حکمتیار در گردهمایی جنبش پشتون‌ها در میرانشاه
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۵    ۱۳۹۹/۸/۲۶ کد خبر: 165523 منبع: پرینت

پس از ماه‌ها وقفه، هواداران جنبش حفاظت از پشتون‌ها گردهمایی‌های بزرگ شان را در پاکستان از سر گرفته‌اند.
در تازه‌ترین گردهمایی، هزاران تن از هواداران این جنبش در میرانشاه، مرکز وزیرستان شمالی، تجمع کردند.

محسن داور، یکی از رهبران جنبش حفاظت از پشتون‌ها از موقف‌گیری اخیر گلبدین حکمتیار در پاکستان انتقاد کرد و گفت او حکومت کشور خودش یعنی افغانستان را دشمن خوانده‌است.
محسن داور که عضو شورای ملی پاکستان نیز است افزود که حکمتیار در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان توسط مردم رد شد؛ اما پاکستان اورا به‌گونۀ رسمی دعوت کرد و از او پذیرایی کرد.

به گزارش طلوع، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در سفر چند هفته پیش در پاکستان از سیاست حکومت افغانستان در روند صلح انتقاد کرده بود.
در گردهمایی امروز در میرانشاه، منظور پشتین، رهبر جنبش حفاظت از پشتون‌ها نیز حضور داشت.
او از سیاست‌های ارتش پاکستان در بخش‌های پشتون نشین آن کشور انتقاد کرد و گفت که اکنون زمان جنرالان نظامی گذشته‌است و زمان انقلاب فرا رسیده ‌است.

منظور پشتین که بنیانگذار جنبش حفاظت از پشتون‌ها نیز است، در بخش دیگر از سخنرانی، ارتش پاکستان را مسؤول ناامنی فعلی و قتل‌های هدفمند در آنسوی خط دیورند دانست.

جنبش حفاظت از پشتون‌‌ها در سال ۲۰۱۴ میلادی در خیبرپختونخوا ایجاد شد و هدف‌های آن، به‌دست آوردن حقوق پشتون‌ها، پایان دادن به ناآرامی‌ها در بخش‌های پشتون نشین پاکستان، پیدا شدن افراد ناپدید شده در این ایالت گفته شده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنبش پشتونها
میرانشاه پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   خان عبد غفار خان هم مثل منظور پشتین جوان بود و با عین هدف آغاز کرد و تا حال سلطنت خاندانی اش جریان دارد.
این جنبش هم ساخته ISI است مثل طالبان پاکستانی.
ISI طاابان پاکستانی را ایجاد گرد و به بهانه مبارزه با آنها تمام بخش های سرحدی و فاتا را زیر کنترول آورد و بعد سیستم فاتا را لغو کرد و تا خط سرحدی دیورند همه را تحت حاکمیت دولت مرکزی قرار داد و بعد بالای خط دیورند سیم خار دار کشید و در نهایت طالبان پاکستانی هم وظیفه شان ختم شد و به تاریخ پیوست.
حال با ایجاد جنبش پشتونی هم اهدافی دارد که در دراز مدت معلوم خواهد شد.

>>>   گلبیدین حکمتیار هنوز که هنوز است حلقه غلامی جاسوسی پاکستان را مانند طالبان بگردن دارد و خود را ازین غلامی جاسوسی به ای اس ای پاکستان نجات نداده به دول پاکستان میرقصد منحیث خاین ملی بکشور ما خیانت میکند به اصطلاح مردمان پشتون ما دودی زما خوری قوله په سلح خانه کوی گرچه که حال حگمتیار این گرگ پیر اکثریت اعضای رهبری ان با تعداد زیادی افراد ان از گبیدین حکمتیار بریده و حزب های نو تاسیس کرده و حزب اسلامی گلیدین ثبت و راجستر وزارت عدلیه را با خود ندارد اما با فرض زبان و بهر مجلس و محفل خود را نشان داده که گویا هنوز با قدرت و پر طرفدار است در حالیکه خلاف ان چنان که گذشته در داخل کشور ما پر قدرت نیست اا در دفتر ای اس ای منحیث جاسوس غلام وفادار پاکستان قابل شناخت است و همکاری ای اس ای پاکستان را با خود دارد حکمتیار قصاب کابل جز خیانت و جنایت در کشور ما و همکار جدی به پاکستان کدام چیزی دیگری در کار نامه زندگی مفلوکش نداشته و ندارد .

>>>   حیف یک ونیم دقدیقه وقت مان.
ماره چه به پشتونخواه.
عاقل

>>>   این آدم به بی آبی آموخته شده است .

>>>   راکت یا یک غلام حلقه بگوش بیش نیست مانند ... هر جای دهن می اندازد که توته ای از استخوان را پیداکند که روز اش سپری شود.

>>>   حکمتیار را خدا شرماند! حزبش تکه تکه شد و دایما غلام پاکستان ماند! الهی شکر که این روسیاه را شرمانده میری!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است