صلح بهانه‌ای بیش نیست
شش هزار جانی را رها کردند تا بیشتر جان و جهان ما را بگیرند. جانیان ارگی و مرگی دست‌به‌هم داده اند تا هرروز ما را بکشند و پرپر کنند. ترس بزرگ این‌ها دانش و دانایی است 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۱۷    ۱۳۹۹/۸/۱۳ کد خبر: 165392 منبع: پرینت

شش هزار جانی را رها کردند تا بیشتر جان و جهان ما را بگیرند. جانیان ارگی و مرگی دست‌به‌هم داده اند تا هرروز ما را بکشند و پرپر کنند. ترس بزرگ این‌ها دانش و دانایی است. شما جوی خون روان کنید؛ اما جوانان این سرزمین نمی‌ایستند. متعصبان ارگی و تاریک‌اندیشان مرگی نطقه‌ی اشتراک شان در خلق وحشت و کشتن است تا جریان روشنایی را متوقف کنند؛ اما این خواب است و خیال.

یکی به نام دین و با کمک بیگانگان جنایت می‌کند؛ دیگری از فضا پرتاب شده است و هیچ تعهدی برای این سرزمین و مردم ندارد. یکی به نام دین برای تصاحب قدرت و ترویج نادانی می‌جنگد و آله‌ی دست بیگانگان شده است و دیگری برای تداوم قدرت نامشروع خود لجوجانه بر اریکه‌ی قدرت تکیه زده است. یکی برای ترویج تاریکی می‌رزمد و دیگری برای احیای سلطه‌ی تباری و غارت دارایی‌های مردم و دولت.

صلح بهانه‌ای بیش نیست؛ هم برای کشورهای مداخله‌گر منطقوی و جهانی هم برای این دو جریان. آینده‌ی این کشور را دانش و دانایی رقم می‌زند و اینان خوب می‌دانند که از کاروان دانش و دانایی پس مانده اند و در تداوم راه روشن‌گری مهار مدیریت آینده‌ی کشور از دست شان می‌رود و حالا آنی، که همه را کافر می‌بیند و اینی، که همه را نوکر می‌‌‌پندارد، می‌خواهند جلوی این روند را بگیرند و از همین‌جا است که بر مراکز آموزشی و دانایی یورش می‌برند. تاریک‌اندیشان مرگی، فدایی و انتحاری می‌فرستند و متعصبان ارگی راه پاک می‌کنند و برای انجام این حملات زمینه‌سازی می‌کنند.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نقطه‌ی اتصال و آماج‌گاه مشترک تاریکی و ترور از یک سو و تعصب، تفرقه و تکبر از سوی دیگر است. برای آنی، که از مرجعیت دین و تقدس هربدی می‌کند و برای اینی، که به نام حفظ جمهوریت و ارزش‌های دودهه‌ی پسین شعار می‌دهد، در نهایت محور مشترک و اولویت، قومیت و گرایش اتنیکی است و تطبیق شریعت و حفظ جمهوریت ابزارها و شعارهایی برای رسیدن به همان آماج و مطلوب اند.

با ور بامیک


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگی مرگی
حمله دانشگاه
نظرات بینندگان:

>>>   بامیک خودت چه کاره ای؟ جنبش روشنایی مرد و فاتحه اش نیز برگزار شد.

>>>   سلاح سلاح سلاح
چاره ای دیگر نیست
هر که سلاحش را در جنگل بر زمین گذاشت بعدش باید از هر سگ و کفتاری حساب ببرد
آخر این .... های داعشی زبانی جز زبان گلوله را می فهمند

>>>   یک ضرب المثل است که میگویند بخاطر خشک تر هم میسوزد فعلا افغانستان تقریبا پنجاه فیصد از کثافات پراست کثافاتی که خود را فرشته مینامند ولی افغانستان را بخاطر منافع شخصی و چاپلوسی به بیگانه گان ویران کردند مانند این نواسه چنگیز شما نواسه چنگیز هیچ حق ندارید که در باره افغانستان ومردم افغانستان سخن به زبان بیاورید علت این همه بدبختی ها شما نامشروع ها هستید و مردم بخاطر نامشروعیت شما اولاد صیغه قربانی میدهد ومردم قربانی خواهد داد تا که شما نامشروع ها از جاسوسی وخود فروشی دست بردار شوید

>>>   صلح، تفاهم، و گذشت متقابل با انسانها میشود۰ حال خود فکر کنید

>>>   صلح، تفاهم، و گذشت متقابل با انسانها میشود۰ حال خود فکر کنید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است