چرا این آدم از دروغ دست بردار نیست؟
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۱۰    ۱۳۹۹/۷/۲۵ کد خبر: 165175 منبع: پرینت

اشرف غنی که در مراسم ادای احترام به پیکرهای هشت خلبان نیروهای ارتش که در برخورد دو چرخبال ارتش در هلمند جان باختند، شرکت کرده بود، گفت: «هزاران تن در هلمند بی خانمان شدند، اگر شهادت آنان و قهرمانی سایر منسوبین قوای مسلح در کشور نمی‌بود، میلیون‌ها انسان، بی خانمان می‌شدند.»

۱ ـ درست است که این افسران نیروی هوایی در هنگام اجرای وظیفه کشته شدند. مرگ آنها که من عکس عده ای از آنها را دیدم، واقعآ دردناک است که در این سن و سال کشته شوند. ولی اگر گفته های وزارت دفاع را باور کنیم، هلیکوپترها در حال انجام ماموریت علیه مواضع طالبان یا انتقال زخمی ها سقوط نکرده اند. "این هلیکوپترها هنگام بلند شدن، دچار مشکل فنی شده و سقوط کرده است." پس حداقل در این مورد، اگر به اعلامیه وزارت دفاع اعتماد کنیم، خود شان مسوول مرگ این خلبان ها هستند. نباید آنها در هیلیکوپترهایی که مشکل فنی داشته پرواز میکردند. قبل از پرواز به حد کافی این هیلیکوپترها بررسی نشده بود.

۲ ـ "اگر شهادت آنان و قهرمانی سایر منسوبین قوای مسلح در کشور نمی‌بود، میلیون‌ها انسان، بی خانمان می‌شدند.» چند میلیون؟ ۴، ۵، ۶ یا ۸ میلیون؟ نمیدانستم که هلمند از ولایت های کم نفوس افغانستان ۱۰، ۱۵ یا ۲۰ میلیون جمعیت دارد.

امیدوارم که این مبالغه به قصه چهل گرگ شبیه باشد و در عقب آن حسابگری های سیاسی متکی بر تعداد جمعیت یک ولایت پنهان نباشد.
ما باید یاد بگیریم که یک خبر، یک اعلامیه یا یک مقاله را دقیق و با روحیه انتقادی بخوانیم.

کریم پاکزاد


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشرف غنی
هلیکوپترها
نظرات بینندگان:

>>>   پاکزاد صاحب، نمیدانستم که شما هم در ..... گوش استخوان میپالید. منظور ریس جمهور این بود که ، اگر قهرمانی منسوبین ارگانهایی امنیتی منجمله پیلوتان نمیبود ، ملیونها انسان در کشور بی خانمان میشدند. ریس جمهور نگفته بود ، فقط در ولایت هلمند.

>>>   رئیس جمور خائن،طالبان با قتل عام مردم بیگناھ پاداش آزادی ۶۰۰۰ طالب را بھ غنی داد۔


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است