نظامیان تازه نفس گرجستانی به افغانستان آمدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۸    ۱۳۹۹/۹/۱۶ کد خبر: 165711 منبع: پرینت

درحالی که آمریکا و برخی کشورهای عضو ناتو به دنبال کاهش سطح نیروها در افغانستان هستند، رییس جمهور گرجستان از اعزام یک گروه ۱۰۰ نفره به این کشور خبر داد.
به گزارش تسنیم، «سالومه زورابیشویلی» رییس جمهور گرجستان یک گروه 100 نفره از نیروهای حافظ صلح این کشور را به افغانستان اعزام کرد.

به گزارش «ترند نیوز ایجنسی»، رییس جمهور گرجستان اظهار داشت که اعزام این نیروها همزمان با همه‌گیری کرونا نشان دهنده پایبندی تفلیس به تعهداتش در این شرایط دشوار است.

براساس آخرین آمار از شمار نیروهای خارجی در افغانستان که توسط ماموریت «حمایت قاطع» منتشر شده، گرجستان با 871 نظامی بزرگترین کشور مشارکت کننده غیر ناتو در افغانستان است که مسئولیت آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی افغان را به عهده دارد.

گفتنی است که پیش از این وزارت دفاع گرجستان چندین نظامی خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از افغانستان بازگردانده بود.

گرجستان در حالی شمار نیروهایش را در افغانستان افزایش می‌دهد که سرپرست پنتاگون اعلام کرده است که سطح نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان تا 15 ژانویه 2021 (25 ‌ماه جدی 99) به 2500 نفر کاهش خواهد یافت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامیان گرجستانی
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   گرجستانی ها نیرو هایی قابل اعتماد شیطان بزرگ ضمانتی خواهند بود برای حفظ عایدات مواد مخدر برای خودشان.
آزاده

>>>   حالی که نیرو های گرجستانی رسیدند،طالبان میترسند و مجبور اند هرچه زودتر توافقات بین الافغانی را در دوحه امضأ کنند و به دولت افغانستان تسلیم شوند.
در غیر آتصورت نیرو های گرجستانی تمام طالبان را از بین خواهد برد.
یاد تان نرود که استالین نیز گرجستانی بود و نام اصلی اش یوزیف جوگاشویلی بود که در جنگ دوم جهانی برضد هیتلر پیروز شد و قوایش تا برلین رسید و در سر راییشس تاک یا تعمیر پارلمان آلمان بیرق سرخ شوروی را نصب کرد و از طرف غرب نیرو های امریکا و انگلستان و فرانسه آمدند و آلمان و برلین به دو آلمان و دو برلین شرقی و غربی تقسیم شدند.
بعد از آن که قوای شوروی از افغانستان برآمد،دیوار برلین نیز چپه شد و هردو آلمان و هردو برلین یکجا شد و قوای شوروی از آلمان نیز برآمد و کشور آلمان از غم یک اشغالگر خلاص شد.
اما در آلمان حالا قوای امریکایی مستقر هستند و آنها نیز میخواهند تعداد قوای خود را کم کنند،اما دولت آلمان مخالفت میکند و میگوید که قوای خود را بیرون نکنید و ما را جزا ندهید.زیرا یک تعداد زیاد کار گران و شرکت های آلمانی با این قوا کار میکنند و یک تعداد مردم بیکار و یک تعداد شرکت ها ورشکست میشوند.
اما طالبان در افغانستان میگویند که کاشکی امریکا همین جزا را به ما روا دارد و هرچه زودتر قوای خود را از افغانستان بیرون کند.

>>>   کجا رفته آن غیرت افغانی
لازم نی جهاد کنیم غیرت را نشان دهیم
ارگ غیرت دارد مخالفت کحد
از آنها پرسان شود چی کار کرده میتاند که خود عساکر افغان نتاند
گرجستان خو چی هست که بالای ما عساکر روان کند
شاید جاسوس روسها باشد

>>>   گرجستانی ها همیشه در خاک افغانستان بودند از زمان صفوی هم گرگین خان گرجی والی قندهار بود و بالای پشتونها ظلم میکرد. همو مقدمه شورش و قیام میرویس خان شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است