتمردان باید هرچه عاجل تر در سیاست های خود تجدید نظر کنند و باید بدانند بی کفایتی دولتمردان باعث رجوع مردم به دروازه طالبان شده است. ناامنی ها، جنگ، کشتار، جرم و جنایت، فقر و بیکاری مردم را بیزار از این نظام ساخته است،
دولتمردان افغانستان باید مطالعه و تحقیقی را در این ارتباط انجام بدهند که چرا مردم افغانستان از آنها بیزار و به نظام طالبان راضی شده اند.

احمد سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مردم
نظام طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   حالت و فجايع فعلى كه از بركت اشغالگران و مزدوران انها در أفغانستان جريان دارد حتى سگ ها و پشك هاى أفغانستان هم چنين حالت را نمى خواهند جز يكتعداداى كه منافع شأن در دولت مزدور است به خاطر چوكى ، مقام و دالر

>>>   نظام طالبانی نیست نظام اسلام است شریعت راطالب نساخته شریعت فرمان الله ج است
آقمراد

>>>   بخاطر که دور از روی حاضرا دزدان بال کشیدن. پیش اش در ارگ دزدی دارد عقب اش در سرک ها
وطن

>>>   مردم در مقابل این سگ شوی های غربی و این بی ناموس های داخلی و این تیکه داران خود فروخته جهادی عقده گرفته اند.
با آمدن طالب همه چیز صفر میشود و تبعیض و زور گویی و فیشن مردانه و زنانه از بین میرود ، کاخ های ملیاردی به خاک یک سان میشود و تمام رستوران ها و محلات عیاشی سر مایه داران تخریب میشود و ما برابرمیگردیم به دوران قبل از حجر و از شر سگ شوی غنی و فیشنی عبدالله و بوقلمون کرزی و عطا و اسمعیل و گلو و سیاف و مثل شان غیر انسان های دیگر رها میشویم.
مرگ بر غرب و غربی ها
مرگ بر طالب و پاکستان
مرگ بر من
مرگ بر تو
مرگ بر ما
که هیچگاه آدم شدنی نیستیم.

>>>   مردمان روی سرک و جاده که خود در شایعه جرم دخیل ولذت میبرند از نظام طالبان راضی هستند ۹۵ درصد مردم که اهلیت نظریه پردازی دارند میدانند که طالبان جنایتکار اگر امدند نه اقتصادی و نه هم پیشرفتی وجود خواهد و طالبان وحشی هم مرض مردم را درک کرده با چوب و قمچین و شلاق لت و کوب کردن خواهند پرداخت.
افسوس

>>>   به خاطر که از این نظام بی عدالت خسته شده اند

>>>   حرف های سعیدی صاحب واقعیت است. بد بختانه لند کروزر سواران و نیکتایی پوشان غنی و خو غنی با در دست داشتن منابع مالی و امکانات دولتی فکر می کنند که در افغانستان خیر و خیریت است افغانستان گل و گلزار است اما چشم کور شان نفرت و انزجار مردم را نمی بینند. و این زمینه مرگ و سقوط شان را هر روز نزدیکتر می سازد. اندک جرقه مردم مانند قرغیزستان به جاده ها آمده به حساب این مفت خوران می رسند.

>>>   دوره طالبان نه اینکه دوره سیاه نه بود بلکه پویاترین دوران امنیت وعدالت بود به مجرم قاتل جزا داده میشد که اجرات شرعی باعث امنیت درسراسر کشور شده بود نظام کنونی فاسدترین نظام اند

>>>   من هم ازجمله کسانی هستم که بانظر محترم سعیدی صاحب موافق میباشم. همه ساکنان کشورما ازیک چیزدولت کنونی راضی هستند واوعبارت ازآزادی است . ولی درک نمی کنند که این آزادی کدام درد شانرا دوامیکند، جنگ ، کشتار، بیکاری، فساد، دزدی های میلیاردی، قاچاق وغیره وغیره پس فرق این دولت بادولت طالبان چی خواهد بود. همه خواستها ازهردوجانب منفی است اما یک چیز حاکمیت طالبان مثبت میباشد که امنیت درسراسرکشورتامین خواهدبود.

>>>   جناب سعیدی. شما به عنوان یک کارشناس این رابدانید که همین انعکاس حرف شما تبلیغ به نفع طالبان است. طالبان فقط هنر کشتن و تخریب دارد. جواب شما نیازمند بحث فراوان است. یک علتش این است که مردم چون عقلانیت کامل ندارند طالبان بر آنها مسلط می شود و همچنین حکومت بر انها فساد می کنند. اگر مردم طالبان را بخواهند فقط به این معناست که بار را از یک دوش بر دوش دیگر خود می خواهند جابجا کنند. فقط همین. بعد از مدتی که که راه رفتند می فهمند که باید دوباره بار را روش دیگر بگذارند.

>>>   دوره طالبان اگر بنا به گفته شما آقای دوره سیاه بود، دوره فعلی سیاه تر و حتی سیاه ترین دوره تاریخ کشور هست. پس کمتر سیاه نسبت به بیشتر سیاه ترجیح داده میشود.
افغان

>>>   اقایی سعید شما باز هم تابلیت خود را همرایی پوش نوش جان کردید
مردم افغانستان مسلمان هستند و یک نظام اسلامی ضرورت دارند و اگر شما نظام فعلی را مسلمان میدانید در ادم بودن شما هم شک است

>>>   اقای سعیدی مردم از نظام متنفر نیستند از دولتمردان بخصوص ریس جمهور و حلقه تیمی ان در داخل ارگ و قومی ستیزی انها با دیگر اقوام مخالف قوم خود شان و عدم تطبیق عدالت در همه عرصه از جانب ارگ و تعین و تقرری های قوم خاص در پست های کلان دولت بدون در نظر گرفتن دانش و توان شخص و چور پول بیت المال توسط وابستگان ارگ و مصونیت انها دربرابر قانون و غیره چیز های دیگر باعث رنجش و ازرده گی مردم ازین دولتمردان گردیده و احیاننا اگر حرفی از نظام امارت طالبانیمیزنند از روی قهر و کرنجش انها از این خکومت مردان است نه از نظام مردم در دفاعاز نظام جمهوریت هر روز شهید میدهند و خون میپردازند در برابر امارت خواهان طالبان هرگز دیگر مردم نظام امارت خود ساخته و خود خوانده ظالم بدون برنامه اقتصادی و اجتماعی طالبانی را که باث رنج و تکلیف و ریختن حیثیت شان در راه عام و لت و کوب زن و دختر و پسرشان توسط شلاق طالبان انهم بدون جرم و خطایی هرگز هرگز کسی امارت طالبانیرا نه میخواهند و نه مورد پسند و خواست شان است به یقین گفتم میتوانم که اقای سعیدی چنین سخن را از روی نهایت قهر و غضب در برابر دولت فاسد بخصوص ارگ نشینان زده است نه از روی حقیقت خواست دل اش .

>>>   "میگویند از فساد، بی عدالتی، ظلم و ستم، نا امنی نظام موجود کرده حکومت طالبان بهتر است"
فساد: یعنی در رژیم طالبان این چتلستانی ها زیر نام "نکاح" و با حرام دانستن مجرد بودن دوشیزه ها به زنان و دختران تجاوز نمی کردند؟؟؟؟
ظلم و ستم: حتمی این کمونیست ها بودند که مرد هارا بنام ریش و زنان را بنام حجاب شلاق می زدند؟؟؟؟ این دره یا شلاق هایی کذایی عرب هایی بربر دردش میرود مگر اثرات روحی آن تا دم مرگ میماند.
نا امنی: مگر علت اصلی این نارامی ها و نا امنی ها خود همین وهابیان مفسد چتلستانی نیستند.
"چرا مردم به نظام طالبان راضی شده اند": مردم ما تا هنوز هم عاشق دلخسته "دموکراسی" وامریکا اند و این شپش ها هم تحفه امریکایی های عزیز است.
آزاده

>>>   99 فیصد مردم افغانستان از طالب نفرت دارند

>>>   نظام جهوری در اصل و در صورتیکه به رای مردم بنیاد شود و قانون در آن حاکم باشد کاملاٌ انسانی است به شرط که چنانچه در قانون اساسی مسجل شده رفتار شود اما غنی نه قانون را می شناسد و نه اخلاق مردم داری و قانونیت و عدالت را ! به تعصب و کوردلی خود تاکید دارد. مردم نظام جمهوریتی می خواهد که در آن عدالت باشد قانون حاکمیت کند نه شخص مریض و عقده مند و نقاق افگن. انتخابات اخیر به کدام معیار های ملی ، بین المللی و اخلاقی صورت گرفت، عدم اشتراک اکثریت مردم در انتخابات نشاندهند نه گفتن مردم و تفی بود بر روی کسانیکه خود را ریٌس جمهور قلمداد می کند بر همان مبنا اگر قضاوت شود این دولت مشروعیت ندارد. جالب بود که خبرنگاری از گوساله دوستم در دوحه پرسان کرد که زمانیکه از ۳۳ ملیون نفوس افغانستان کمتر از یک ملیون به غنی رای داده باشد کجای آن مشروعیت دارد !
خدایا به برکت خود این ملت مظلوم را از شر شیاطین نجات بده !

>>>   به آزاده:
نکاح کردن خوبست یا اینکه به یکی از اعضای فامیل ات تجاوز صورت بگیرد. در صورت دستگیر شدن مجرم و حکم اعدا، شوهر ببویت یعنی حقوق بشر سر و صدا کشیده که این جنایتکار نباید اعدام شود.
آیا این کون لوچها خوبست در بازار بگردند و هیچ مردی نباشد که کون اش را بپوشاند یا شلاق طالب. به گمان من خودت هم یکی ازین بی بندوبارهای شار هستی.
علت ناامنی هم همین چهره کثیف و نحیف اند که شما از آنها حمایت میکنید. به امید اینکه یک روز در کونت زده زده و تمام دارایی ات را به یغما ببرد آنگاه خواهی فمهید که کی چی کرد. ولی فکر نکنم که بازهم کله ات به کار بیفتد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است