طراح اصلی حمله بر دانشگاه کابل شناسایی شد (عکس)
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۳    ۱۳۹۹/۸/۱۳ کد خبر: 165388 منبع: پرینت

عامل و طراح اصلی حمله به دانشگاه کابل شناسایی شد!
فیض زلاند مشهور به «ابو لواطه» که متاسفانه استاد دانشگاه کابل نیز می‌باشد، مسوول و طراح اصلی حمله بود.
منابعی از امنیت ملی می‌گویند که مهاجمان در اثر همکاری مستقیم فیض زلاند وارد دانشگاه شده اند.
فیض زلاند در یک پیام صوتی طالبان را تشویق به حمله به میدان های هوایی، تاسیسات دولتی، دانشگاه ها و مکاتب کرده و در این پیام به گروه مهاجمان می‌گوید که دانشگاه کابل مرکز اصلی تشویق بی‌دینی و مرکز جلب و جذب اشغال و کافران است.
منابع از شورای امنیت می‌گویند که فیض زلاند همین اکنون در منزل گلبدین پناه برده است و تلاش های زیادی جریان دارد تا قبل از بازداشت، نامبرده را رهسپار پاکستان سازد.
فرحناز فروتن
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)
این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فیض زلاند
دانشگاه کابل
نظرات بینندگان:

>>>   باید نفوذی هارا خیلی وخت پیش شناسایی میکردن.غفلت دوباره قابل جبران نیست.
سلام

>>>   فیض زلاند اگر قاتل نیست و همکار طالبان بی دین نیست بیاید و جواب بگوید.
گل بیدین هم سکوت کرده و سیاف هم سکوت کرده
هر کس سکوت میکند دنباله رو شیطان است.

>>>   بازهم اشرف غنی و پاکستان و اتحادیه اروپا عمل تروریستی را تقبیح کردند!
معلوم نیست این تقبیح کردن های دنباله دار رییس جمهور و دوستانش تا چه زمانی ادامه خواهد یافت و کدام یک از دردهای مادران داغدار به سوگ نشسته را دوا خواهد کرد؟

و چرا از صدها کمیسیون های توظیف شده برای تحقیق این جنایات در طول بیست سال حتی یکبار هم نتایج تحقیق شانرا افشا نکردند و با مردم شریک نساختند تا تسلی خاطر بازماندگان قربانیان جنایات بشری را فراهم نماید؟

جالب تر اینکه برای اولین بار ریاست امنیت ملی خلاف روال همیشگی اظهار نکرد که مهاجمین را شورای کویته گسیل کرده بود و این نهاد از قبل در مورد آگاهی داشتند.

یک موضوع مهم دیگری که بایستی آگاهان سیاسی و استخباراتی ما در موردباید غور دقیق نمایند اینست که؛ خبرنگار تلویزیون آریانااظهار داشت: «« بعد از اینکه کارمندان امنیت ملی ساحه را تلاشی نمودند چند لحظه بعد تیراندازی شروع شد»».

اظهارات این چنینی پرسش هایی را در قبال دارد که مسوولین باید به آن پاسخ ارایه کنند:

۱. چگونه ممکن است که کارمندان امنیت در حین تلاشی متوجه این چهار تن جنایت کار تا دندان مسلح در صحن دانشگاه نشدند؟

۲. این چهار تن چگونه با سلاح و مهمات دست داشته داخل محوطه دانشگاه شدند٬ در صورتیکه در هر دروازه ورودی از تمامی عابرین تلاشی جدی صورت گرفته و کارت شناسایی از ایشان تقاضا میشود؟

۳. ازینرو یگانه طریقه ممکن عبور این مهاجمان را از دروازه های ورودی آنهم در روز روشن میتوان چنین حدس زد:

الف - انتقال بدون تلاشی مهاجمان به داخل دانشگاه توسط خود مسوولین امنیت ملی؛

ب - انتقال مهاجمان منحیث بادیگاردان بزرگان عالی مقام دولتی به بهانه ای اشتراک در نمایشگاه٬ که ازین بزرگان نیز کسی جراات تلاشی را ندارد(وزیر٬ وکیل٬ سناتور و مشاور و غیره قلدران قانون شکن گردن کلفت)

مورد دیگری هم که نباید ازان سرسری گذشت همانا ادعای طالبان مبنی بر این که عمل تروریستی دانشگاه کار ایشان نبود؛ شاید این ادعای ایشان نیز برای اولین بار درست بوده و حقیقت را گفته باشند.

به دلیل اینکه طالبان حالا متحد تازه ای دارند و آن ورور گبدین حکمتیار است٬ وی بعد از نشست های پشت درهای بسته با باداران قدیمش بطور یقین تعهداتی را به ایشان داده باشد.

موصوف در پیاده ساختن چنین جنایات تروریستی از یکطرف ید طولایی دارد و از جانبی نیز به این اعمال دهشت افگنانه ای خویش توجیه شرعی به نام (استشهادی) قایل است.

حکمتیار با دانشگاه کابل عناد دیرینه و به خصوصی دارد؛ از تیزاب پاشی به روی دختران دانشجو تا قتل سیدال سخندان٬ تا اخراجش از دانشگاه٬ و حالا هم استشهادی های نسل جدید موصوف در محوطه دانشگاه(چه استاد و چه محصل)به مراتب دوآتشه تر از زمان جوانی خودش در دانشگاه پنج دهه قبل اند.

اینکه ذبیح الله مجاهد چند روز قبل در مورد سهم حزب اسلامی ابلاغیه ای صادر کرد؛ آگاهان باید درک میکردند که هدف سهم حزب در همین موارد تروریستی است٬ ورنه به حساب سهم اشتراک در هیهت دولت در نشست دوحه سهم برازنده حزب معلوم است که اکثریت اشتراک کنندگان یا مایل به حزب اسلامی اند و یا هم طرفداران طالبان.

این نهایت ساده لوحانه خواهد بود اگر مفسرین سیاسی ما چنین برداشت کنند که طالبان برای اشتراک یکی دو تن افراد اضافی حزب اسلامی در دوحه چنین اعلامیه ای رسمی صادر کنند.

اگر امنیت ملی واقعآ خواهان جلوگیری از کشتار بیدریغ و ریختن خون های پاک جوانان ما در نهادهای امنیتی و مراجع تعلیمی و تحصیلی باشد٬ یکبار سری به (قلعه الموت) حکمتیار در دارالامان بزند و ببیند که پشت دروازه های آن خانه امن و حصار نهایت محافظت شده چه میگذرد و چه دسایس و برنامه هایی را جناب شان به نفع باداران طراحی و عملی میکند.

>>>   این مزدور سرسپرده از سالها به اینطرف زیر سایه الطاف غنی بابا و ورور حکمتیار و قاید اعظم اسماعیل یون و سایر فاشستان قبیله با مصرف دولت برنامه های تروریست پروری را به پیش میبرد؛ پس وی تنها درین فاجعه دخیل نیست٬ تمامی دم و دستگاه مسوولیت این جنایت و فاجعه عظیم ملی را به دوش میکشند.
ملت گوسپندی نباید اضافه تر ازین شکوه ای از ناتوانی نهادهای دولتی که شب و روز مصروف دسیسه سازی و ایچاد ترور و وحشت و قتل و کشتار اند داشته باشند.

>>>   خاک برسر این شیطان صفت استاد نمای بی شرف و خاک بر سر از این دولت بی عرضه که اجازه می دهد یک فرد منافق و دشمن که با طالبان رابطه دارد در کابل درس بدهد.

>>>   خانم فروتن احتراماتم رابپزیرید.
من انسان خوش باورنیستم،ولی مشاهده دقیق این فوتوها ادعای شماراصد فیصد بدون تردید تایید میکند.
عاقل

>>>   درصورتیکه موضوع حقیقت داشته باشد باید گوشت های بدن این انسان خبیث بین وارثین شهدا وزخمیان روز قبل تقسیم گردد تا باشد یک مرحم به زخم فامیل های داغدار

>>>   در باره صحت و سقم این خبر من چیزی گفته نمیتوانم چون اگاهی ندارم اما فیض زلاند در نشست های تلویزیونی همیشه یک جانبه بنفع طالبان ترورست ادم کشی اله دست پاکستان سخنرانی کرده بود و درین اواخر استاد فیض الله جلال هم بنفع طالبان تغیر جهت داده که حتی در یک جلسه واضحا گفته بود که طالبان امدنیست در مورد طالبان چیزی نگوید که سخنان استاد فیض الله جلال در همان مجلس مورد نکویش از جانب حاضرین مجلس قرار گرفته و شعار مرگ به استاد جلال داده شده بود و در نشست تلویزیون طلوع هم بنفع طالبان و بر ضد دولت غنی سخن زده است علت این طرفداری از جانب بعضی استادان دانشگاه کابل چیست و چرا به سمت طالبان یک پهلو رفتار دارند باید ارگانهای مربوط انرا پاسخ دهند جلو انها را بگیرن درست است که ازدادی بیان است اما به معنی ان نیست که وابستگان خرید شده طالبان تحت حاکمیت دولت بنفع طالبان ترورست وطنفروش بنفع این گروه مزدور تبلیغات کند سخنان چنین اشخاص بالای روحیه قشر جوان کشور تاثیرات میکندو فریب خورده گان چنین سخنان از جانب استاد شان انهارا به سمت طالبان خواهند کشانید اگر جلو شان گرفته نشود .

>>>   بسیار جای تاسف است که فیض زلاند در تلویزیون ها مباحثه میکنند و از طالبان طرفداری میکنند و حکومت بی کفایت ما در مقابل هیچ عکس العمل نشان نمیدهد و دیگر اینکه سید اکبر آغا همواره به پشتیبانی طالبان سخنرانی میکند و حکومت چپ است و این تلویزیون ها که طالبان را اینقدر وقت میدهد حکومت باز هم آنها را بسته نمیکند در حقیقت اگر تلویزیون است اگر حکومت است همه در وحشتگری های طالبان وحشی سهم دارند.
کمال الدین

>>>   وقتی فیض زلاند درمنزل حکمتیار پناه برده خود حکمتیار نیز درین دسیسه سهیم است در غیر ان حکمتیار چرا اورا به نیرو های امنیتی تسلیم نمیدارد ما بارها گفته ایم ویکبار دیگر تکرار مینمایم نقش قتل افغانها درمراکز اشغال طرح ریزی میگردد وتطبیق ان توسط پاکستان ودولت های خلیج وحکمتیار وطالب وداعش میشود واین نکته را نیز همیشه گوشزد می نمایم کرزی وغنی وعبدالله همه یار ویاور طالب ودیگر گروه های خرابکار وجنایت کار اند همه باهم برای پلانهای خارجی ها کار میکنند این اولین باری نیست که مرکز علمی مورد تهاجم کوردلان بی مروت قرار میگیرد عین عمل را در عرب کابل همچنان بالای اطفال معصوم شفاخانه و... بارها انجنم داده اند ومیدهند ولی هر بار گذشته هارا ازیاد میبریم ووقتی تعدادمحبوسین مجرمین به ۵۰۰۰ وبیش وکم که رسید ارباب های بزرگ پادرمیانی میسنمایند وهمه را رها مینمایند ودر سنگر های داغ می فرستند
گل نبی عیدی زاده

>>>   باید هر کسی که با این جنایتکار همکاری کرده و همکاری میکند تبق قانون گرفتار گردد وهم گروپ های فعال همکار این شخص باید تحت تعقیب قرار داده شود در هر موقیعتی که قرار دارد که در مشوره با این بوده اند . این گروپ کوچک نیست اشخاص و افراد زیادی در پشت این قضیه قرار دارد که تیوری تفرقه و تشنج پخش میکنند و در هر موضوع مثل مگس های کثیف مداخله دارند.اگر دولت از همکاران ستراتیژیک خود حمایه میکند باید ملت دست به کار شود، نخبه گان استخبارات و آگاهان امنیتی ملی که دل شان به خانواده ٔ شان و ملت شان درد میکن چه در نظام است و یا بیرون رانده شده باید دست به کار شوند وضیفه ملی خود را انجام دهند و جلو این جنایت کران را به شکلی بگیرند تا از این هم بد تر نشود و نگذارد این اشخاص فراری شوند . از اخبار معلوم میشود که گلبدین هم از موضوع حمله دانشگاه آگاهی داشته و در جریان بوده که طراح را پناه داده است و حالا منزل او به مثابه یک قرارگاه است و یک پناه گاه و محل قومانده و حالا تلاش دارد یکی از عاملین را از دست رس قوای امنیتی و باز پرسی خارج کند تا افشا گری بزرگ و همه جانبه صورت نگیرد چون پای صد ها نفر معاش خور ارگ دخیل است ، این هم خود جرم است. معلوم میشود که افکار چند دهه پیش گلبدین باز گل کرده مثل تیزاب پاشی اش بالای دانش جویان چند دهه پیش دانشکاه کابل اما حالا با تیزاب نه با گلولهٔ ماشیندار در دانشگاه کابل .
خارکش

>>>   اسم جالبی دارد : ابو لواطه= پدر لواط

>>>   با عرض سلام .
اولا باید عرض کنم که چنین فاجعه از شان طالبان وداعش بعید نیست ، ولیکن عامل اصلی همه این جنایات فقط امنیت ملی خود افغانستان است فقط امنیت خودش بدست خودش مهاجم تربیه میکند و داخل ساختمان مورد نظرش می سازد، این هم به دستور استکبار جهانی که به افغانستان سلطه برافراشته آمریکاست فقط خود امنیت است خود ان ، ضرورت نیست بیجا صدای خودرا بلند کنیم فقط مردم عامل اصلی باید بشناسند داکتر ایاز نیازی مستقیم امنیت به شهادت نرساند؟ مولوی مفلح را به شهادت نرساند این نخبه کشی ادامه دارد حتی منتظر باشید به فرزندان تان نیز میرسد

>>>   خداوند تیکه پاره کند این جانی و حقوق بگیران داخلی و خارجی وطن فروش را ، کاش اعضا خانواده و پسر و دختر خودت می بود همش تیک و پاره می شد و تا درد پدر و مادر عزیز از دست رفته اش رو لمس و احساس می کردی، و دولتمردان با این جانی چه می‌کند؟ از یه در می‌برد و از دری دیگه بیرونش می کند و کسی همچون جنایت رو مرتکب میشه چه می‌توان کرد .

>>>   درصورتیکه امنیت ملی این موضوع را کشف کرده چرا گرفتارش نمیکنند ووقتیکه بخانه حکمتیار پناه برده باید حکمتیارراهم گرفتار کنند زیرا همکاری با مجرم وپناه دادن به مجرم خودش جرم است باید گرفتار ومطابق قانون مجازات شوند.دولت چرا سازش میکند دردانشگاه کابل حمام خون را جاری ساختند جوانان دانشجورا که جز قلم وکتاب دردست چیزی دیگری نداشتند چرا ناشاد وناامید وزنده گی شانرا تباه کردند.عبید.

>>>   این حیوان وحشی را باید دستگیر کرده وزنده اتش بزنند

>>>   فیض زلاند به مجرد نمایان شدن در دانشگاه از طرف دانشجویان دستگیر و به سزای اعمالش خواهد رسید.
اسمعیل یون و دیگر فرزندان نامشروع طالب هم جرئت ظاهر شدن در دانشگاه را ندارند.
حزب تحریر در دانشگاه فعالیت های خود را متوقف کرده مگر دانشجویان در صدد شناسایی افراد داعشی حزب تحریر و دادن سزا به آنها هستند.
جنبش دانشجویی از هروز دیگر امروز متشکل تر شده و برنامه های خودرا برای گوتاه مدت و میان مدت و دراز مدت تدوین میکند.
افراطیت کور طالبی دیگر در دانشگاه جای ندارد.
فاکولته شرعیات استادان متمایل به طالب را سبک دوش میکند.

>>>   کسی که دوصد هزار راکت باران کابل را اکار نماید زلاند را اصلا نمیتوانید از خانه ای او پیدا نماید انسان که یک مرتبه بی حیا گردید دیگر کارش تمام است به دنبال ملامت او نگردید
حاجی ولایت خان از کاپیسا مقیم پاریس

>>>   به خدا قسم درد اوغان درد دین نیست.از فارسی و فاسی زبان وحشت و نفرت دارد.

>>>   لعنت به دشمنان علم لعنت به دشمنان پیشرفت مردم افغانستان

>>>   ای ره باید بدانن تروریست ها و دشمنان علم و دانش و دشمنان پیشرفت و ترقی مردم افغانستان که با حملات و کشتن ما چیزی حاصل نمیکنن جز اینکه باردیگر ما مقاوم تر و با استقامت تر بلند می شویم و درمقابل شان می ایستیم

>>>   گفته های امنیت ناملی اکثرا از روی دشمنی وانتقام گیری قومی یا خصوصی است
امنیت ناملی اگر میدانست چرا پیش از وقوع دستگرش نکرد ؟
برای برائت خود دروغ می گویند
همه مصروفیت شان فرستادن مکاتب دروغین است مانند چوپان دروغگو
اما چیزی که ثابت است اینکه همه این جنایات ریشه درپاکستان وآی اس آی دارد
الما امنیت ملی ناکام افغانستان عنملیات براه می اندازد ودویاسه عدد تابلیت K را ظبط میکند!!!
آیا تابلیت kارزش عملیات واعلان از طریق رسانه هارادارد؟ آنهم که صرف چند عدد باشد ؟؟

>>>   لشکر ابـــــــــــو جهـــــــل درنده تر وخبیث تر از خــر س وخوک هستند اینها لشکر شیطان رجیم هستند
به نظر این گرگ های درنده اسلام ناب وخالص همین است !
ر

>>>   به زلاند ذلیل :
کند هم جنس با هم جنس پرواز
کبوتر با کبوتر باز با باز
دهنش باز مانده وخوش است که با یک گروه وحشی وجاهل یک جا ایستاده است ،
ر

>>>   اگر بیشتر دقیق شوید خلیل زاد حنما با این گروه یکجا است

>>>   این جنایتکار باید با سرقوماندان جنایتکاران گل بیدین راکت یار گرفتار و اعدام شوند .

>>>   این تصویر ها را که میبینم،تصویر های که یک منتقد شفیع عیار به یادم می آید که اسناد جور کرده بود که شفیع عیار مسیحی است و تقدیر نامه ها از جانب مسؤلین کلیسا در امریکا بدست آورده است.
شفیع عیار برایش گفت که این تصویر ها فوتوشاپ است و دروغ است و واقعیت ندارد و اگر باور نداری،حالا من خودم تصویر های خودت را فوتوشاپ میکنم.
بعداً تصویر منتقد را فوتوشاپ کرد و در سرش کلاه شاپو جور کرد و او را در پهلوی دختر های نیمه لخت قرار داد و غیره.
بنأ در عصر حاضر همراه کمپیوتر و دیجیتال و هوش مصنوعی،نه تنها تصاویر،بلکه ویدیو ها میتواند تقلبی جور شود و شما را در ویدیو به جاهایی نشان دهد که هیچ نرفته اید و چیز هایی را به زبان خودتان در ویدیو بیان میکنید که هیچ نگفته اید.
بنأ در قرن بیست ویکم نه تصاویر میتوانند منحیث اسناد،واقعیت را نشان دهند و نه هم ویدیو ها.
بناً مسؤلین عدلی و قضایی و ارگان های امنیتی باید راه های دیگری را غرض تثبیت واقعات جرمی و غیره پیدا کنند.
اسنادی مانند سند های تحصیلی و قباله ها و وصیت نامه خو به خروار تقلب میشوند و اکثر شان در مراجع دولتی افغانستان مورد قبول قرار گرفته اند.
حتی شما با عینک های دیجیتال که مشابه عینک های عادی است ،در جریان امتحان بدون آن که معلم خبر شود در چشم خود مثل عینک عادی بگذارید و از سوال ها عکس برداری کنید و از طریق انترنت به دوست تان بفرستید و او جواب ها را عکاسی کند و از طریق انترنت به شما بفرستد و شما در صفحه عینک خود آنها را بخوانید و بنویسید.
بنأ قرن بیست و یکم قرن علوم دیجیتالی است که هر چیز ممکن است.
شما بدون اًن که به مکتب و یا پوهنتون بروید،از خانه درس میخوانید.شما بدون آن که به محل کار بروید،از خانه کار میکنید،شما بدون آن که به خرید سودا بروید،یخچال تان خودش سودای مورد ضرورت را آردر میدهد و به خانه می آید،شما بدون آن که به جایی در دنیا سفر کنید،در بالای آله سپورتی خود بالا میشوید و عینک واقعیت مجازی را به چشم خود میگذارید و به هر نقطه دنیا که خواسته باشید،سفر میکنید.
شما میتوانید برای خود روبات همسر بگیرید و یا روبات خدمتگار.
پس شما دیگر چه میخواهید؟
همان جنت خیالی که در قرآن آمده است،با پیشرفت تخنیک و تکنالوژی در روی زمین برایتان مهیا میشود.
منتهی بشرطی که عناصر عقبگرا،جلو آن را نگیرند و خود کشور ها رقابت جهت رفاه مردم انجام بدهند و یکجا کار کنند و پیشرفت کنند و مانع کار یکدیگر نشوند و در جهت منفی و تخریب یکدیگر رقابت نکنند.

>>>   امریکا غلام های نکتاهی دار دزد قومپرست و مفسد خود را با غلام های ریشدار جاهل و عقبگرا تبدیل میکند تا همان اهدافش را که گروه اولی پیش برده نتوانست گروه دومی بپیش ببرد۰ استراتیژی امریکا مثل سابق پا برجاست فقط تاکتیک او تغییر میخورد۰
تاکه قدرت بدست این قبیلوی های بدوی و نوکر بیگانه است حالت کشور همین است۰

>>>   به پیض ممد جلاند:
تو ابولواط چطوربا گلو نزدیک شدی ؟ مقصدت چیست؟
صوپی کرن چلونکی

>>>   امریکا غلام های نکتاهی دار دزد قومپرست و مفسد خود را با غلام های ریشدار جاهل و عقبگرا تبدیل میکند تا همان اهدافش را که گروه اولی پیش برده نتوانست گروه دومی بپیش ببرد۰ استراتیژی امریکا مثل سابق پا برجاست فقط تاکتیک او تغییر میخورد۰
تاکه قدرت بدست این قبیلوی های بدوی و نوکر بیگانه است حالت کشور همین است۰

>>>   عاملین و طراحان اصلی در ارگ بسر میبرند .
اگر فیض زلاند این کار را کرده چطور توانست افراد مسلح را داخل پوهنتون سازد ، چطور توانست بدیوار ها شعار بیآویزد و مهمتر و جالبتر از همه مرده های ترورستها را کجا برد ؟؟؟؟؟

>>>   در مورد کشتار دانشجویان دانشگاه کابل، چند پرسش مهم و اساسی وجود دارد که مردم افغانستان باید بپرسند و حاکمان جعلی و تحمیلی باید پاسخ دهند. نخست، در حالیکه حتی استادان دانشگاه بدون تلاشی و بررسی داخل دانشگاه شده نمی توانند، مهاجمین چگونه با آن همه وسایل جنگی و بم های دستی وارد دانشگاه شدند؟ اجساد مهاجمین و هویت آنها چرا با مردم و رسانه ها شریک نشد؟ تعداد واقعی شهدا و مجروحین چرا تا حالا نشر نگردید؟ با آنکه ماهانه میلیون ها افغانی پول صرف فعالیت های اوپراتیفی می شود، چرا عاملین اصلی حملات انتحاری و تهاجمی رد یابی و شناسایی نمی گردد؟ در حالیکه وزارت های داخله، دفاع و امنیت ملی در کابل موقعیت دارد و پرسونل محلی نهادهای متذکره به هزاران تن می رسد، چرا وضعیت اینقدر بد می شود که حتی دانشگاه، مساجد و مکاتب ما مورد حملات تهاجمی قرار می گیرد؟ آیا این همه کشتار دسته جمعی و دها مصیبت و بدبختی در کشور نتیجه ضعف و ناتوانی رهبر نماهای فعلی است یا نتیجه گماشتن اشخاص غیر مسلکی در نهادهای مهم و ملی؟ آیا حاکمان فعلی بخاطر حفظ چوکی و تداوم حکومت داری سلیقه ای خود به هراس افگنی روی آورده اند تا روند صلح را بدنام و سبوتاژ نمایند و یا واقعا تروریزم حکومتی یا ستون پنجم واقعا در داخل نظام جا گرفته که حاکمان فعلی توان مهار آن را ندارند؟
محمد جواد رحیمی

>>>   تصویر هایکه برای شفیع اعیار درست کرده بودند فوتوشاپ بودند ولی تصویر های این طالب بی ریش فیض زلاند حقیقی هستند و از اشتراک او در مجلس شعر خوانی طالبان وحشی در لوگر میباشند که اخیرا در آنجا اجرا شده بود۰

>>>   ...... حوالی ساعت یازده حادثه رخ می دهد. بعد از یکی دو ساعت که کم کم صدای فیر کم شده بود چند موتر زرهدار امریکایی با شیشه های رنگی برنگ سبز تیره داخل محوطه دانشگاه می شود و بعد از حدود یک ساعت محل را ترک می کند و بعد نفری های امنیت دولتی آمده از محل حادثه دیدار و بدون هیچ گپ می روند. در این وقت یک قطعه پلیس وزارت داخله بمنظور تامین امنیت وارد محوطه دانشگاه می گردد. شش تن از تروریستان با کمک و همکاری فیض محمد زلاند، استاد دانشکده شرعیات، زیر نظر و مراقبت همین قطعه پلیس به منزل گلبدین برده می شوند. جسد حتی یک تروریست که کشته شده باشد خبررسانی نگشت!
.مشکل من در قالب مشکل مردم افغانستان مخصوصا مردم هزاره قابل سنجش است. همچو سر درگمی ها در اینجا هست. قناعت و باور بالای بعضی گپ ها براستی مشکل هست و شاید با واقعیت ها تطابق نکند یا این که حقیقت موضوع از نحوه واقعیتش فرق می کند.
حادثه آنروز دانشگاه کابل این بود که دو یا به حساب دیگر شش تروریست داخل ساحه دانشگاه شده و چند نفر را کشته اند. واقعیت قرار صحبت ها و چشم دیدها کمی متفاوت یا بیشتر از این هست. مثلا قرار گپ صالح محمد ریگستانی وکیل مستعفی شورا در دوره قبلی شورای ملی از پنجشیر یک موتر هالکس سیاه رنگ با شیشه های سیاه چند تروریست مسلح را که با یونیفورم نظامی ملبس بود در پیش دروازه شمالی دانشگاه پیاده کرده و از محل می رود. این تروریست ها برنامه ریزی شده بصوب هدف که فاکولته اداره و پالیسی باشد در حرکت می گردند. ساختمان فاکولته اداره و پالیسی جدیدا ساخته شده و یکی دو صنف حقوق هم آنجا موقعیت دارد. تعمیر سابقه فاکولته حقوق و شرعیات خیلی نزدیک به آنها قرار داشت ولی تروریست ها وارد این دانشکده ها نمی گردند.
در صنف دانشکده اداره و پالیسی، دانشجویان پسر و دختر ممتاز هزاره بشکل گلچین هدف قرار می گیرند. قسمت اعظم قربانیان دختر و پسر هزاره بودند. در همان روز محفل برگزاری نمایش مشترک ناشران کتاب های ایرانی و افغانستانی هم در نزدیکی کتابخانه دانشگاه برگزار گشت که هدف تروریستان قرار نگرفت.
بعد از یک ساعت فعالیت تروریستان بدون هیچ موانع، اول چند هاموی قوت های امریکایی داخل دانشگاه می شوند و بعد از حدود یک ساعت پس خارج می شوند که این کار در نوع خود سابقه نداشته حتی در حادثه چار راهی زنبق هم آنها نامده بودند. بعد از آن قوای خاص امنیت و بعد از آن پلیس می آید. تروریست ها بدون درگیری با محافظین در ورودی دانشگاه .وارد می گردند. در حالیکه در هر دروازه یک دلگی یعنی ده نفر محافظ توظیف هستند. قراین ثابت می سازد تمام گپ ها برنامه ریزی شده صورت گرفت ور نه یک دلگی حد اقل چند دقیقه باید با تروریست ها می جنگیدند.
در آخر همان روز شایعه پخش شد که فیض زلاند استاد شرعیات به خانه گلبدین پناه برده و بعد از خروج امریکایی ها آوازه شد که آن شش نفر مهاجم هم با او از محیط دانشگاه خارج ساخته شده و به گلبدین تسلیم داده شده. این کار خیلی دقیق انجنیری شده بوده که صنف فاکولته و سمت و موقعیت آن قبلا به آنها داده شده بوده و صرف شاگردان به صورت مطلق (بصورت عام) هدف نبوده بلکه شاگردان خاص (هزاره ها) مد نظر بوده.
عبدالحمید

>>>   این خبیث جنایتکار چه بوی ازعلم وفرهنگ برده جر م بسیار سنگینی داردهم در دنیا وآخرت امنیت ملی قاطعانه برخورد کند وبه محکم نظامی باید سپرده شود تا درس عبرتی باشد برای سایر ترو ریستان

>>>   تصویر هایکه برای شفیع اعیار درست کرده بودند فوتوشاپ بودند ولی تصویر های این طالب بی ریش فیض زلاند حقیقی هستند و از اشتراک او در مجلس شعر خوانی طالبان وحشی در لوگر میباشند که اخیرا در آنجا اجرا شده بود۰

>>>   اگر بجای ایشان تاجیک یا هزاره با طالب نشسته بود خائن و وطن فروش و مزدور بود، اما چون پشتون است، این کار همبستگی و اخوت و برادری است.

>>>   اين سوال هميشه مطرح مى شد ، كه تروريست ها اين همه اسلحه و مواد انفجاريه را در بعضى مكان ها مثل پوهنتون كابل چگونه انتقال ميدهند ؟؟؟؟
مشت نمونه خروار ;
آمره حوزه دوازدهم پولیس اطلاع دریافت میکند که در یک خانه مقدار زیاد اسلحه وجود دارد. او عملیات انجام میدهد و انواع مختلف اسلحه و فلیته ثانیه سوز بدست می آورد. درین عملیات دونفر دستگیرگردیده اند و یک نفر که صاحب خانه است موفق به فرار شده است . پس از انجام این عملیات موفقانه توسط آمریت حوزه و حمایت نسبی از دیگر بخش های قوماندانی امنیه کابل یکی از وکیلان مردم کابل به اسم ( الله گل خان مجاهد ) به آمر حوزه تیلفون کرده و برایش گفته است که نفر ها را رها کن که نفری های من استند و تروریست نیستند. اگر رها نمی کنی فردا بخاطر باقی ماندن در آمریت حوزه و نرفتن به محکمه در پشت دروازه من نیایی که حتمن می آیی.
درست است كه با حمايت همچون وكيل صاحب ها و وزير صاحب ها مثل گلاب منگل ، هر نوع ترور امكان پزير است .......
متاسفانه ما خيلى فراموشكار هستيم ، فراموش كرديم كه اين وكيل صاحب ها را خود مردم ما انتخاب كرده اند ، فراموش كرديم كه به خاطر يك شكم نان و يك مقدار اندك پول راى خود را فروختيم .......
انهايكه ديروز راى خود را در بدل پول فروختن ، امروز شريك مجرم به حساب مى ايند . يك ضرب المثل داريم ، ( خود كرده را نه درد است و نه درمان )
زمانى

>>>   اگر اين كار به همكاري فيض زلاند صورت گرفته باشد، بايد او علني محاكمه و إعدام شود. حكمتيار بايد اورا تسليم عدالت كند، در غير آن خودش شريك جرم است. اين چه حكومتي است كه يك شخص را از خانه حكمتيار كشيده نميتواند. حكمتيار كدام مصونيت قانوني دارد كه هر كار ميكند، مورد باز پرس قرار نميگيرند. رفتنش به پاكستان خودش پرسش بر انگيز است. حالا او يك قاتل را هم مصونيت ميدهد. اين آقا چه كاره است كه خودش در قصر از پول ملت طفيلي زندگي ميكند و تيشه به ريشه نظم ، نظام و قانون ميزند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است