اتهام پاکستان بر افغانستان در آستانه سفر عمران خان
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۳۶    ۱۳۹۹/۸/۲۶ کد خبر: 165531 منبع: پرینت

عمران خان نخست وزیر پاکستان به افغانستان می آید.
این بازدید در حالی انجام می شود که جنرال بابر افتخار، سخنگوی ارتش پاکستان روز جمعه در یک نشست خبری مدعی شد که اسناد و شواهدی در دست دارند که ماموران استخبارات هند در افغانستان با اتباع تندرو پاکستانی در خاک افغانستان رابطه دارند.
همچنان او ادعا کرد که اسناد نشان می‌دهد که سفارت هندوستان در افغانستان و قنسولگری‌های آن کشور در مناطق مرزی، مراکز تروریستی علیه پاکستان را ایجاد کرده است. هر چند این ادعا را وزارت خارجه افغانستان رد کرد.

این بازدید در زمانی صورت می گیرد که گفته می شود استخبارات نظامی پاکستان بودجۀ دهشت افگنی را توسط طالبان به خصوص گروپ حقانی در کابل از یک و نیم ملیارد کلدار به چهارنیم میلیارد کلدار بالا برده است. پنجصد دهشت افگن افغانی برای انجام ترور، عملیات انتحاری، انفجار و کشتار وارد شهر کابل ساخته شده اند که تا حالا بیشتر از یک و نیم صد شان کشته و دستگیر شده اند.

این بازدید در زمانی صورت می گیرد که طالبان اجرایی شدن موافقت نامۀ دوحه را به معنی بازگشت امارت خود تلقی می کنند، جنگ را پس از این موافقتنامه تشدید کرده اند و ارتش پاکستان این موافقت نامه و اجرای آن را پیروزی خود در افغانستان می دانند و در جهت تطبیق آن نسخۀ افزایش فشار نظامی و جنگ را به طالبان تجویز کرده اند.
حالا سفر عمران خان به کابل چه چیز را تغییر می دهد؟

محمد اکرام اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عمران خان
اتهام پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   بجز افغانها همه ميدوند كه هند از پشتيبانهاي مهم طالبان هست تا پاكستان در افغانستان مشغول باشه و نتونه رو هند تمركز كنه البته دستش با دولت افغانستان تو يك كاسه است اشرف غني خواب تجزيه پاكستان را ميبينه كله مرغ احمق حالا اين بين هم چندتا افغان بميرن براش به اندازه تخم چپش مهم نيست اشرف غني هرجا ديد گندزده كار مشكلي با مردم بيسواد افغانستان نداره كافيه چندتا حمله به ايران بكنه دوباره افغانها طرفدارش ميشن

>>>   عمران خان برای معامله با غنی می آید .

>>>   عمران خان(عروسک خیمه شبازی آی اس آی) مخواهد کار کرد ترورستان که از فابریکه های ترورستی در پاکستان تولید وتمرین داده شده و سپس وارد افغانستان شده وجنایات فراوان را در تمام افغانستان بلخصوص کابل مرتکب شده را در چهره های دولت مردان ساده لوح ما بخوانش بگیرد تا که اگر عمل کرد ترورستان برای آی اس آی رضایت بخش نبود تا آی اس آی ترفند ها ونیرنگهای مکارانه خود را تغییر دهد. دولت مردان افغان عمران خان یعنی عروسک آی اس آی و بهیج فرد پاکستانی در هیچ زمانی ودر هیچ مکانی نباید اعتماد کرد نتنها نباید اعتماد کرد بلکی همه روزه در باره ترفندهای مکارانه آی اس آی باید همیشه گوش بزنگ وبیدار بود. پاکستان آن گرگ درنده هست که ماسک گوسفندان را بر چهره دارد ولزا هوشیار باشید.
زنده باد افراد دلسوز بر وطن وپاینده باد افغانستان.
میهن دوست کابل

>>>   انکس که خود گم است که را راهبری کند!!!٬جای بسیار تعجب است که طالم وقاتل به درد امده وبه جان رسیده وفریاد بلند می نماید اگر استخبارات هندبا گروه های تند رو پاکستان از طریق افغانستان ارتباط برقرار مینماید چرا از خود هندوستان که با شما سرحد مشترک دارند تماس قایم نمی سازند در طول چهل سال واندی که شما مستقیما به گروه های افغانی بخاطر ویران نمودن کشور وقتل هم وطن های شان مستقیما سلاح توزیع نمودیدومداخله کردید واحزاب انها را یکی پی دیگری در کشور خود تاسیس وتمویل وتسلیح کردید مگر این اه وناله ای هزاران هزار بیوه ویتیم واواره و... به نزد خداوند <ج>ارزش ندارد؟درست است که عده ای از ما مزدور شدند وخودرا در برابر دلار وپوند ور یال ودرهم .کلدار فروختند وتعدادی هم تکنوکرات وبی دین گردیدند ویک تعداد هم به شما فریب خوردند وشما را العیاذا بالله برادر خواندند ولی گناهی این همه کشتار ومظالم بردوش شما در دنیا واخرت خواهد ماند واین مصایب کشور ما بالای شما هم امدنی است
چندی قبل شخصی بنام محمد حنیف از کراچی پاکستان در ولایت غزنی به قتل رسید این شخص ۱۱نفر فرانسه وی را به قتل رسانید وگویا از اثر سوءقصد بجان پرویز مشرف دستگیر ودر سال ۲۰۱۰ از سوی محکمه ای عالی سند تبریه گردیده از بند رها گردید وبه وزیرستان شمالی واز انجا در افغانستان ارسال گردیده صدها عملیات تخریبی را در افغانستان به راه انداختند اینها وهزاران تروریست را بصورت مخفی واشکار می فرستند وملیونها افعان را به قتل میرسانند وباز به ناحق فریاد بلند میکنند که گویا هندوستان از طریق افغانستان به کشور انها تخریب کاری میکند!!! اگرهم چیزی است مسبب اصلی خود شما هستید وقتی یک کشور را نا امن میسازی واردو ونیروهای انرا تضعیف مینماید وباز از شهر بی دروازه گلایه میکنی که باید امنیت تورا هم بگیرد
مزن درکسی را به انگشت
که میزنند در تورا به مشت
خون ناحق دست از دامان قاتل برنداشت
دیده باشی داغهای دامن قصاب را
قاضی فضل الله فضل از تاشقرغان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است