بازداشت یک تبعۀ مسلح افغان در فرانسه
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۰    ۱۳۹۹/۸/۹ کد خبر: 165339 منبع: پرینت

خبرگزاری فرانسه از بازداشت یک جوان افغان قاچو به دست خبر داد.
بازداشت یک تبعۀ مسلح افغان در فرانسه؛ به گفتۀ مهاتیر محمد- مسلمان‌ها حق دارند میلیون‌ها فرانسوی را بکشند. یک افغان مسلح به کارد در شهر لیون بازداشت شد؛ به گمان پولیس او قصد حمله به مردم را داشته است. با توجه به قتل سه نفر در شهر نیس که همین روز رخ داد، نگرانی از وقوع حملات تروریستی در فرانسه افزایش یافته است.

در این حال، نخست‌ وزیر پیشین مالزی "خشم مسلمانان" را موجه دانست و گفت آنها حق دارند فرانسویان را مجازات کنند. اما توییتر این پیام نخست وزیر پیشین مالزی را حذف کرد.
خبرگزاری فرانسه اعلام داشت: "یک افغان مظنون که چاقوی دراز به ‌دست داشت به روز پنج‌ شنبه در شهر لیون فرانسه بازداشت شد، بازداشت یک تبعۀ افغان از سوی پولیس فرانسه "یک مورد جدی" ارزیابی شده است. این فرد که با لباس سنتی افغانی در خیابان ویکتورهوگوی شهر لیون قدم می ‌زد و یک کارد ۳٠ سانتی‌ متری با خود داشت و به گفتۀ شهردار ناحیۀ ۲ لیون "به نظر آمادۀ حمله بود".

هنوز هیچ مدرکی دال بر مرتبط بودن این وقایع در دست نیست. فعلاً فقط جنایت کلیسای شهر نیس به عهدۀ دادسرای ضدتروریسم سپرده شده است. با اینحال، رسانه‌ها و برخی شخصیت‌های سیاسی فرانسوی اطمینان دارند که این رویدادها با تهدیدهای اخیر سازمان القاعده و موضوع انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام ارتباط دارد. تا حال عکس و یا نامی ازجوان افغان که چاقو به دست داشته و احتمالا اماده حمله بوده، منتشر نشده است.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تبعۀ افغان
فرانسه
نظرات بینندگان:

>>>   افغانها کشورخودرا به آتش تبدیل کردند حالا رفته تا ملک دیگران را هم ویران سازد

>>>   فرانسه وهالند دشمنان سرسخت مسلمانان اند حکومت ودادگاه فاشیستی وتروریستی هالند عملا در جنگ برضد اسلام ومسلمین قرر دارد
کماندو از امستردام

>>>   تروریستان به اصطلاح مسلمان و سیاست مداران غربی هر دو طبقه انسان‌های جاه طلب ، لجوج و مغرور اند. اینها در محتوا هیچ فرقی با هم ندارند.
ظاهرن اولی (تروریستان) دم از اسلام و طبقه دیگر خود را .نماینده دیموکراسی می دانند.

>>>   به زود ترين فرست وى و أمثال وى ديپوت شوند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است