از اسلام لونگ حمام ساختن گناه است
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۴۱    ۱۳۹۹/۷/۲۲ کد خبر: 165143 منبع: پرینت

بجز اختلافات سر شیعه های افغانستان، آیا مشکلات مذهبی بین طالبان و مجاهدین و بین خود وهابی های سعودی حل است؟

در این روز ها مذاکرات بین حکومت کابل و طالبان در دوحه، قطر باین دلیل به بن بست مواجه گشته که طالبان مسلمانی شیعه مذهب ها را قبول ندارند و خواستار لغو برسمیت شناسی این مذهب از قانون اساسی مصوبه ۲۰۰۴م است. اسلامیت شیعه مذهب ها بجایش، بیایید ببنیم آیا دو وهابی مذهب عربستانی یا دو چوکره افغان شان در مورد مذهب شان ملهم از وهابیت موافق می باشند؟ آیا مجاهدین افغان که همه خود را حنفی مذهب قلمداد می کنند مشکلات مذهبی شان حل است؟ در حالیکه هم طالبان و هم جمعیت اسلامی افغانستان، مدعی اند مسلمانان حنفی مذهب می باشند، پس فتوای جهاد ملا محمد عمر کور علیه برهان الدین ربانی، زعیم دولت اسلامی افغانستان (۱۹۹۲ – ۲۰۰۱م) بخاطر چی بود؟

بتاریخ دوم آگست سال ۱۹۹۰م صدام حسین، رهبر عراق، طی دو وز کویت همسایه جنوبی خویش را اشغال نظامی کرد. این اشغالگری برای هفت ماه ادامه یافت. احتمال اشغال عربستان توسط سربازان عراقی می رفت. عربستان سعودی خواستار کمک از امریکا گشت. حدود پنج لک سرباز امریکایی بمنظور دفاع از عربستان و اخراج عراق از کویت وارد خاک عربستان سعودی می گردد. این امر جنجال بزرگی را بین اوسامه بن لادن و زمامداران سعودی خلق کرد. طرفین یک دیگر را متهم به کفر و پناه گرفتن به یک قدرت کفری می کرد. اوسامه بن لادن استدلال می کرد که عربستان سعودی اجازه دهد وی بکمک مجاهدین خویش، طوری که روس ها را از افغانستان کشید، صدام را نیز از کویت اخراج نماید. این پیشنهاد اوسامه مورد قبول زمامداران سعودی نبود.

دعوای اوسامه بن لادن با شهزاده الفیصل ترکی، رییس استخبارات عربستان سعودی، در مورد ایتلاف امریکا و عربستان در دفع حملات صدام حسین بجایش، اما جنجالی که گلبدین حکمتیار و عبدالرسول سیاف در حمایت از موقف و موضع اوسامه بن لادن در برابر زمامداران سعودی خلق کرد، خبر ساز گشت. در حالیکه این دو خود را فاتح جنگ سرد و سقوط نظام شوروی قلمداد می کردند ولی قادر به مقابله با حکومت نجیب در کابل نبودند. بعد از خروج سربازان شوروی از افغانستان مجاهدین در هر جبهه با سربازان اردوی نجیب مواجه گشت بشکل فضیحت بار شکست خوردند.

بعد از اشغال کویت توسط عراق در سال ۱۹۹۰م احتمال آن می رفت که صدام حسین در قدم بعدی عربستان سعودی را اشغال نماید. امریکا با پیاده سازی پنج لک سرباز دفاع از عربستان سعودی و اخراج سربازان عراقی از کویت را متعهد گشت. اوسامه بن لادن این عمل را یک عمل کفری تلقی نموده و عربستان سعودی را متهم به همکاری با امریکای کافر ساخت. پیشنهاد اوسامه بن لادن این بود که وی با لشکرجهادی حاضر است سربازان عراق را از کویت خارج سازد و نیازی به استقرار سربازان امریکایی در عربستان سعودی نیست.

گلبدین حکمتیار و عبدالرسول سیاف موقف و موضع اوسامه بن لادن را تایید و آمادگی خویش را در آزاد سازی کویت و دفاع عربستان سعودی توسط مجاهدین زیر فرمان خویش اعلام کردند. این موقف و موضع گلبدین حکمتیار و عبدالرسول سیاف در برابر زمامداران عربستان سعودی بمثابه خوردن نمک از نمکدان سعودی و شاشیدن بالای تمکدان توسط حکومت عربستان توجیه گشت. هم گلبدین حکمتیار و هم عبدالرسول سیاف بحمایت پولی و معنوی عربستان سعودی در دهه ۱۹۸۰م در افغانستان علیه شوروی های ملحد جهاد کردند. عبدالرسول سیاف از موقف و موضع صدراعظم حکومت مجاهدین مقیم پشاور عربستان را متهم به عمل کفری ساخت.

حکومت امریکا بریاست جمهوری جورج بوش ۴۱ از حکومت پاکستان و عربستان سعودی تقاضا کرد تا مجاهدین افغان شان را قیضه (قیزه؟) نماید. قیضه کردن به عملی گفته می شود که سوار کار با یک جلو چرمی یا ریشمه و قرار دادن یک میله آهنی در دهن اسپ کنترول اسپ یاغی را بدست می گیرد. این موقف و موضع این دو شخصیت جهادی افغانستان “تیر زدن بالاتر از پردم” تلقی گردیده و از هیچ نگاه مورد پسند عربستان سعودی و متحد استراتژیک امریکایی این کشور نبود. ترکی الفیصل احمد بدیب معاون خویش را برای تادیب گلبدین حکمتیار و عبدالرسول سیاف به پشاور می فرستد.

احمد بدیب حین مواجه شدن با گلبدین و سیاف نمی توانست احساسات خویش را کنترول نماید. احمد بدیب اعلام کرد وقتی وی عصبانی گردد کنترول خویش را از دست می دهد. احمد بدیب در جلسه بزرگ در حضور پیروان و هواخواهان گلبدین و سیاف هر دو را مخاطب قرار داده گفت: .... حال گپ بجایی کشیده که شما می خواهید تکلیف مذهبی برای ما سعودی ها تعیین کنید؟ وی سیاف را مشخص ساخته گفت: حتی من نام تو سیاف را از شکل کفری آن عبدالرسول به عبدالرب اسلامی تغییر دادم. این باین معنا بود که اسلامیت شما افغان ها ثابت نیست. خطاب به گلبدین و سیاف احمد بدیب به صحبت های خویش ادامه داده گفت:....!

عبدالحمید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسلام
لونگ حمام
نظرات بینندگان:

>>>   فتوای ملا عمر برای جهاد بر ضد ربانی بخاطر این بود که ربانی شیعه ها را مسلمان قلمداد کرده بود.
در حالی که نزد طالبان شیعه ها مسلمان نیستند.
چنانچه طالبان میگفتند که تاجک ها تاجکستان بروند و ازبک ها ازبکستان و ترکمن ها ترکمنستان.
اما برای هزاره ها جایگاهی را انتخاب کردند که برای غیر مسلمان ها یعنی کافر ها در نظر گرفته بودند،یعنی گورستان.

>>>   مگرمیشودازلنگ حمام برای مقصددیگری کارگرفت؟
زرنگ

>>>   تا طالب باشد اختلاف است طالب و داعش و افراطیها باید از افغانستان رانده شوند راه دومی وجود ندارد

>>>   چه گفت؟
جنگ سر لحاف ملا نصرالدین است و بود و خواهد بود.
زن طالب زیر پای پاکستانی است و طالب دعوی اسلام میکند.
دختر گلو در سفارت امریکا مینوشد و گلو ادعای اسلام میکند.
فقط ملت احمق و کودن است که گاه دنبال این خر است و گاه دنبال آن خر.
ای ملت بیدار شوید در غیر آن با تابعیت از خر طالب و خر گلو و خر غنی شما هم خر خواهید شد.

>>>   طالبان میتوانند از لنگ حمام به جای لنگی استفاده کنند همانطوریکه از ماسک به جای سربندو...بند استفاده می کنند.طالبان حلال خداراحرام وحرام خدا راحلال میسازند لنگ ولنگی وپتکی که جای خوددارد.
ملا عمر ازدوزخ.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است