غنی:افغانستان به کمک های جامعه جهانی نیاز دارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۵۷    ۱۳۹۹/۹/۱ کد خبر: 165576 منبع: پرینت

اشرف غنی که شام روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، هشدار داد که تهدید هراس‌افگنی هنوز در افغانستان از بین نرفته‌است و طالبان روابط شان را با گروه‌های هراس‌افگن از جمله القاعده حفظ کرده‌اند.

آقای غنی، هرچند گفت که نیروهای امنیتی افغانستان هم‌اکنون ۹۸ درصد عملیات‌ها را انجام می‌دهند، اما نیازمند کمک‌های جامعۀ جهانی است.
به گزارش طلوع، او از جامعۀ جهانی خواست که کمک‌های شان را همچنان ادامه دهند و با توجه به واقعیت‌های کنونی، به آموزش، مشوره‌دهی و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان ادامه دهند.

رییس‌جمهور گفت: «در روشنایی این واقعیت‌ها، من از شما درخواست کمک می‌کنم؛ نه برای چیزی تازه‌یی، بل‌که برای تداوم و تقویت حمایتی که بطور ثابت در ۲۰ سال گذشته شما به افغانستان کرده‌اید.»
آقای غنی همچنین در بخش دیگر از سخنانش، تأکید کرد که برآیند نشست هفتۀ آینده ژنیو برای آیندۀ افغانستان بسیار مهم است.

نشست ژنیو که قرار است در آن تعهدات جامعۀ جهانی به افغانستان ارزیابی شود، هفتۀ آینده برگزار می‌شود.
رییس‌جمهور غنی، گفت که حکومت افغانستان به صلح متعهد است و تلاش‌ها برای ختم جنگ از راه گفتگوهای سیاسی ادامه دارد: «اولویت ما صلح است. ما باید روند صلح را دوباره تقویت کنیم. این کار باید در دوحه انجام شود.»
او همچنین گفت: «دولت مشروع افغانستان «جمهوری اسلامی افغانستان» است و سازمان ملل «امارت اسلامی» را به رسمیت نمی‌شناسد.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
سازمان ملل
نظرات بینندگان:

>>>   بهتر بود غنی خان میگفتند ازان سی چهل بکس های بزرگ که از امریکا بی بی گل با خود اورده همه از دلار مملوگردیده فقط سه یا چهار بکس خالی مانده ازهمکاران بین المللی خود وکسانی که او را اینجا اورده اند خواهش میکنند تا ان بکس های غول پیکر را هم طبق وعده لبریز نمایند چه وطن عزیز را برای شان تسلیم نمودند وطالب وداعش را از هیچ به دروازه های کابل رسانیدند وانچه از معادن قیمتی چون اورانیم ولیتیم و...در دست رس داشتند در اختیار انها قرار دادند ایشان وچناب کرزی درین مدت بیش از۵۰۰۰۰۰ افغان ومسلمان را ذبح کردند کاری که درجنگ جهانی سوم هم متصور نبود با این همه ایا منصفانه خواهد بود که چند بکسی دیگر خالی باشد باز ازین پولها تکس می پردازند ودارای های خودرا سفید مینمایند همه را در جا های که معادن انتقال یافته نقل میدهند پولها را بیگانه نمی سازند وراست هم میگویند!!!
مشاور اسبق وزارت تعلیم وتربیه

>>>   کمک های جهانی نباید به دولت افغانستان پرداخته شود بلکه یک صندوق کمک های جهانی در کابل ایجاد شود و فقط در مقابل اسناد معتبر مصرف ، پول در اختیار دولت قرار گیرد در غیر آن در این روز های آخر حکومت غنی تمام کمک ها از طرف باند فاشیست ارگ به یغما خواهد رفت.

>>>   جامع جهانی!
آقای غنی!شما چه دست آوردی دارید که ما به شما کمک کنیم؟
اشرف غنی:صاحب.در قطر روی آجندای مذاکرات صلح توافق بمیان آمد.
صاحب،در افغانستان جنگ است.همین امروز از یک موتر در چندین منطقه شهر کابل راکت پرتاب شد و یک تعداد زیاد مردم کشته و زخمی شدند.
گرچه طالبان میگویند که این کار را ما نکردیم،اما بعضی ها بالای من اشتباه دارند و فکر میکنند که من بخاطر ترحم جامعه جهانی بخاطر کمک ها به افغانستان،این عملیات راکتی را براه انداختم.
اما من هم به سر بی بی گل و هم به سر شربت گل قسم یاد میکنم که این کار من نیست.
آیا ازین کرده قسم بالاتر وجود دارد که من خوردم؟

>>>   به خاطر نیاز دارد که تا در جیب ۵۰۰نفر که در طول ۲۰ سال در قدرت بود واست و دیگر در جیب خسبره لبنانیت که در بانک لبنان انتقال بدهی

>>>   به همه این هموطنان خود که ریسجمهور غنی را به اختلاس و پول اندوزی متهم می کنند باید بطور یقین برایتان بنویسم که اشرف غنی یکی از نادر ترین اشخاص پاکدامنی است که افغانستان در تاریخ خود دیده است برایتان میتوانم که قسم بخورم که این آدم اصلا به پول برای خود فکر هم نمی کند و ضرورت به پول اندوزی هم ندارد.ممکن بعضی اوقات بی حوصله شود مگر تمام تلاشش برای رفاه و پیشرفت این وطن و مردم آن است. لطفا مرا از جمله اراکین و خویشاوندان او قلمداد نکنید چون برایم بغیر از ثواب گفتن حقیقت دیگر منفعتی نصیبم نمیشود.
نوابی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است