افغانستان غمگین‌ترین کشور در جهان شناخته شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۵۹    ۱۳۹۹/۹/۱ کد خبر: 165577 منبع: پرینت

در یک نظرسنجی جهانی که از سوی نهاد گالوپ در امریکا انجام شده‌است افغانستان غمگین‌ترین کشور جهان و پانامه در امریکای جنوبی شادترین کشور جهان شناخته شده‌است.
این نظرسنجی سالانه از سوی نهاد گالوب انجام می‌شود. در نظرسنجی امسال شاخص‌های خوشی و غمگینی مردم در ۱۴۳ به بررسی گرفته شده‌است.

بربنیاد این نظرسنجی میزان غمگینی مردم افغانستان از سال ۲۰۱۸ میلادی به بعد بیشتر شده‌است و نام افغانستان از سومین کشور غمگین جهان، امسال در جایگاۀ نخست غمگین‌ترین کشورها جا گرفته است.
نهاد گالوپ برای تهیه این نظرسنجی از یک هزار تن در هر کشور، پرسش‌هایی را مطرح کرده است که احساسات شان را دربارۀ زنده‌گی برجسته سازند.

ادامۀ نبردها در کشور و فقر و بیکاری از عواملی پنداشته می‌شود که زنده‌گی را برای مردم افغانستان ناخوشایند کرده‌است.
به گزاش طلوع، فیاض فیضی، باشندۀ کابل گفت: «کار من که گل فروشی است، کار هوس و آرمانی است. اگر امنیت باشد، کار باشد و جنگ نباشد، همه برای خرید گل می‌آیند.»
خلیل امرخیل، باشندۀ دیگر کابل نیز افزود: «اگر امنیت باشد و جنگ نباشد، مردم اگر شکم شان گرسنه هم باشند، خوش استند.»

مردم افغانستان، در حدود چندین دهه است که گواه جنگ و کشتار استند. هرچند مذاکرات صلح در دوحه امیداوری را برای ختم جنگ در افغانستان بوجود آورده بود، اما به بن‌بست کشیده‌شدن مذاکرات و همزمان با آن افزایش خشونت‌ها در کشور مردم را به ختم جنگ بی باور کرده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
غمگین
نظرات بینندگان:

>>>   واقعا درست است

>>>   طالبان پیرو شیطان و غنی نا انسان باعث بد بختی ملت افغانستان شده اند.

>>>   افغانستان غمگین ترین کشور جهان،این حاجت به توضیح نیست و همه میدانند که از چهل سال بدینسو درین کشور جنگ وقتل و کشتار و فقر و مهاجرت و آوارگی وغیره است.
اما هیچ کس نمی داند که پاناما چرا خوشحال ترین کشور جهان است؟
دلیل اش را من برایتان میگویم:

اولاً این کشور در امریکای مرکزی قرار دارد و در چهار فصل سال آب و هوای معتدل دارد و میان دو اوقیانوس بزرگ دنیا یعنی اوقیانوس آرام و اوقیانوس اطلس وجود دارد.
ثانیاًکانال بزرگ در آن وجود دارد که کشتی های تجارتی سراسر جهان پر از مواد ازین کانال عیور میکنند و دولت از آنها حق العبور میگیرد.
ثالثاً چون درین کشور یک کانال عبور کشتی ها وجود دارد،بنأ تمام قاچاقبران و دزدان و دولت مداران و شرکت داران و بانک داران و روسای جمهور و مقامات بلند دولتی و اقتصادی و تحارتی جهان،پول های دزدی شده و رشوت گرفته شده و پول هایی را که باید از مدرک اًن به دولت مالیه بپردازند،مالیه نمی پردازند و این پول ها را از طریق کانال های مخفی به پانامه انتقال میدهند و در آنجا مخفی از چشم دولت ها زندگی میکنند.
شما میتوانید در پانامه یک شرکت بی نام و نشان،صرف به شکل صندوق پستی با یک شماره ایجاد کنید و تمام پول های دزدی شده خویش را در آنجا انتقال دهید.
هیچ کس از شما پرسان نمی کند که این پول ها را از کجا آوردید.
بنأ یک کشور کوچک با آب و هوای خوب و کانال تجارتی و کانال مخفی پول های دزدی شده از سراسر جهان که ارزش آن به تریلیون ها دالر میرسد.
حالا فهمیدید؟
سپاس گزار من باشید که حقایق جهان نا آشکار را برایتان آشکار میکنم.

>>>   این هم از دست آورد های اشرف غنی جیغ کش و لافک نمبر اول در جهان است. از وقتی که اشرف غنی بر شانه های مردم تحمیل شد مردم یک روز خوشی را ندیدند. کشور ما نا امن ترین فاسد ترین فقیر ترین و حالا غمگین ترین کشور جهان شد. همه اش انتحار انفجار قتل و آدم ربآئی دزدی و چور و چپاول خشونت و فرار جوان ها فقر بیکاری بی سرنوشتی شدت جنگ و خشونت و بی عدالتی تعصب زبانی و قومی و نژادی و تفرقه اندازی مذهبی، مردم کاری خوبی از این آدم ندیده است. تا زمانی که این داعش پرور و ناجی طالبان در ارگ است و ضع مملکت از غمگین ترین به دیوانه ترین خواهد رسید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است