امریکا تجهیزات نظامی خود را به پاکستان انتقال می‌دهد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۳۹۹/۷/۲۴ کد خبر: 165155 منبع: پرینت

امریکا هم‌زمان با خروج خود از افغانستان، روزانه صدها عراده تانک و سایر تجهیزات نظامی‌اش را از طریق سپین‌بولدک و تورخم به پاکستان انتقال می‌دهد.
به گزارش آوا، نمایندگان در نشست عمومی روز چهارشنبه (23 میزان) تاکید کردند که تخریب پایگاه‌ها و انتقال تجهیزات جنگی به پاکستان خلاف موافقت‌نامه امنیتی میان کابل-واشنگتن بوده و امریکا باید در این مورد تجدید نظر کند.
آنان اشاره کردند که در حال حاضر روزانه به صدها عراده تانگ و سایر تجهیزات نظامی از مرزهای سپین‌بولدک و تورخم از افغانستان خارج ساخته می‌شود.

الله گل مجاهد نماینده کابل در نشست امروز مجلس گفت که امریکایی‌ها روزانه حدود 200 تانگ و موتر نظامی خود را از کشور خارج به و پاکستان انتقال می‌دهد.
او با اشاره به امضای توافق‌نامه امنیتی میان امریکا و افغانستان گفت که مطابق این قرارداد امریکایی‌ها باید قبل از ترک افغانستان تاسیسات و تجهیزات نظامی خود را همانند روس‌ها در افغانستان بگذارند.
مجاهد همچنین خاطر نشان ساخت که امریکایی‌ها شماری از ساختمان‌ها در پایگاه‌ نظامی بگرام در ولایت پروان افغانستان را نابود ساخته‌اند، درحالیکه مطابق توافق‌نامه امنیتی به نیروهای امنیتی باید واگذار می‌شد.

رفیع مموزی نماینده لغمان نیز گفت که هر روز هزاران موتر نظامی از مسیر تورخم به پاکستان انتقال داده می‌شود و امریکایی‌ها دست به تخریب پایگاه‌های نظامی خود در افغانستان زده‌اند.
او تاکید کرد که حکومت افغانستان نباید اجازه خروج این تجهیزات از کشور را بدهد و از سویی دیگر امریکایی‌ها با تجهیز نیروهای امنیتی کشور و واگذاری این تجهیزات باید کمک به روی پا ایستادن این نیروها کند.

این درحالی است که قبل از این عملیات تخریب پایگاه نظامی بگرام و انتقال تجهیزات نظامی آن به پاکستان با انتقاد تند مجلس سنای کشور همراه شده بود چرا که آنها خواستار تحویل دادن این تجهیزات به ارتش افغانستان هستند.
در پایگاه هوایی بگرام مشهورترین پناهگاه و فرودگاهی قرار دارد که نیروهای امریکایی تمام عملیات هوایی خود را در افغانستان از طریق آن انجام می دادند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پاکستان
تجهیزات نظامی
نظرات بینندگان:

>>>   امریکایی ها قبول کرده اند که بعد خروج شان طالب با حملات تهاجمی داخل شهر ها میشوند و می ترسند که وسایل و وسایط شان در دست داعش که سر گروه طالب است نیفتد.
غنی از ارگ تا میدان یک خط زرد نقش زمین خواهد کرد.
دلیران مقاومت فصل ایستادگی و ایثار است ، آماده شوید تا لشکر جهل و شیطان را در همه شهر ها نابود کنیم.
این بار پاکستان باد در آتش بسوزد و هیزم اش طالبان بی عقل خواهند بود.

>>>   خاک بر سر حاکمیت این کشور که خون جوانان ما در شیشه شود، اطفال ما یتیم شود کشور ما خراب شود و در آخر پایگاه های نظامی خود را خراب کنند تجهیزات خود را انتقال دهند. این حق ماست که برای امنیت خود به دشمنان اکتفا کرده ایم.

>>>   شما باید خوش باشید که امریکا تجهیزات نظامی خود را خارج میسازد.
زیرا با بودن تجهیزات نظامی جنگ ادامه پیدا میکند و قتل و کشتار زیاد میشود.

>>>   امریکا مردم را در افغانستان میکشد و طالب را در افغانستان تجهیز میکند و سلاحهای خود را به پاکستان میدهد. افغانستان را میدان کشتار و تمرین نظامی ساخته است.

>>>   اینرا بخوانید :
((حکومت افغانستان نباید اجازه خروج این تجهیزات از کشور را بدهد !!! ))
باید این تجهیزات را به پاکستان انتقال ندهد تا مجاهدین بعدا درفرصت مناسب خود شان انتقال دهند وکلدارپاکستانی غنیمت کنند
ر

>>>   انتقال تجهیزات به پاکستان وظیفه مجاهدین سربکف است نه امریکا !
باید ولسی جرگه که اکثرا از همان مجاهدین فی کلدار هستند از حق خود دفاع کنند

>>>   امریکا می داند همه سردمداران حکومت و اوغان ها دزد است اگر هر چیزی را بدهند و بگذارند دوباره به پاکستان می فروشند پس لازم نیست که چیزی برای شان بدهد
آزموده را آزمودن خطاست امریکا 20 سال است که اوغان ها را آزموده دیگه نیست که بیازماید

>>>   حکومت افغانستان نباید اجازه خروج تجهیزات نظامی آمریکا بدهد؟
مثلا چیکار میخواد بکنه حکومت افغانستان؟
آمریکا رو تحریم کنه؟هشدار نظامی به آمریکا بده؟
واقعا این نمایندگان کی هستند؟
تقریبا حدود پنجاه میلیارد دلار وسیله رو به افغانستان تحویل بده؟اونم ترامپ؟چرا؟
که بعدا به پاکستان بفروشید؟
یا گیر طالبان و داعش بیفته به سایر کشورها حمله کنند؟
انتقاد شدید کردند؟
وای نگو کاخ سفید به لرزه افتاد

>>>   اوغان ها حتی در خودی امریکا دزدی میکنن اوغانستان که خانه خودشان است خجالت هم نمیکشن که باز گیر میاین و اعتراف هم میکنن نورستانی صاب یکی شان است ، انتخابات را هم مثل دزدی برای دزدان برنده اعلان کرد

>>>   پاکستان در اصل به امریکا فهمانده که این قوم اوغان دزد است و لازم نیست که برای شان چیزی بدهید اگر بدهید هم بازهم به پاکستان می فروشن پس بهتر بدون اینکه تجهیزات خود را بی ارزش کنید همان به که به پاکستان تحویل بدهید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است