غنی: شورای امنیت و کابینه از صالح حمایت میکنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۲    ۱۳۹۹/۸/۲۵ کد خبر: 165518 منبع: پرینت

جلسه ۲۴ عقرب مطابق به ۱۴ نوامبر سال ۲۰۲۰:

اول: از حضور یابی جلالتماب رییس جمهور افغانستان در بیست و پنجمین جلسه شش و نیم صبح بخاطر استعماع اهداف ساختار استراتژی و برنامه های مرحله وار تیم شش و نیم ابراز سپاس و امتنان می نمایم. تشریف آوری رییس جمهور برای تمام اعضای ۶۶ نفری تیم انگیزشی دلگرم کننده و رهنمودی بود.
رییس جمهور کشور به تیم شش و نیم که بخاطر تطبیق میثاق امنیتی در کابل کار میکند گفتند آمدم که نشان بدهم ریاست جمهوری شورای امنیت ملی و کابینه افغانستان از شما بی دریغ پشتیبانی می نماید. شما حلقه کارا و نجیبه ای را تشکیل داده اید که امید را تحکیم ببخشد. تطبیق میثاق امنیتی از دل قانون اساسی کشور میخیزد زیرا قانون شهروند محور است و شما این بند قانون را عملیاتی ساخته اید. در گذشته استراتژی هایی ایجاد گردید که در تاقچه دفاتر باقی ماند اکنون که شما نه تنها این استراتژی را تدوین بلکه تطبیق میکنید مایه مباهات است. از اینکه با حوصله مندی به جزییات می پردازید بازهم یک نقطه شکسته را ترمیم کرده اید اینکه هیچ حادثه ای برای شما خبر نیست بلکه ماموریت است که به عمق اش بروید.
مشکل هیچگاه نبود منابع نبوده بلکه ما در استفاده موثر از منابع مشکل داشته ایم که اکنون درینجا می بینم رو به حل شدن است. پایتخت افغانستان یک معجزه اجتماعی است یعنی با تمام بافت هایش قلب افغانستان است. مردم کابل ضعف را نمیخواهند اجراات قوی و قابل دید میخواهند.
شما که قاطعیت را به نمایش گذاشته اید یعنی از دل مردم کابل کار میکنید. کابل درخت سبز ما است که شما آنرا آبیاری می نمایید. جامعه باید چهره داشته باشد. افراد تنها ارقام و اعداد نباشند اکنون که شما هر قربانی را عدد نه بلکه فرد با تمام تعلقات اجتماعی اش می بینید یک کار انسانی و حقوقی است.
در محور ارزشها فعالیت کردن نقطه اساسی است که به آن اشاره شد. راه تقویت مشروعیت از بدست آوردن اعتماد میگذرد. مطالبه های من از شما این است که در تطبیق قانون ترس نداشته باشید. قوت نرم دولت را کار بگیرید ولی لحظاتی میرسد که قانون شکن باید چنگال قانون را نیز باید ببیند. من هیچ یک از شمارا به فرمایش زورمندان پس نمیکنم. آزاد سازی زمین های غصب شده برنامه مهم است که باید جدی پیگیری گردد. تا زمانیکه کابل بصورت اساسی امن نگردیده است تشکل تیم شش و نیم باید تقویت گردد و من از دید منابغ هیچ چیز را دریغ نمی کنم. تعهدات من به شما این است که : حمایت کامل ریاست جمهوری – شورای امنیت ملی و کابینه افغانستان با شماست. آمدم که این اعلام حمایت را از مقر جلسات تیم شش و نیم نمایم. هر نیازمندی که برای برنامه های موثر و ذهنیت ساز داشته باشید اجرا میگردد. با آزاد سازی زمین های غصب شده و در زمن با تطبیق عدالت ما میتوانیم کابل را به یک شهر عایداتی بدل کنیم که در همان مسیر در حرکت استیم.
علمای ما درین برنامه های باید سهم عمیق داشته باشند. من به زودترین فرصت طرح جریمه های سنگین و یا به اصطلاح شما کمر شکن را امضا میکنم که قانون شکن ها بدانند تیم شش و نیم تمام نظام را با خود دارد. از زمستان باید بهترین استفاده استراتیژیگ گردد و ما سال آینده آنجا که استیم قرار نداشته باشیم. هرکس که کابل می آید باید انگیزه بگیرد و امید باخود ببرد و این وقتی امکان دارد که صلابت پایخت از هردید اعاده گردد. اینکه شما توانسته اید یکدیگر را بشناسید و به یک تیم تبدیل گردید کار بسیار نیک و خبر بسیار خوش است. کابل باید در مسیر جهش قرار بگیرد که انشالله خواهد گرفت. مساله این که شما کدام معضله را با توسل به قوت نرم و با دست و کدام موضوع را با قوت سخت در چوکات قانون حل میکنید صلاحیت شما است. مکافات ومجازات را نیز من به صلاحیت شما میگذارم و پیشنهاد های تان را به دقت در این ارتباط غور خواهم کرد.

دوم: مردم نجیب و چشم براه افغانستان : هسته طراح حمله بالای دانشگاه کابل را دستگیر کردیم. چنانچه گفته بودیم داعش اسم است. اینهایی که این کار را کرده اند چند هویتی هستند حزب التحریر طالب داعش و همه. یعنی هر زماینکه نیاز بود از یک عنوان و لقب خاص کار گرفته اند. کسی که طراح است عادل ولد محمد عارف نام دارد که فاکولته شرعیات را تا صنف سوم خوانده است و بعدا توسط ثناوالله – عضو سابقه دار شبکه حقانی جذب گردیده است و تا اینکه این جنایت را انجام داده است. او مگوید برایش گفته شد که کاری شود که این حکومت زیر فشار قرار بگیرد. بدنام شود و در ذهن مردم ضعیف و ناکارا جلوه کند. گفته شد که این کار ها با انجام عملیات بالای اهداف نظامی امکان پذیر نیست. عادل در اصل از ولایت پنجشیر است و خانواده اش در پلچرخی زنده گی میکند. مردم محله ای شان میگویند که او سه سال میشد که لادرک بود و آوازه بود که برای جنگ و تعلیمات بیرون رفته است. عادل نام میگوید که اسلحه را از شبکه حقانی از ولایت خوست بدست آوردندو هدایت برایشان توسط ثناوالله داده میشد.

سوم: در چهل و هشت ساعت گذشته کابل گواه حوادث تروریستی و جنایی بود. حوادث جنایی بسیار تقلیل یافته اند. در ولسوالی قره باغ افسر شجاع امنیت ملی به اسم جگرن محمد اکبر خان و پسرش پرویز را شهید ساختند. فراموش ما نمیشود و بالای تثبیت و دستگیر قاتلیلن کار داریم. در حمله بالای اردوی ملی ما در ارغندی برادران ما هریک تورن محمد باقر سرباز سراج سرباز نوید و سرباز غریب شاه در سنگر دفاع از عزت من و تو جان باختند. با خانواده های همه ای شان در تماس خواهم شد و رسیده گی لازم خواهیم نمود.

چهارم : گارد های یکی از وکلای کابل میخواستند در روز روشن تاجری را اختطاف نمایند. موفق به فرار شدند. خانه وکیل شب محاصره شد ولی معلوم شد که طراحان اصلی ماجرا مخفی شده اند. امروز قضیه رسما به سارنوالی سپرده میشود. مصونیت معنایش داشتن جواز برای جنایت نیست.

امرالله صالح


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
صالح
نظرات بینندگان:

>>>   آقای صالح
از قضیه دانشگاه کابا سطحی نگذرید.
عادل پنجشیری طراح بود.
ثناوالله همکاری کرد و از شکر دره است
تروریست هایی که دست به کشتار زدند چند نفر بودند و از کجا بودند و پدر و مادرشان و قوم و قبیله شان کیست؟؟؟
جسد هایشان کجاست؟؟؟؟
سلاح های مورد استفاده شان کجاست؟؟؟؟
جریان مکالمات تیلفونی شان د زمان کشتار باید ثبت شده باشد ، کجاست؟؟؟؟؟؟
همکاران شان که در رساندن تروریستان و سلاح هایشان تا دانشگاه همکاری کردند کی ها هستند و شهرت مکمله شان چیست؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه سلاح و مهمات و بمب های دستی چگونه داخل دانشگاه شد ، کی ها از داخل دانشگاه همکاری کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قضیه را به دادستانی محول کردن ، یعنی جان خود را خلاص کردن است.
تمام این جزئیات را با مردم شریک کنید و خانواده های جنایت کاران را مجبور کنید که به دروازه تک تک آسیب دیدگان بروند و عذر و ننوات بکنند و بخشش بخواهند که این چنین فرزندان پست فطرت و از خدا بی خبر به جامعه تقدیم کردند.
عادل از پنجشیر، از کجای پنجشیر؟
از کدام قریه؟ فرزند کی؟ بچه اموک کی؟ اودور زاده کی ؟؟؟؟؟؟
ثناوالله از شکردره، از کدام خیل و قوم ؟ فرزند کی ؟ از کدام قریه
و مثل این دو به ده ها جنایت کار دیگر که در این حادثه دست داشتند باید با جزئیات معرفی شوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است