آیا عباس ابراهیم زاده شاخه سرور دانش است؟
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۰۵    ۱۳۹۹/۷/۲۵ کد خبر: 165174 منبع: پرینت

آیا عباس ابراهیم زاده به تنهایی حزب تشکیل داده و یا شاخه سرور دانش را با تفاهم به نام خود ثبت کرده است؟
در این یکی دو روز آخر پی در پی عباس ابراهیم زاده در صفحه فیس‌بوکی خود با برگزاری مهمانی های بسیار مجلل با شرکت زورمندان و انداختن چپن به شانه ارگی ها اکثر وزرا و عده ای از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا خود را به صفت موسس، بنیانگذار و دبیر کل حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان معرفی می کند.

عباس ابراهیم زاده سابقه عجیب و غریب دارد و در گذشته با پیوستن به احزاب سنتی برای رسیدن به ثروت و پوشش ثروت استفاده می کرد و در این راستا از استعداد فوق العاده برخوردار است گاهی با محقق بود زمان که دید محقق با کرزی و احمدزی زاویه پیدا کرده است با خلیلی یکجا شد و زمان که خلیلی در حاشیه رفت با سرور دانش برای نزدیکی با حلقه تنگ قدرت در ارگ پیوسته بود.

چند هفته قبل سرور دانش و هوادارانش طی برگزاری دو جلسه، جدایی یک شاخه حزب وحدت را از شاخه حزب آقای خلیلی اعلام داشتند که با ضدیت و تمسخر اذهان عمومی قرار گرفت و تصور بر این بود که به دستور و کمک ارگی ها عباس ابراهیم زاده با آقای دانش یکجا، شاخه دولتی حزب وحدت را تشکیل داده اند و اما اکنون عباس ابراهیم زاده باز هم در درون حلقه قدرت و در حضور سرور دانش خود را موسس، بنیانگذار و دبیر کل حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان اعلام می دارد که این مساله بسیار سوال برانگیز است و به گمان اغلب همان شاخه سرور دانش تاوان گردن ابراهیم زاده شده باشد.

ابراهیم زاده برای هرکار ساخته شده باشد برای حزب و رهبری حزب ساخته نشده است و سواد حزبی را هم ندارد، گرچه بسیاری ها از تشکیل حزب به مثابه اینجو، دکان و یا دلالی برای سفارتخانه ها و یا امنیت ملی به خاطر به دست آوردن کمی پول استفاده می کنند که ابراهیم زاده احتیاج به چنین پول ندارد و خطر آن وجود دارد که همین حزب سرمایه نامبرده را برباد دهد.

باید یادآور شد که عباس ابراهیم زاده بسیار به عجله و بدون بریک در حرکت است که امکان زیاد دارد به سنگ و صخره برخورد نموده و کاملاً پنچر گردد.
قابل تعجب است که سیاست بازان و متنفذین دیگر اقوام در شرایط حساس کنونی برای وصل قدم می بردارند و این کرخت سیاسی های تصادفی هزاره ها برای فصل و نابودی تلاش می کنند، مگر فعلا وقت حزب سازی و نفاق افگنی است؟

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عباس ابراهیم زاده
سرور دانش
نظرات بینندگان:

>>>   یک مثل عامیانه است: مورچه که بال کشید گمی اش را در قبال دارد. عباس ابراهم زاده خیال می کند حزب ایجاد کرد ن و مردم را عضو آن ساختن هم مانند قرآن و قسم خوردن پول دار شدن است که باهر کس مشت و یخن باشی و از راه های غیر مشروع ثروت مند شوی.
حرف عدالت درست است که با این حزب ساختن همه را از دست خواهد اداد. زیرا بر مبنای تحریک دست های نا مریی دشمن هزاره ها که خلاف وحدت و یکپارچه گی شان اند برای نفاق میان مردم گام برداشته است. حزب حدت اسلامی افغانستان به رهبری خلیلی میان مردم محبوبیت دارد و آنرا وارث شیهد مزاری میدانند.

>>>   انشالله که حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان مدافع حقیقی ،حقوق ملیت های محروم ومظلوم درافغانستان باشد.
زرغونه بشرمل څمکنی ولسوالی.

>>>   عباس دالر کشته میشود.
گپ پیش خود ما

>>>   مه هم به خدا قَدْ از امى عقل ناقص خو ، كشف كده بودم كه هَزَرَه بى اتفاق و بد ديانته. تا خدا موگوم ، ديموكراسى گفته دَه دانمه مى زنه . اگه امام گفتوم ، حقوق مدنى گفت. اگه چادير خوره سر كَدُم ، آزادى گفته خود خوره شش پاره كَد.
اگه يك به يك سر و پاى آجه ره لُچ كَدين ، هزره پيشرفته موشه ؟
اگه حزب وحدت اسلامى نوين دَ جاى حزب وحدت اسلامى قديم اَماد ، هزره به وحدت و اخوت اسلامى ميرسه ؟
الهى تَكَه نذر امام ، پَكْ شومو رَه بشرمانه. كه يك شومو آزادى گفته مو رَه بازى دَديد و يك شومو ، حزب بازى كَدَه مو ره ديوانه كَديد.
آجه از دايزنگى


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است