آینده سیاسی افغانستان در فردای انتخابات امریکا
ملابرادر با ملااستاکزی و خیل و ختک جاسوسان چندسره با خلیلزاد فاشیست دلال سیاسی ترامپ، افغانستان را بین چند خانواده قبایل غلجاوی و دورانی و هوتک و علیزایی و بارکزایی دزدان مافیایی تقسم کردند 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۹    ۱۳۹۹/۸/۱۸ کد خبر: 165451 منبع: پرینت

به گزارش ارشیستدپرس و سی ان ان، جو بایدن نامزد دموکرات ها با بدست آوردن بیش از 74 میلیون آرای انتخاباتی مردم بر دونالد ترامپ، که 70 میلیون ارا را از آن خود کرده است، پیشی گرفته که با بدست آوردن 290 آرای الکترونی آیالت های جورجینا و پنسینلوا از حد معیار 270 رای الکترونی کرسی های آیالتی، برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فراتر رفته و با شمارش آرای باقی مانده در ایالات جرجینا و پنسینلوا، به 300 آرای الکنرونی خواهد رسید و بدین ترتیب، جو بایدن هفتاد و چهار ساله کاتولیک مذهب را برنده انتخابات ریاست جمهوری به عنوان چهل و ششمین رییس جمهور امریکا، اعلام داشته اند که طرفداران جو بایدن در نیویارک، واشنگتن دی سی و در ابالات جنوبی و غربی در سرک ها و جاده ها و پارک ها برآمده اند و جشن و شادی و سرور و پایکوبی های پیروزی در کیف حال های خیالات شور جوانی می کنند در سرمستی های شعارگویی های بُرد قمار سیاسی میدان انتخاباتی که هنوز شمار آرای ایالت های الاسکا و اورلینای شمالی و چند آیالت دیگر شمارش نشده است ترانه سرایی به ساز و آواز دسته جمعی می کنند.

این در حالی است که ترامپ، در سخنرانی اخیرش گفته است که: «پیروزی دموکرت ها تبلیغات رسانه است. آرای مردم گپ می زند. هنوز آرای آیالات شمار نشده اند. من اجازه نمی دهیم که آرای تقلبی شمارش شود. دموکرات ها تقلب کرده و من حاضر نسیتم که از مقام کنار بروم و من مساله را به دادگاه عالی می برم. ما اجازه نمی دهیم در بزرگترین کشور دموکراسی تقلب صورت بگیرد.» {ایران انترنیشتال تلویزیون 8 نوامبر 2020}

از سوی دیگر، به گزارش جینل تلویزیونی نمبر 9 استرالیا روز 7 نوامبر سال جاری دونالد ترامپ، در سخنرانی اش که برخلاف دیگر سخنرانی هایش که از حافظه و جنگ حافظه سخن پیچ و تاب در دروغگویی ها و متهم کردن حریفان دفن کاریزماتیک می داد و تیز زبانی می کرد و پوز تکبر نژاد سفید میلیاردی خوی اشرافیت نژاد پرست معامله گر سرسخت عاشق باجگیری ها از گاوان شیرده، در سخنرانی که از چینل 9 درکور استرالیا پخش شد از روی کاعذ که معلوم می شد دیگران برایش نوشته اند چنین می خواند: «اگر آرای قانونی را حساب کنید من بطور ساده و آسان برنده انتخابات هستم. اگر شما آرا ی غیر قانونی را حساب کنید آنها کوشش می کنند که انتخابات را از ما بدزدند. اگر شما آرا ی غیرقانونی را حساب کنید من در مقابل شما ایستاده می شوم بسیار قدرتنمند. ما برنده شده ایم در تمام ایالت های کلیدی. ما مساله را به دادگاه عالی می بریم {منبع: چینل 9، سدنی استرالبا 7 نوامبر 2020}

طرفداران ترامپ، در شهرهای ایالت های متفاوت شمالی و غربی از جکله ایالت مشکان، تجمع های سر مستی با شعارهای «چهار سال دیگر» «ما برنده شدیم» شوروهیاهیوی رابراه انداخته و ترامپ، قصر سفید را به حضور در میان هواخواهان اش ترک کرده است و بدنبال وکیلان زبردست دعواهای پیچ در پیچ ترفنترهای دلالی مستغلات کلاهبرداری های کازینوهای قمارهای چندجانبه کی گردد تا به مدد محافظه کاران و جمهوری خواهان که در مجلس سنا و کنگره هنوز اکثریت را حفظ کرده اند و در مجلس نمایندگان تحت کنترول دیموکرات ها فاصله را کمتر و حضور شان را در هرد مجلس پارلمان ورکنگره حفظ و نشان می دهند، دموکرات ها پیروز میدان را برای مدت ها در دادگاه عالی به اتهام تقلب که صورت نگرفته و امکان آن نیست، به نیروی قدرت سیاسی پول برای مدتی که بانکداران بین المللی تعیین کرده اند، خون بینی کند تا جوی بایدن را از چپ افراطی سندز و سوسیالست های بیرون از حیطه سلطه باقی مانده که در پی تغییر ساختار اقتصاد سیاسی سرکایه داری به نفع مردم هستند و دریی بیمه بهداشتی برای همه امریکایی ها و ملی کردن بزرگ تریم شرکت تولید ادویه امریکا هستم و درصدد تغییر سیستم کشاورزی و جانشینی اشکال جدید انرژی پروژه های کارزا برای ده میلیون امریکایی با جمعیت 70 میلیون بیکار، 14 تا 16 میلیون مبتلا به آلودگی کرونا کوید 19 که تا امروزه نیم نفس نفس می کشند و 30000 سه صدهزار نفر فوت شده ها به اثر کرونا، جدا و شخصیت های بدنه قدرت سیاسی چپ انترناسونال ترقیخواه را از متن قدرت ساسی فراری و یا آلوده به پول و مقام و تطمیع به سیاست های فاشیسن سیتماتیک علاقمند و برده و غلام خود سازند.

این در حالی است که ستادهای مستقل مردمی و کمیسیون های مستقل نظارت بر انتخابات گزارش داده اند که اثر و نشانه ی از تقلب در انتخابات دیده نمی شود. آقای ترامپ، شوخی می کنند. وقتی آن رسیده که ترامپ، به شکست تاریخی در انتخابات که جوی بایدن هم در آرای مردمی چهار میلیون رای الکترونیکی قانونی از وی در سایه حمایت مردم جلوتر و پیشتازتر است و هم در بدست آوردن کرسی های ایالنی از حد نصاب قانونی 270 فراتری 0290 رفته که با شمارش آرایی بقیه آیالت ها آرایی الکترونی جو بایدن به 300 الکترون خواهد رسید که در تاریخ انتخابات امریکا بی سابقه است، صمیمانه اعتراف کند و از رفتنه به دادگاه و گشتن بدنبال وکیلان زبر دست خود داری کند.

در این هیاهوی جنگ سیاسی ترامپ، علیه جوبایدن و دموکرات ها که پیروزی آنها را رسانه ای و تبلیغاتی می خواند، عده ای از سران اروپایی به جوبایدن تلفن کشیده اند و پیروزی او را تبریک گفته اند و به گفته اند که امید است پل های که میان امریکا و اروپایی غربی خراب و شکسته شده را دوباره اعمار و وصل بسازیم-یعنی جوبایدن منافع کشورهای اروپایی را در این قمار سیاسی تجارت حفظ و به رسمیت بشناسد و اروپا را فشارهای گاو دوشی زمان باج گیری های ترامپ، ندهد و پل بزند که امریکا و اروپا مشترک یار غارت ثروت های خلق های جهان شوند و همبازوی نیرو ضد ترامپیسم که تمام اجزاب راست ملی گرایی افراطی سفید پوستان اروپای غربی و اروپای شرقی و هالند استرالیا و کانادا را حنون هیتلری مخالف مهاجرین و مخالفت با مسلمانان دور هم در تبظ سرمایه بزرگ جمع و سازمان دهی کرده اند بطوریکه احزاب دست راستی افراطی فاشیستی در داخل پارلمان و حکومت های دموکراسی اروپایی، آسیایی، افریقایی، امریکای لاتینی و استرالیا و کانادا در داخل پارلمان ها و در بدنه حکومت ها حضور سیاسی پیدا کرده اند ولیرال دموکراسی را از درون تهدید می کنند. قسمی که احزاب راست ملی گرایی افراطی دارای رگه های نژادی و زبانی در کشورهای افغانستان، ایران، ترکیه و عراق در تبانی با امریکا و صهونیسم بین المللی سیاست های راست نژادی و قومی را در دستور کار قرار داده و از طرق پارلمان و بدنه حکومت ها بصورت ها متفاوت و با ادبیات متفاوت به روش های گوناگون نفرت پراگنی و تفرقه اندازی در جنگ نژادی و زبانی می کنند.

باراک اوباما، در تیوت خود نوشت: افتخار می کنم به جوبایدن او رییس جمهور منتخب مردم است. اگر شمارش آرای به تمامی انجام شود باز جوبایدن رییس جمهور منتخب مردم است. خانم کامالا هریس معاون رییس جمهور جوبایدن که تیره پوست جوان امروز است نبز از طریق تلفن به جوبایدن پیروزیش در انتخابات را تبریکی داده است.

جامعه امریکا به دو قطب تقسیم شده قرار است امشب 9 نوامبر سال 2020، جوبایدن از ایالت دالارا از خانه مسکونی اش مردم امریکا را مورد خطاب قرار دهد. شعار انتخاباتی جوبایدن «امریکا واحد و متحد شدن مردم امریکا» است. که با ورود ناگهانی ترامپ، در انتخابات اکتوبر 2016، در مقابل هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات، و پیروزی وی، در غریو هیاهوی رسوایی ایمیل های مخفی هیلاری و اینترنتی شدن آن از چینل روسیه که دروغ های خانم لیبرال دموکرات که به مردم امریکا در دوران سیاست و حکومت داری پیشینه اش گفته را رسوا می کرد، صحنه فضای سیاسی انتخابات چنان پیچ توطئه سیاسی پلان باند محارم عقب روکش ترفند سیاسی دموکراسی لیبرالی پیدا کرد که حزب دموکرات را از درون شق کرد و بسوی ترامپ سوق داد تا وی برهیلاری پیروز شد و از فردای آن روز جامعه امریکا دو پارچه شد.

جامعه دو قطبی امریگا، که 74 میلیون در عقبگاه جوبایدن به شمول اقلیت های نژادی و سوسیالست ها و کمونیست های سناتور سن سندرز رهبر چپ سوسیال دموکراسی برای نجات از چرخه سیاست های سیتماتیک تعبیضی فاشیستی ترامپیسم، که در عقب احزاب دست راستی ملی گرای افراطی دارای رگه های فاشیسم جنون هیتلری روان است، به گرد جوبایدن جمع و ایتلاف سیاسی گرده اند و 70 میلیون طرفداران جمهوری خواهان و محافظه کاران و احزاب راست ملی گرای افراطی سفید پوستان نژادپرست دارا رگه های فاشیستی تعبیض نژادی برتری «ذاتی نژادژن سفید پوستان که افسانه پیشینیان است در عقب دونالد ترامپ، در حرکت هستند و در جاده ها شعار پیروزی می دهند و با شعار چهار سال دیگر ما برنده هستیبم قدرت نمایی در دو حکومت موازی می کنند.

این دو حکومت موازی اشرف غنی و عبدالله عبدالله را در افغانستان در اذهان القا و احیا می کند که حکومت ستاد انتخاباتی سپیدار حکومت ستاد انتخاباتی ارگ را متهم به تقلب می کردند و آن داستان ها که می دانیم که ترفندهای یخ بود که بر کاغد نوشته و در آفتاب امپریالیسم آب شد و در یک چرخش سیاسی بدنه حکومت موازی سپیدار پارچه شد و عبدالله قرآن خوار حکومت منتخب مردم رییس جمهور ناگهانی در پیچ سیاست فشارهای چند جانبه وارد شده چنان بیچاره شد که ریاست جمهوری و حکومت داری و قرآن سوگند خواری رییس جمهور منتخب مردم را یک هو فراموش کرد و تهدید طالبان را بهانه کرد و رفت در حکومت اهل تقلب کرسی ریاست شورای صلح تشریفاتی مقام ماخ سپیدار را از آن خود کرد که در این میان کمر حزب جمعیت اسلامی افغانستان به رهبری و ریاست محترم برهان الدین ربانی که تا آخر بر ضد اشرف غنی متقلب ایستاد و از رای مردم حمایت کرد و طرح استعفای اشرف غنی را قایم کرده بود، بار دیگر روی اعتماد سیاسی به عبدالله دغل باز بگیل میدان های برده شده انتخابات ریاست جمهوری ساله ای 1388 و 1393 و 1398 و 1399 را به اهل تقلی شکست و دچار پراکندگی شورای درونی رهبری گردید که هر چند با هوشیاری رهبری و نزدیکان به اندیش های بزرگ توانستند که بدنه تشکیلاتی حزب و سازمان های روشنفکری جوانان را حفظ کنند. هر چند ضربت شدیدی را عبدالله بر بدنه ی جمعیت وارد کرد و طیف های همفکر و همنوا را از شورای رهبری جمعیت جدا نمود.

پس از ترور شادروان احمدشاه مسعود فرزانه جمعیت و شورای نظار از درون دچار تفرقه فرامسونی شد. امت شهید استاد برهان الدین ربانی که از شخصیت های مجاهدین راه اسلام و صلح و صلاح و مدارا و شدت عمل در مواقع که طرف به جز زور به زبان دیگر نمی فهمید متوسل در خط آزادی و عدالت می گردید با شخصیت معنوی و طبع ملایم و اخلاق توانست بار دیگر بدنه جمعیت اسلامی را حفظ و روشنفکران جوان را به حزی جذب نماید. وی در اوخر عمر با برکت اش در پی دعوت تشکیل کنکره حزب بود تا همه جمع شوند و شورا کنند که ساختمان تشکیلاتی حزب در عین حفظ آرمان ها و اصول و ارزش ها و شرعیت اسلام، باید وسیع شود و جوانان مسلمان نسل جدید در داخل بدنه حزب در هر سطح باطی مراحل دانش و امتحان در وفاداری به آرمان ها جذب شوند و اساسنامه و مرامنامه حزب از نو در دهه ی دوم قرن بیست و یکم باز بینی و از نو اندیشیده و تعریف شود.

اما ترویستان و دستان نا پاک به وی فرصت ندادند تا آرمان های آن مرد خدا، در افغانستان به ثمر برسد. تروریستان از درون و بیرون در یک توطئه چند جانبه استاد شهید رییس جمهور سابق افغانستان و رییس شورای صلح را در سپتامبر 2011، در منزل اش بوسیله شخص بنام عبدالطیف که خودش را نماینده طالبان معرفی کرده بود و دو هفته در مهمانخانه ریاست امنیت به ریاست معصوم استانکزی مهان بود تا کرزی به ربانی شهید که در ایران یا ترکیه بود {درست یادم نیست اما بود} تلفن کشیده بود که بیتید که نماینده صلح طالبان در کابل منتظر ملاقات شما است تا کار صلح سر براه شود، در عین بغل کشی مواد انفجاریه زیر عمامه شیطان را منفجر ساخت و در یک حمله سازمان داده شده انتحاری بهترین فرزند و تاثیرگذارترین رهبر تاجیک ها را بقتل رساند تا راه نفوذ را در بدخشان باز سازند و ملایان قشرعی دماغ فقاهتی شش کلمه و صدارکان ایمان و اهل روایات بر ساخته داستان ریش و نماز چطور نیت نماز و دست ها در کجا و پای ها بخ چه ترتیب رسم کلوخ چند سنچنل سنت پیامبر و از این قصص افسانه های سرمنگسک لشکرهای تکفیری از جمله طالبان، داعشیان و به ویژه حزب الحتریر که مرکزاش در انگلستان ملاساز و پیر ساز پیران تاج و تخت است را وارد بدخشان سازند و پروژه مدرسه سازی ها و ملا بازی های پشتون والی های خشونت های قومی و نژادی و مذهبی سنی و شیعه را چاق سازند و تمام شمال را ملا سالاریزه به رسم های متفاوت تکفیری سازند و بار دیگر کمربند سزاز اسلام بنیادگرا ایدیالوژیم «سلفی سلف صالح» و آن فتنه های که در سر دارند را خلق کنند و روسیه و کشورهای آسیای میانه را بوسیله نسل جدید ملا سالاری ساخت انگلستان که از قرن هیجدهم به این سو در پروژه ملاسازی و پیرسازی و پیرپیران افسانه های «کرامات سجاده» سازی ها در رویآب در یاروان که پیر پیران شیخ شیخان قطب زمان در روی سجاده آب روان نماز می حواند که پیرپیران شیخ قطب زمان که فرمود منم روان در عبادات که دریا بفرمان است و چون در تنور سرخ دست انداخت قطب زمان از آب دریا ماهی بیرون آورد و از این داستان های که انگلیسی شیطان در ساختن آن تخصص بین المللبی دارد.

در هر صورت، این طور به نظر می رسد که با برنده شدن جوبایدن در فرادی انتخابات پر سر و صدا امریکا، که فاشسیت ها نژادپرست دنیا که صاحب رکه های جنون نژادی هستند و یا مرض و عرض منتافع با ترامپ، دلال مستغلات کلاهبردار داشتند به شمول طالبان فاشسیت شورای کویته و شورای طالبان قطر که در یک تیاتر سیاسی فتنه ترامپیسیم، از این تغییر ناخوشنود به نظر می رسند، ورق سیاسی افغانستان در اوضاع و احوال و شرایط پیچیده بازی های چندجانبه بین المللی و منطقه ای از نو کورد باز بینی و تجدید نظر قرار خواهد گرفت.

هر چند سیاست جهانی و منطه ای و پلان های اصلی کارگر دولت جوبایدن در جریان کمپین شرح و توضیح مشخص نداشت و در پرده ابهام باقی مانده که مورد نقد ترامپ و ستاد انتخاباتی وی قرار داشت که جو بایدن برای امریکا پلان ندارد و ترامپ، حمله می کرد که جوبایدن با کمونیست ها چپ افراطی متحد شده و پلان اش را مخفی می کند تا در تقلب پیروز شود آنگاه دیکتاتوری را بیاور تمام بانک ها و شرکت ها را دولتی سازد و اقتصاد بازار آزاد و آزادی های ما را نابود نماید. اما علیرغم این مساله سر به مهر راز داستان جهت کلی سیاست جهانی جوبایدن چیزی که است این است که وی با شعارهایی کمپین انتخابات ریاست جمهوری امریکا، نکته های اصلی سیاست اش جهانی دولت اش را در زندگانی مسالمت آمیز به جهانیان عرضه کرده است و از دوستی و تجارت برابر با دولت چین یاد آوری کرده و از قایم کردن دوباره «برجان» با ایران که ترامپ، آن را در سال 2018، الغا کرد و همچنان بازنگری در جنگ دیرینه افغانستان سخن گفت و آورد که خروج عساکر امریکا و ناتو بطور کامل از افغانستان یک اشتباه است. او هر چند قبلا گفته بود که برقراری صلح در افغانستان ناممکن است.

در هر صورت، نخستین اثر پیروزی بایدن در فردای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری کاخ سفید، روی قضیه پیچیده گره کور مغضل افغانستان که رییس جمهور نو می فهمید به تجربه 8 ساله در دوره ریاست جمهوری بارک اوباما به عنوان معاون رییس جمهور که در افغانستان چه می گذرد و داستان از چه قرار است، این است که تیاتر دوحه که هم اکنون روشن شده که طالبان شوری کویته به ریاست ملا عباس استانکزی تحت پوشش آی اس آی و ملاعبدالغنی برادر تحت پوشش سیا و امیران چهار زنه قطری همراه بازلمی خلیلزاد دلال سیاسی بین خودشان در قسمی تار دوانی های با خانان قبایل و عشایر و متنفذیت قدرت راه ثناگویان در داخل راه خود را میروند و نمایندگان دولت و مردم افغانستان از جرگه و سخن و میز مذاکرات داستان مذاکرات «بین الافغانی» به بیرون پرتاب شده است، از نو مورد باز بینی تایید و تصدیق جوبایدن قرار می گیرد که اهل شیاطین داستان دوحه خیلی از پیروزی جوبایدن که با چپ متحد شده است ناخرسند هستند.

ملابرادر با ملااستاکزی و خیل و ختک جاسوسان چندسره با خلیلزاد فاشیست دموکرات لیبرال صورت زشت دوزخی چوبکی دلال سیاسی ترامپ، افغانستان را بین چند خانواده پشتون های قبایل غلجاوی و دورانی و هوتک و علیزایی و بارکزایی دزدان مافیایی راه شتران که شامل خانواده خلیلزاد دلال سیاسی تکنوکرات نیز می شود تقسم کردند که خلیلزاد در دامن زدن به نقاظت های قومی و نژادی و زبانی و مذهبی در سالهای 2001 تا 2004=1381 تا نیمه دوم 1384 قبل از انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی دور اول نمایش سیاسی بن در افغانستان در داخل» مثلث کرزی-خلیلزاد-احمدعلی جلالی» نقش مخرب در پراگنده کردن سران احزاب و اقوم تاجیک و هزاره و از بیک و ترکمن و نورستانی بازی کرده است که داستان اش در آیینه تاریخ شفاف است با آن ماهی خوری های لب دریای پنجشیر و خدمتگذاری های اهل داستان مهمانوازی های سیاسی مصلیحتی روزگاران که چرخ سرچپه می چرخد و آب دریاها و اقیانوس ها به اثر فشار خداوندان میخ ها در زمین سربالا می رود.

مردم افغانستان که در چرخه فساد چند سره گیر افتاده اند باید از این فرصت با هوشیاری و زیرکی استفاده کنند. شخصیت های ملی و سازمان های مردم نهاد غمخوار افغانستان نه دلالان سیاسی چپ و راست جاسوسان چندجانبه رسوا و نه جزایر قدرت معامله گر رسوا دو پولی اهل رسوا، با قایم کرد اصل آزادی و عدالت و حقوق سیاسی و حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت مردم افغانستان بدست خودشان و متحد شدن در زیر یک چتر رهبری واحد شورایی دموکراتیک از طریق قانون بر جوبایدن فشار وارد کنند که بر سرآزادی و حقوق اجتماعی و حقوق سیاسی و حقوق بشری تساوی مرد و زن و بر سرقانون اساسی افغانستان و آزادی های مدنی و آزادی بیان عقیده که از بنیادترین پایه های دموکراسی است و مدنیت 20 سال اخیر که نسل جدید روشنفکر دردمند خسته ای به خون خفته پاسدار آن در خون شهادت است با طالبان وحشی جنایتکاتران و خلیلزاد دزد فاشسیت نوکر ترامپ دروغگو، جنرال های پاکستانی که دست شان تا آرنج به خون مردم افغانستان رنگین است و هر روز فرزندان مردم افغانستان در جاده ها کشته می شوند که افغانستان به ماتم خانه عمومی اشک و آه و ناه مادران داغدار و خواهر داغدار تیدیل شده است به خاطر این تشک های حون دل مادران افغانستانی و به خاطر عاطفه انسانی و به اخلاق بشری و به خاطر خدا که وی کاتولیک عشق عیسی ابن مریم است، معامله گری نکند و به فتنه تیاتر سیاس دوحه نقطه پایان بگذارد زیرا که سازشنامه تیاتر سیاسی دوحه که مردوزن افغانستانی و دموکراسی و انسانیت را هدف قرار داده است که طالبان و داعشیان دشمن دموکراسی و حقوق بشر آزادی و عدالت را می خواهند وارد افغانستان سازند دست پخت ترامپ است که دوره وی تاریک ترین دوره حیات تاریخی مردم افغانستان و جهان و به ویژه دوره ترامپ، تاریک ترین دوره دموکراسی در تاریخ سیاسی اجتماعی امریکا است که جامعه امریکا را به دو قطب آشتی ناپذیر منقسم ساخته است.

محمد صدیقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ملابرادر
ملااستاکزی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است