اسماعیل خان: ‌غنی در قبال مذاکرات صلح صداقت ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۱۸    ۱۳۹۹/۸/۲۴ کد خبر: 165507 منبع: پرینت

غنی در قبال صلح صادق نیست، شورای مصالحه ملی قاطع تر عمل کند.
به گزارش شفقنا؛ محمد اسماعیل خان از سیاسیون مطرح در غرب افغانستان در دیدار با داکتر عبدالله از عدم صداقت حکومت در قبال مذاکرات صلح گلایه کرد و خطاب به عبدالله گفت: لازم است شما در این رابطه جدی تر عمل کنید چرا که اکثریت مطلق بزرگان افغانستان در کنار شما است و باید قاطعانه تصمیم گرفت.

محمد اسماعیل خان در این دیدار تصریح کرد: اگر حکومت صادقانه در قبال صلح عمل می‌کرد، اکنون بحث صلح در وضعیت بهتر قرار داشت. لذا لازم است که شما (داکتر عبدالله) جدیدیت بیشتر نشان دهید. نیاز است تا اجماع بزرگ ملی میان سیاسیون افغانستان، متنفذان و چهره‌های تأثیرگذار صورت گیرد.

محمد اسماعیل خان در ادامه بیان داشت: در این دور انتخابات اجماع را که تشکیل دادید، نشان می‌دهد که اکثریت مطلق بزرگان افغانستان در کنار شماست و باید قاطعانه تصمیم گرفت. هم‌زمان تلاش‌های تان برای اجتماع منطقه‌ای و جهانی با اهمیت است. اگر جنگ افغانستان پایان پیدا نکند، منطقه و جهان نیز در امن نخواهد بود.
محمداسماعیل خان افزود که دو ماه است گفتگوهای صلح هیچ پیشرفتی نکرده است، اگر در گزینش هیأت گفتگوکننده دقت بیشتر می‌شد و حکومت صادق می‌بود، ما امروز به این سرنوشت دچار نمیشدیم.

وی در ادامه اذعان کرد: مردم افغانستان صلح می‌خواهند و نیاز به یک رهبر دارند. این صلح‌خواهی تنها یک شعار نیست. وقتی در مدت دو ماه هنوز موفق به نهایی شدن طرزالعمل مذاکرات نشده‌اند، مراحل بعدی بسیار دشوار است و لازم به تدبیر و حمایت همه‌جانبه است.

اسماعیل خان پیشنهاد نمود که لازم است تا یک گروه ده نفری متشکل از نمایندگان کشورهای منطقه و جهان و همچنان شخصیت‌های علمی و بزرگ افغانستان ایجاد شود تا تسهیل‌ کننده‌ی مشکلات که در روند گفتگوها پیش می‌آید، باشند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسماعیل خان
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   تورن خان انتقاد و مشوره حق اشخاص سیاسییی است که خود در مقام های کاری مسئولانه و موفق عمل کرده باشند نه ....

>>>   «جوا سیس خاد» که دست آموزان ونوکران (K.G.B) در افغانستان بودند، وبخاطر کسب رتبه ومدال ومقام ومعاشات فوق العاده مردم را حق وناحق بدام می انداختند،وسر به نیست میکردند، پس از سقوط دولت پوشالی، اکثراً به روسیه فدراتیف فرارکردند. آنان در روسیه هیچگونه ارزش واعتباری نداشتند وهرروز از سوی پولیس و نیروهای ماسک پوش معروف به "آمون"لت وکوب وتحقیر وتوهین میشدند ونشان دادن کارتهای خاد وجاسوسی شان نیز فایده ای بحال شان نمیکرد وهرچه در روز از دست فروشی در هوای سرد دربازارهای سرباز پیدامیکرند از ایشان گرفته میشد. فقط رده های بالائی خاد که با پشتاره های دالرواسعار خارجی به روسیه رسیده بودند، با اجارهً منازل گران قیمت واستخدام بادی گاردهای شخصی میتوانستند ازمنزل خود بیرون بروند، ولی چون هیچ خارجی کله سیاه در روسیه مصونیت جانی ندارد، آنها هم بزودی از روسیه بدر رفتند ودر کشورهای اروپای مرکزی به عنوان پناهنده پذیرفته شدند. گفته میشود بیشترین "جواسیس خاد" در هالند وآلمان ودنمارک وسوئد بسر می برند وگروهک های صنفی زیرسقفی (انجمن های فرهنگی ویا سیاسی) درست کرده اند وخود را در پناه این اتحادیه ها تسلیت میدهند.
( اعظم سیستانی )
جوانچه های پُک کچه وبی ادب ومتکبرواستایل والا که به اساس قوم یسمت جنگ سالاری درین اداره ناکام استخدام شده اند کجا هستند چی مصروفیتی دارند؟؟؟ بیشتر از پولیس ملی واردوی ملی معاش وامتیاز میگیرند ،
درکشوریکه مُفسد ترین نظام جهان حاکم باشداینکه اداره امنیت چی میکندهیچ جای سوال وگله ئی نیست ،
روی دسیسه بازان درهردو جهان سیاه باد !

>>>   نفرداعش را از زندان کشیده تا گناه را به نام شبکه حقانی سرش بار کند!
دوكتور احمد شايق بخشى:
دستگیری طراح حمله به دانشگاه کابل؟
شخصی را که معاون رئیس جمهور در فیسبوک خود بعنوان طراح حمله به دانشگاه کابل قلمداد و از دستگیری اش خبر داده است چند سال میشود که متهم به عضویت داعش، قتل دو منصبدار قوای هوایی افغانستان در خواجه بغرای کابل و دیگر جنایات تروریستی بود۰ موصوف چند سال میشد که باید مورد تعقیب استخبارات میبود، ولی ظاهراً لادرک بود۰
اما حالا چطور شد که به این زودی پیدا شده و دستگیر گردید؟

>>>   صالح بچیم کاری نکن که خودت در جال بیفتی.
برای به کرسی نشاندن یک دروغ صد ها دروغ باید گفت.

>>>   مه میگم هرقدر که کارمندان بلند رتبه خاد یا امنیت دولتی حکومتهای زنده یاد ببرک‌کارمل و داکتر نجیب دزدیده باشند برابر یک روزه دزدی و غارت مجاهدین پول پرست و‌تکنوکراتهای مزدور و غرب زده نخواهد شد.
کوه کن

>>>   غنی یهودی این قدر دالر های خارجی که به کشور ما می آید هر گز از دست نمی دهد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است