با سخنان دوپهلو بجایی نخواهیم رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۱    ۱۳۹۹/۷/۲۲ کد خبر: 165134 منبع: پرینت

با سخنان ضد و نقیض و دو پهلو سرودن ها بجایی نخواهیم رسید...!
این غیر ممکن است شما نمیتوانید که یک فرد را همزمان فاشیست و متعصب بنامیم و هم عادل شایسه سالار توجه بفرمایید؛ بعضی دوستان و عزیزان در فضای مجازی و رسانه اجتماعی از یک طرف حاکمیت و این نظام متعصب را نا مشروع میدانند و از طرفی هم همین دوستان آگاهانه و یا نا آگاهانه به نحوی از این حاکمیت دفاع میکنند و مشروعیت قانونی به این نظام میدهند و این شباهت به این دارد که نااعوذ باالله "نیم قرآن را قبول داریم و نیم اش را نه."

در حقیقت این غیرممکن و غیر منطقی خواهد بود حاکم و یا یک حکمران منطقه را فاشیست و متعصب با تفکر قومی "قبیله سالار" بدانیم ولی نظام و حاکمیت اشر را "شایسته سالار" و عادل بدانیم.

من یک نمونه خیلی بارزی را خدمت عزیزان یاد آور میشوم بطور مثال، وقتی فردی غیر افغان در اداره این نظام و ان هم به امضا اشرفغنی احمدزی با تایید همین نظلم و جالب اینکه از سهم دو کانداران معامله گر و یا هم روی تظاهر و فربب به یک پست و یا مقام خوبتری چون فرماندار استان ها و یا هم رییس و یا هم قوماندان یک ولایت گماشته میشود، پرسان نکنید که چه افتخار کاذبی که آن هم همزبان و هم مذهب ما بوده باشد چه رسد به اینکه از استان و منطقه خود ما بوده باشد، به صفحات فیسبوکی رسانه های اجتماعی در یک لحظه سیاه میشوند و فریادها بلند میشود، همه و همه از شایسته بودن و درست انتخاب کردن نظام و شخصیت این فرد تمجید و تقدیر میکنند. من شکی ندارم ممکن است این فرد انسان با معرفتی و یا هم شایسته بوده باشد، ولی نباید فراموش کنیم که این آقایی گویا شایسته سالار در خدمت این نظام قرار داشته و دفاع از این نظام ننگین مینماید.

مگر اینطور نیست؟ مگر به امضایی و حکم رییس جمهور افریقا و یا بنگله دیش در این پست گماشته شده است؟ واقعا میخواستم ضرب المثل نهایت زنند را اینجا یاد آور شوم ولی نسبت حرمت قلم از نوشتن آن ابا میورزیم.

قطعا این شرم اور خواهد بود که با حاکم این نظام پوشالی در مخالفت قرار داریم ولی با حاکمیت و مامور بلند پایه دربارش که به اصطلاح از خود ما است و در این پست بالای دولتی و آن هم موقتی که برای تقویه و دستور این نظام که در حقیقت به نابودی من و تو تمام میشود کار میکند در ضمن اینکه موافق هستیم؛ حتی با کلمات زیبا و نغز تبریکات نثارش میکنم و در صورت ممکن در صف ایستاده اییم با دستار و چپن از وی استقبال میکنیم، در حالیکه این روش سبک سرانه بقول معروف "هم در میخ و هم در نعل کوبیدن است "در حقیقت این دو پهلو سرودن ها واقعآ گمراه کننده است.

بنآ اگر بسیار ناچار هستید به پاس هم ولایتی و رفاقت شخصی دوست تان را تبریک میگویید و این حق مسلم شخصی هر فرد است، ولی بهتر است در صفحه شخصی خودشان و یا هم از طریق تلفنی این کار را انجام بدهید. اما به این روش دو پهلو سرودن ها خاتمه بدهید راهی که انتخاب کرده ایید بروید ولی بقیه را به دو راهی قرار دادن تشویق نکنید و از سخنان عدالت خواهی و آن هم فریبنده بهتر است دست بکشید، زیرا این را به هیچیستان است.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سخنان دوپهلو
افغان
نظرات بینندگان:

>>>   طالب از غنی بدتر است و غنی از طالب ....بهرد مردم باید تصمیم بگیرند اتحاد ملی ضرور است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است