نهمین کنفرانس امنیتی هرات برگزار شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۲    ۱۳۹۹/۸/۲۳ کد خبر: 165499 منبع: پرینت

نهمین کنفرانس امنیتی هرات
صلح پایدار افغانستان
۲۳-۲۴ عقرب ۱۳۹۹

گفتگوهای امنیتی هرات یک کنفرانس بین المللی است که توسط انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان برگزار می‌گردد. در این کنفرانس مقامات دولتی، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان جامعه اکادمیک، خبرنگاران، نمایندگان بخش بازرگانی، نمایندگان جامعه مدنی و رسانه‌های افغانستان، منطقه و جامعه جهانی شرکت کرده اند.

هدف اصلی این کنفرانس رسیدگی به نیازهای داخلی و منطقه‌­ای در یک چارچوب دایمی است که ذی­نفعان مختلف بتوانند با گفتگو به منظور ساختن اعتماد و تشخیص راه­‌های عملی برای همکاری‌­های امنیتی در سطوح مختلف به نتیجه برسند. علاوه بر آن کنفرانس گفتگوهای امنیتی هرات متعهد به ارتقا و تشویق فهمی ادغامی و شبکه­‌ای از امنیت است که این کار را با گرد هم آوردن موضوعات و رویکردهای متفاوت، اما وابسته به امنیت، انجام می­دهد.

کنفرانس گفتگوهای امنیتی هرات رویکردهای مرسوم به امنیت را به چالش کشیده و راه­‌های خلاقانه و خارج از جعبه­‌های تفکر را تشویق می­کند. گفتگوهای امنیتی هرات همچنان گفتگوهای میان-فرهنگی و هنجاری را در مورد رویکردها و چشم اندازهای متفاوت به امنیت را مورد تشویق خود قرار می­دهد. به ویزه گفتگوهای امنیتی هرات به مسایل امنیتی افغانستان در یک زمینۀوسیع­تر منطقه‌­ای و جهانی می­پردازد.

گفتگوهای امنیتی هرات همه ساله در ماه اکتبر در شهر تاریخی هرات برگزار می­گردد. این شهر نمادی از اتصال، همکاری، ابتکار تاریخی، نقطه­ی استراتژیک و رنسانس پسا ۲۰۰۱ می­باشد. محل رسمی برگزاری کنفرانس قلعۀ اختیارالدین هرات است که در دوره­ی هخامنشیان (قرن ششم تا چهارم پیش از میلاد) ساخته شده است.

قابل یادآوری است که اولین دور این کنفرانس به تاریخ ۲۱-۱۹ اکتبر ۲۰۱۲، دور دوم به تاریخ ۶-۴ اکتبر ۲۰۱۳، دور سوم به تاریخ ۲۸-۲۷ سپتامبر ۲۰۱۴، دور چهارم به تاریخ ۳-۲ اکتبر ۲۰۱۵، دور پنجم به تاریخ ۱۵-۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، دور ششم به تاریخ ۱۴-۱۳ اکتبر ۲۰۱۷، دور هفتم آن به تاریخ ۲۷-۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ و دور هشتم به تاریخ ۱۸-۱۹ اکتبر ۲۰۱۹ برگزار گردیده بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کنفرانس امنیتی
هرات
نظرات بینندگان:

>>>   قلعه اختیار الدین،نمادی از آزادی ادبان درین قلعه در زمان های گذشته بوده است.
در داخل این قلعه افراد و اشخاص از ادیان و مذاهب مختلف زندگی میکردند.
در یک کنج این قلعه مسلمانان ودمسیحی ها و یهود ها،میت های خویش را دفن میکردند،در کنج دیگر این قلعه هندو ها میت های خویش را میسوختاندند و در یک کنج دیگر آن،اًتش پرستان و ستاره پرستان و آفتاب پرستان،میت های خود را در سر بام های خویش میگذاشتند،تا زاغ ها میت ها را بخورند.
بعداً بین باشندگان این قلعه جنگ شد و این قلعه حراب شد.
با آمدن دولت جدید،خارجی ها از نام این قلعه خوش شان آمد و دوباره این قلعه را اعمار کردند.حالا این قلعه به جای مباحثات سیاسی تبدیل شده است و جلسات امنیتی دایر میشود.
این جلسات امنیتی خیلی فایده نیز کرده است.ماشأالله امنیت در افغانستان خیلی خوب شده است.

>>>   چون در هرات دایر میشود و گردانندگان آن با سواد بالای سیاسی تشریف دارند ، هیچگاه بازده این کنفرانس از سوی شوونیزم قبیله چه کرزی و چه احمدزی جدی گرفته نشد ، اما تظاهرات ۱۵ نفری یون و طاقت و دیگر فاشیست های معلوم الحال باعث لغو قانون توشیح شده تذکره برقی شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است