روند گزارش‌دهی نامزد وزیران به مجلس پایان یافت
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۰    ۱۳۹۹/۹/۱۱ کد خبر: 165667 منبع: پرینت

روند گزارش دهی گروهی برنامه‌های نامزد وزیران به مجلس نمایندگان روز سه‌شنبه (۱۱ قوس) پایان یافت. در فرجامین روز این روند، نامزد وزیران احیا و انکشاف دهات، صحت عامه، اقتصاد، معارف، امور سرحدات و قبایل و نیز نامزد رییس بانک مرکزی با برنامه‌های شان را به مجلس گزارش دادند.

در همین حال، برنامه‌های برخی از نامزد وزیران با مخالفت‌ها و نیز سر و صداها در مجلس همراه شدند و در نهایت تنش لفظی میان برخی از قانون گذاران سبب شد که پخش زنده نشست مجلس دو بار قطع شود.
به گزارش طلوع، خدیجه الهام، عضو مجلس نمایند‌گان در این باره گفت:«هیچکس حق نداره که تالاره به گرو بگیره و یک وزیر صاحب ره در داخل تالار بی عزت بسازه.»
خان محمد وردک، عضو مجلس نمایندگان گفت:«تالار مه به بازار دست فروشی تبدیل شده است، ملت بر ما قضاوت میکند.»

نامزد وزیر احیا و انکشاف دهات گسترش برنامه میثاق شهروندی در یک صدو بیست و سه ولسوالی را مهمترین برنامه سه سال آینده خود می داند. اما نامزد وزیر اقتصاد می‌گوید که از بهر بهبود اقتصاد و کاهش فقر در بخش جذب کمک‌های خارجی بیشتر تلاش خواهد کرد.
مجیب الرحمن کریمی، نامزد وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: «بیشتر از دوازه هزار قریه جدید ره بخیر ما در سه سال آینده تحت پوشش برنامه میثاق شهروندی خود قرار میتیم.»
کریمه حامد فاریابی، نامزد وزیر اقتصاد گفت: «در جذب کمک‌های بین المللی، پاسخگویی شدن موسسات غیر دولتی، نظارت دقیق تخنیکی از پروژه ها، برنامه‌های موثر و کارا را عملی سازم.»

ارایه خدمات بهتر بهداشتی واز جمله پیکار با ویروس کرونا، برنامه‌های نامزد وزیر صحت عامه اند. نامزد وزیر معارف هم می‌گوید که، برای بلند بردن کیفیت و اصلاحات در نظام آموزشی کشور کار خواهد کرد.
احمد جواد عثمانی، نامزد وزیر صحت عامه گفت: «تعهد می سپارم که خدمات صحی متوازن را در تمام نقاط افغانستان فراهم خواهد نمود.»
رنگیه حمیدی، نامزد وزیر معارف گفت: «اگر ما مسوولیت پذیری به یک سیستم صحی نکنیم قیمت تصامیم ما و شما امروز بیست سال بعد اولادهای ما میپردازه.»
نامزد وزیر امور سرحدات و قبایل می‌گوید که، برای انسجام اقوام در کشور تلاش خواهد کرد.

نامزد رییس بانک مرکزی نیز برنامه‌هایش را در پنج بخش خلاصه کرد.
اجمل احمدی، رییس بانک مرکزی گفت:«پالیسی پولی باید درست ترتیب کنیم، دوم سکتور بانکداری باید نظاریت کنیم، سوم سیستم پرداخت ها باید ایجاد کنیم.»

در جریان گزارش دهی نامزد وزیران هم بیشتر قانون گذاران به برنامه های آنان گوش ندادند و سرگرم کارهای خود بودند. انتظار می رود فردا برای این پنج نامزد وزیر و نامزد رییس بانک مرکزی صندوق رأی گذاشته شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نامزد وزیران
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   لعنت به معامله گران
لعنت به کسانی که رشوت میپردازند
لعنت به کسانی گه رشوت اخذ میدارند.

>>>   لعنت به راشی و مرتشی و وساطت کننده ان وقتیکه وزیر و یا ریس در مورد کسب رای برایش رشوت پیکش میکند واضحست که هدفش از کار نبوده بل بخاطر دزدی و چپاولگری است .

>>>   وزیر معارف و رییس بانک مثل اطفال نو زبان صحبت میکردند.
مگر در افغانستان هیچ متخصص تعلیم و تربیه یا کسی که در رشته تعلیم و تربیه دکتورا داشته باشد و تجربه در داخل وزارت معارف وجود ندارد؟؟؟؟؟؟
رییس بانک فکر نکنم که خط فارسی یا پشتو را خوانده بتواند چون ورق را از راست به چپ دور میداد و فکر کنم که فارسی را به الفبای انگلیسی نوشته بود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است